Lempäälä 10.4.2016

Lempäälässä pidettiin ulkomuotoluokat ja lemmikkiluokat 10.4.2016. Ulkomuototuomareina toimi Benny Garly ja Jens Jörgen Nörgaard Tanskasta. Pet-tuomarina toimi Heli Kuoppamäki. Onnea voittajille!

 

BIS 1  Bravo Roby, tan 95,5p om. Outi Virtanen

BIS 2 Skogsbackens Kaksugen, belgianjänis 95p om. Elina Back

BIS 3 FIN MVA Bravo Javico, tan 95p om. Outi Virtanen

BIS 4 überre, satiini 95p om. Mikko Korhonen

BIS 5  Picantto´s Avignon, mecklenburginscheck 95p om. Mikko Korhonen

BIS 6  Huge And Handsome, saksanjättischeck 95p om. Janita Jasmavaara

BIS 7 SWE MVA Affe´s Crockett, alaska 95p om. Susanne ja Paavo Virolainen

 

Paras juniori: Skogsbackens 5007, hollantilainen 95p om. Elina Back

Paras veteraani: FIN MVA Bravo Qstock, tan 95p om. Outi Virtanen

Paras M-ryhmä: Ruotsinturkis 94p om. Johanne Koivunen

 

 

Rotunsa parhaat ja palkitut:

Belgianjätti

ROP Kinuski 93p om. Siina Karvinen

Saksanjättischeck

ROP SERTI Huge And Handsome 95p om. Janita Jasmavaara

KUMA Blue Iris

Ranskanluppa

ROP KUMA Picantto´s Vinton 94p  om. Mikko Korhonen

Mecklenburginscheck

ROP SERTI Picantto´s Avignon 95p om. Mikko Korhonen

KUMA Picantto´s Mer De Glace

Suurihopea

ROP SERTI FIN MVA LU-16 Grasshopper Snowstorm 95p om. Kati Lehti

KUMA Iso Harmaa, Bergius, Grasshopper Heat Wave

Kalifornialainen

ROP KUMA Picantto´s Indianapolis 94,5p om. Mikko Korhonen

New Zealand red

ROP KUMA Sumte 94,5p om. Mikko Korhonen

Wiener

ROP KUMA Picantto´s Oregon 94,5p om. Mikko Korhonen
KUMA Picantto´s Barbados

Satiini

ROP SERTI 95p überre om. Mikko Korhonen

SERTI Picantto´s Topeka

KUMA Picantto´s Oviedo, Picantto´s Nigeria, Picantto´s Torréon, Picantto´s Tonava, Torsten, Harakirin Janis Joplin

Rex

ROP KUMA Eloisan Goman 94,5p om. Eveliina Falttu

KUMA Koka Viru Valge, Preemia, Kaapo, Narnia, Looks Like Antrofobia

Belgianjänis

ROP SERTI Skogsbackens Kaksugen 95p om. Elina Back

SERTI Skogsbackens Gay For Pay

KUMA Skogsbackens Redneck, Skogsbackens 4213, Skogsbackens Lakanica

Sallander

ROP SERTI 95p LU-16 Metz om. Mikko Korhonen

KUMA Picantto´s Ubangi

Alaska

ROP SERTI SWE CH Affe´s Crockett 95p om. Susanne ja Paavo Virolainen

Pienisaksanluppa

ROP KUMA LU-16 Winfried 94p om. Mikko Korhonen

Perle-egern

ROP SERTI LU-16 Onnimannin Eros 95p om. Arnevi Kittamaa

KUMA Wille, Onnimannin Kosti, Onnimannin Kastehelmi

Hollantilainen

ROP SERTI Skogsbackens 5007 95p om. Elina Back

KUMA Skogsbackens 5158, Skogsbackens 532, Skogsbackens 5200, Skogsbackens 4699, Skogsbackens 3512

Sachsengold

ROP KUMA Looks Like Milky Way 94,5p om. Saila Heiskanen

KUMA Redmond, Aina Rakas Miro

Tan

ROP SERTI Bravo Roby 95,5p om. Outi Virtanen

SERTI FIN MVA Bravo Javico, FIN MVA Bravo Qstock

KUMA FIN MVA Bravo Hurricane, Bravo Xtra Jumper

Örestad

ROP Skogsbackens 5709  93p om. Elina Back

Venäläinen

ROP Mafia´s Triton 93,5p om. Saija Särkiniemi

Pienirex

ROP KUMA Looks Like Zeus 94,5p om. Saila Heiskanen

KUMA ExRosaris Nino, ExRosaris Yellow Rose Of Texas

Kasmirluppa

ROP  Karvakaaoksen Cointreau 92p om. Janine Hyvärinen

Kääpiöluppa

ROP SERTI Töminän Xiirappileivos 95p om. Marjut Nokelainen

KUMA FIN MVA VV-14 Töminän Olvi, Töminän Uuniomena, Töminän Vanilla, Töminän Giisseli

Leijonanharjas

ROP KUMA Xanthia 94p om. Mari Winqvist

Hermeliini

ROP KUMA Harakirin Glitter Girl 94,5p om. Heidi Karonen

KUMA Cookie, Taotaon Just A Beauty, Jippii, Picantto´s Hessen, Picantto´s Montenegro, Picantto´s Daba Shan, Picantto´s Peoria, Picantto´s Fredericia, Picantto´s Gloucester, Picantto´s Onega, Taotaon Remember Me, Taotaon Return To Sender, Gösta´s Joy, Johannes, Felix

Kääpiöjänis

ROP KUMA Varjoyrtin Gran Torino 94p om. Mikko Åhlvik

 

PET-luokan tulokset: 

PPK 1 Allspark, belgianjätti 95,5p. om. Juulia Forss

PPK 2 Savannas Indian Sunrise, pienirex 95,5p. om. Satu Nieminen

PPK 3 Blåsippans Niklaus, ristetys 95,5p. om. Jussi Tapani

PPK 4 Vihervaaran Tupsunaava, schwarzgrannen 95,5p. om. Hanna Kekäläinen

PPK 5 Hopetittens Purple Vein, risteytys 95,5p. om. Elina Keskitalo

PPK 6 Kinuski, risteytys 95,5p. om. Aino Tanninen

 

Tuomarin suosikit: Täplä, om. Aino Tanninen

Sihteerin Suosikki: Putte, om. Noora Alander

Assistentin Suosikki: Varjoyrtin Diablo, om. Heidi Ketonen

 

Kunniamaininnat:

5-pisteen kohdat:

Toiveen Nanael om. Hanna Kekäläinen

 

Esiintyminen:

Varjoyrtin Beast Mode om. Jussi Tapani

Turkista:

Cookie om. Onni&Tuomas Niemelä

Vihervaaran Ärnikki om. Minni Laitinen

Petkelkannan Oftandexa om. Anniina Hakala

Varjoyrtin Gran Torino om. Mikko Åhlvik

Yleiskunto:

Amelia Sheepheart om. Elina Keskitalo

April Lovelyclover om. Jenna-Liisa Nirhola

Muut palkinnot:

Sylivauva: Vähän Ihana, om. Johanne Koivunen
Karvatassu: Putte, om. Noora Alander
”Meillä synkkasi”: Onnimannin Casimir, om. Onni & Tuomas Niemelä
Kiva pörrö: Houdini’s California, om. Sini Tummala ja  Houdini’s Hawaii, om. Mari&Sini Winqvist
Ripsikuningatar: Pöpö, om. Noora Alander
Hurjin harjas: S’agapo’s Ametisti, om. Satu Nieminen

Muhkein Muhku: Smutsiga Tassar, om. Mirva Laukkanen

 

Luokkavoittajat:

Urokset: 

Baby

LKV 1 Houdini’s Play My Drum, om. Sini Tummala

Nuoret

LKV 1 Blåsippans Niklaus, om. Jussi Tapani

Avoimet

LKV 1 Savannas Indian Sunrise, om. Satu Nieminen

Seniorit

LKV 1 Hompetittens Purple Vein, om. Elina Keskitalo

Naaraat:

Baby

LKV 1 Toiveen Nanael, om. Hanna Kekäläinen

Nuoret

LKV 1 Allspark, om. Juulia Forss

Avoimet

LKV 1 Vihervaaran Tupsunaava, om. Hanna Kekäläinen

LKV 2 Vihervaaran Ärnikki, om. Minni Laitinen

Seniorit

LKV 1 Kinuski, om. Aino Tanninen