Jyväskylä 16.3.2019

Jyväskylän valorinteella järjestettiin ulkomuoto- ja pet-luokat. Ulkomuototuomareina toimivat Ville Parviainen ja Susanna Tuominen. Pet-tuomareina toimivat Sara Parviainen.

 

BIS 1 Bratwurst, pienisaksanluppa 95,5p om. Jenni ja JP Saarimaa

BIS 2 Bravo Brick-A-Brac, tan 95,5p om. Outi Virtanen

BIS 3 Töminän Xalmiakkilaku, kääpiöluppa 95p om. Marjut Nokelainen

BIS 4 Herman, pienihopea 95p om. Kati Lehti

BIS 5 Royal´s Je T’adore, hermeliini 95p om. Jenni ja JP Saarimaa

BIS 6 Kolartorpets Black-Jürgen, kääpiöluppa 95p om. Anu Könönen

BIS 7 Spitfire, sachsengold 95p om. Saila Heiskanen

 

Paras nuori: Grasshopper Rummy, hermeliini 94p  om. Kati Lehti

Paras veteraani: SWE CH Kolartorpets Topaz, kääpiöluppa 94,5p  om. Jenni ja JP Saarimaa

Paras F-ryhmä: Anu Könönen, kääpiölupat 375,5p

Paras G-ryhmä: Johanne Koivunen 371,5p

Paras juniorinäytteilleasettaja: Pihla Palander, kääpiöluppa 94p

 

Rotunsa parhaat ja palkitut:

Ranskanluppa

ROP KUMA Oliver om. Maija Nieminen

Suurihopea

ROP SERTI Elina om. Jaana Rahkonen

KUMA Kikka, Lumi, Birchen 8051

Sininenwiener
ROP KUMA Antafarm´s Blue Crush om. Maija Nieminen

 

Kalifornialainen

ROP Bieber om. Elena Suomela

Wiener

ROP SERTI Lasse om. Kati Lehti

Rex

ROP KUMA Birchen Adam om. Johanne Koivunen

Belgianjänis

ROP Alfred om. Jasmine Dietz

Pienisaksanluppa

ROP SERTI Bratwurst om. Jenni ja JP Saarimaa

Perle-egern

ROP SERTI LU-19 Onnimannin Anselmi om. Arnevi Kittamaa

KUMA  PET CH Onnimannin Pontus

 

Sachsengold

ROP SERTI Spitfire om. Saila Heiskanen

KUMA Looks Like Pride

 

Pienihopea

ROP SERTI Herman om. Kati Lehti

Tan

ROP Bravo Brick-A-Brac om. Outi Virtanen

SERTI Bravo Villroy, Zazazaa
KUMA FIN MVA VV-17 Bravo Corvette, Björkebys Festprisse, Bravo Upcider, Bravo Eminem

 

Pieniwiener

ROP SERTI Taotaon Blinking Star om. Susanne ja Paavo Virolainen

Pienirex

ROP SERTI Looks Like Cassiopeia om. Saila Heiskanen

Kääpiöluppa

ROP SERTI Eka Vekara om. Arnevi Kittamaa

SERTI Töminän Qermavaahto, Töminän Rennie, Töminän Toffeenappi, Töminän Snickers, Töminän Zuolapähkinä, Töminän Zuklaamuna, Töminän Suffeli, Töminän Xalmiakkilaku, Kolartorpets Black-Jürgen, Royal´s Funfetti Brownie, FIN MVA GG-17 LU-18 Töminän Öinen Herkkupala, Töminän Dops
KUMA Töminän Yllätysnakki, Töminän Yllätysmuna, Töminän Minttusuklaa, Töminän Minttupastilli, Töminän Tiikerikakku, Töminän Xuolapähkinä, Hiekkarinteen Dana, SWE CH Kolartorpets Topaz, Royal´s Whimsical, Royal´s Ice Cream Man, Royal´s Orion, Royal´s Helium, Royal´s Kamakazie Razzberry, Nurinkurin Ystävällinen Ydinpommi, Töminän Wadelmaleivos, Töminän Zaherkakku, Töminän Tikkunekku, You Never Know, Onnimannin Karkki, Nurinkurin Ehdoton Ele, Hiekkarinteen Fransiina, Royal´s Fortunata Fata, Nurinkurin Hippulat Vinkuu, Nurinkurin Uljas Ullakko

Leijonaharjas

ROP KUMA Eloisan Vaula Karvakaula om. Ulla Järvinen

Hermeliini

ROP SERTI Hops-Ontop´s Rum Shot om. Jenni ja JP Saarimaa

SERTI Royal´s Je T’adore, Roock, Lars
KUMA Hops-Ontop´s El Camino, Anakin, Royal´s Viper, Hops-Ontop´s Antiope, Hops-Ontop´s Cobra, Frode, Hops-Ontop´s Chiron, Grasshopper Rummy, Royal´s Vivid Venom, Jare, Vihervaaran Bea

 

Kääpiöjänis

ROP Everything You Want om. Jasmine Dietz

 

PET-luokan tulokset:

PPK 1 Kaapo om. Anu Tegelberg

PPK 2 You Never Know om. Arnevi Kittamaa

PPK 3 Onnimannin Hippu om. Arnevi Kittamaa

PPK 4 Onnimannin Elli om. Arnevi Kittamaa

PPK 5 Alexander om. Minni Laitinen

PPK 6 Luna om. Jasmina Halonen

 

Tuomarin suosikki: Banarama’s Marble Arch om. Anniina Niemelä

Sihteerin suosikki: Houdini’s Ashes To Ashes om. Pihla Palander

Assistentin suosikki: Usva om. Minea ja Nella Lumio

 

Ghostbunny’s lahjoituspalkinto – Puhtain valkoinen tai vaalea kani

Usva om. Minea ja Nella Lumio

 

KUNNIAMAININNAT:

5p-kohdat

Omenapiirakka om. Niina Savela

Onnimannin Karkki om. Arnevi Kittamaa

Onnimannin Ihmemies om. Arnevi Kittamaa

Hops-Ontop’s Chiron om. Suvi Komppa

You Never Know om. Arnevi Kittamaa

Turbo om. Niina Savela

Kaapo om. Anu Tegelberg

König Edward VII om. Amanda Nygård

Mocca om. Anu Tegelberg

Luna om. Jasmina Halonen

Töminän Arla om. Minea ja Nella Lumio

Onnimannin Hippu om. Arnevi Kittamaa

Onnimannin Elli om. Arnevi Kittamaa

 

Luokkavoittajat:

Urokset:

Avoimet

LKV 1 You Never Know om. Arnevi Kittamaa

LKV 2 Alexander om. Minni Laitinen

LKV 3 König Edward VII om. Amanda Nygård

Seniorit

LKV 1 Tringa’s Triceratops om. Jasmine Dietz

Veteraanit

LKV 1 Kaapo om. Anu Tegelberg

Naaraat:

Nuoret

LKV 1 Onnimannin Hippu om. Arnevi Kittamaa

LKV 2 Luna om. Jasmina Halonen

Avoimet

LKV 1 Onnimannin Elli om. Arnevi Kittamaa

Seniorit

LKV 1 Hiekkarinteen Fasu om. Sara Rautasalo