Äijälä 2.12.2017

Äijälässä pidettiin näyttely Äijälän työväentalolla. Ulkomuototuomareina toimivat Marjut Nokelainen ja Ville Parviainen sekä pet-tuomarina toimi Sara Parviainen.

 

BIS 1  Picantto´s Tweed, satiini 95p om. Mikko Korhonen

BIS 2 FIN MVA Grasshopper Proteus, suurihopea 95p om. Kati Lehti

BIS 3 Picantto´s Tasmania, satiini 95p om. Mikko Korhonen

BIS 4 Bravo Only For Guess, tan 95p om. Outi Virtanen

BIS 5 Björn, perle-egern 95p om. Anne Lähdesmäki

BIS 6 Royal´s Watagatapitusberry, kääpiöluppa 95p om. Jenni& J-P Saarimaa

BIS 7 Hops-Ontop´s Rum Shot, hermeliini 95p om. Jenni & J-P Saarimaa

 

Paras nuori: Picantto´s Caracas, satiini 95p om. Mikko Korhonen

Paras veteraani: Willow´s Lakeland, kääpiöluppa 94,5p om. Anu Könönen

Paras M-ryhmä: hermeliini 93p om. Susanna Pääkkö

Paras juniorinäytteilleasettaja: Minea Sirviö

 

Hiekkarinteen-kanilan lahjoituspalkinto- Paras nuori kääpiöluppa: Nurinkurin Hippulatvinkuu 94,5p om. Heli Surakka

 

Rotunsa parhaat ja palkitut:


Belgianjätti

ROP KUMA Rocky Road´s Faustpatrone 94,5p om. Marissa Salonen

Ranskanluppa

ROP Redbull 93p om. Amanda Nygård

Suurihopea

ROP SERTI FIN MVA Grasshopper Proteus 95p om. Kati Lehti

KUMA Grasshopper After Dark

Satiini

ROP SERTI Picantto´s Toluca 95p om.Mikko Korhonen

SERTI Picantto´s Tweed, Picantto´s Leicester, Picantto´s Caracas, Picantto´s Barquisimeto, Picantto´s Tasmania

KUMA Picantto´s Elche, Picantto´s Cayanne, Picantto´s East London

Rex

ROP SERTI Nipsu´s Starin Al Nair al Kent 95p om. Teemu Lindroos

KUMA FIN MVA LU-17 GG-16 Lumshedens Samuel

Sallander

ROP KUMA Picantto´s Hamina 94,5p om. Mikko Korhonen

KUMA Picantto´s Jacksonville

White

ROP KUMA Annie Whiteland  94,5p om. Outi Virtanen

Perle-egern

ROP SERTI Björn 95p om. Anne Lähdesmäki

KUMA Jore, Vihervaaran Janus, Frida, Vihervaaran Janita

Pienihavanna

ROP KUMA Taotaon You Made My Day 94,5p om. Jenni ja J-P Saarimaa

Sachsengold

ROP FIN MVA LU-16 Redmond 93p om. Saila Heiskanen

Pienihopea

ROP KUMA Royal´s Toylord Toffee 94,5p om. Jenni ja J-P Saarimaa

Tan

ROP SERTI Bravo Chrysler 95p om. Outi Virtanen

SERTI Bravo Only For Guess, Aquabunny´s Xtreme

KUMA FIN MVA Bravo Javico, FIN MVA LU-17 Bravo ZZTop, Bravo Lexia, Sirius, Aquabunny´s Edge

Pienirex

ROP KUMA Rocky Road´s Platina 94,5p om. Marissa Salonen

KUMA Sarafina

Kääpiöluppa

ROP SERTI Hiekkarinteen Ninja 95p  om. Anu Könönen

SERTI Royal´s Watagatapitusberry, GG-17 Töminän Öinen Herkkupala, Pate, Nurinkurin Heinäzirkka

KUMA  Royal´s Xtreme Rainbow , FIN MVA Royal´s Bangarang, Nurinkurin Hippulatvinkuu, Nurinkurin Hilirimpsis, Hiekkarinteen Perdita, Willow´s Lakeland, Töminän Räiskäle, Töminän Ämpäritäynnäkarkkia

Leijonanharjas

ROP Eloisan Lenni Kymmenpenni 93,5p om. Satu Sivén

Hermeliini

ROP SERTI FIN MVA Hops-Ontop´s Pittbull 95p om. Jenni ja JP Saarimaa

SERTI Dreamer´s Hugo, Hops-Ontop´s Rum Shot

KUMA Dreamer´s Gianni

 

PET-luokan tulokset:

PPK 1 Pulla 96p, pienirex om. Jenni Untinen

PPK 2 Opa 95p, hermeliini om. Milla Tanttu

PPK 3 Myy 95p, englanninscheck om. Ida Pettersson

PPK 4 Pippuri 94,5p, pienirex om. Jenni Untinen

PPK 5 Flynn Rider 94p, kääpiöluppa om. Jaana & Birgitta Tujamo

PPK 6 Neva 94p, risteytys om. Netta Rantanen

 

Tuomarin suosikki: Dunludd’s Bubble om. Jenni Untinen

Sihteerin suosikki: Super Moon Shy om. Vilma Flinkman

Assistentin suosikki: Myy om. Ida Pettersson

Paras juniorinäytteilleasettaja: Milla Tanttu

 

KUNNIAMAININNAT:

Käsiteltävyys: Super Moon Shy om. Vilma Flinkman
Paras turkki: Pulla om. Jenni Untinen

5p-kohdista:
Topi om. Hannele Koivisto
Neva om. Netta Rantanen
Korppu om. Netta Rantanen
Pulla om. Jenni Untinen
Pippuri om. Jenni Untinen
Dunludd’s Bubble om. Jenni Untinen

Turkki:
Myy om. Ida Pettersson
Opa om. Milla Tanttu

Yleiskunto:
Matilda om. Hannele Koivisto
Loving Liam om. Hannele Koivisto

 

Luokkavoittajat:

Urokset:

Baby

LKV 1 Loving Liam 92,5p om. Hannele Koivisto

Nuoret

LKV 1 Pulla 96p om. Jenni Untinen

LKV 2 Pippuri 94,5p om. Jenni Untinen

Avoimet

LKV 1 Topi 93p om. Tiina Tarvainen

Seniorit

LKV 1 Opa 95p om. Milla Tanttu

Naaraat:

Baby

LKV 1 Neva 94p om. Netta Rantanen

Nuoret

LKV 1 Matilda 92,5p om. Hannele Koivisto

Avoimet

LKV 1 Dunludd’s Bubble 93,5p om. Jenni Untinen

Seniorit

LKV 1 Myy 95p om. Ida Pettersson