Äijälä 26.10.2019

BIS 1 Aquabunny’s Fury, tan 95p om. Perhe Parviainen

BIS 2 Kotirannan Ares, sininenwiener 95p om. Maija Nieminen

BIS 3 Nurinkurin Vetehinen, kääpiöluppa 95p om. Heli Surakka

BIS 4 Axel, hermeliini 95p om. Kati Lehti

BIS 5 Royal’s Victoria’s Secret, pieniwiener 95p om. Amanda Nygård

BIS 6 Grasshopper Helix, suurihopea 95p om. Kati Lehti

BIS 7 Hiekkarinteen Dingo, kääpiöluppa 95p om. Anu Könönen

 

Paras nuori: Royal’s Victoria’s Secret, pieniwiener om. Amanda Nygård

Paras veteraani: Ringblommans Ozzy, sachsengold om. Saila Heiskanen

Paras juniorinäytteilleasettaja: Minea Sirviö

 

 

Roturyhmien parhaat:

Paras jättirotu: Kotirannan Suppo 94p, om.Maija Nieminen

Paras suurirotu: Grasshopper Helix 95p, om.Kati Lehti

Paras poikkeavaturkkinen: Looks Like Joyride 94p om. Saila Heiskanen

Paras keskisuuri: Saltsjö’s Rockabill 94,5p om. Jenni ja JP Saarimaa

Paras pienirotu: Aquabunny’s Fury 95p om. Perhe Parvinen

Paras kääpiörotu: Hops-Ontop’s Avenger 95p om. Suvi Komppa

 

Rotunsa parhaat ja palkitut:

 

Ranskanluppa

ROP KUMA Kotirannan Suppo 94p, om.Maija Nieminen

Suurihopea

ROP SERTI Grasshopper Helix 95p, om.Kati Lehti

KUMA Grasshopper Calamity, Grasshopper Crystal, Storyteller

Sininenwiener

ROP SERTI Kotirannan Ares 95p, om.Maija Nieminen

KUMA Kotirannan Kronos

New Zealand Red

ROP KUMA Beetroot 94p om.Terhi Järvinen

KUMA Aquabunny’s Lust

Rex

ROP Lennart 93,5p om. Jenni Untinen

Belgianjänis

ROP König Edward VII  92p om. Amanda Nygård

Alaska

ROP KUMA Multipurpose 94p om. Terhi Järvinen

KUMA Macho , Elisa

Pienisaksanluppa

ROP KUMA Saltsjö’s Rockabill 94,5p om. Jenni ja JP Saarimaa

KUMA Saltsjö’s Fresita

Sachsengold

ROP Spitfire 93p om. Saila Heiskanen

Tan

ROP SERTI Aquabunny’s Fury 95p om. Perhe Parvinen

KUMA Bravo Zig Zag, Aquabunny’s Vlad II, Aquabunny’s Ennobled

Pieniwiener

ROP SERTI Royal’s Victoria’s Secret 95p om. Amanda Nygård

Örestad

ROP KUMA  Bravo Vidya 94p om. Outi Virtanen

Pienirex

ROP KUMA Looks Like Joyride 94p om. Saila Heiskanen

Kääpiöluppa

ROP SERTI Nurinkurin Vetehinen 95p om. Heli Surakka

SERTI Hiekkarinteen Dingo

KUMA Kolartorpets Black-Jurgen, Hiekkarinteen Madeleine, Hiekkarinteen Benjamin, Hiekkarinteen Mimosa, Royal’s Hashtag, Hiekkarinteen Bruce, Nurinkurin Rusetti, Royal’s Caporusso, Linnunlaulun Öylätti

Hermeliini

ROP SERTI Hops-Ontop’s Avenger 95p om. Suvi Komppa

SERTI Axel 

KUMA Ghostbunny’s Extreme Evoboost, Hops-Ontop’s Chiron, Hops-Ontop’s Keira, Edvin,Arne, Royal’s Wee Willbur, Hops-Ontop’s Cobra

 

PET-LUOKAN TULOKSIA:

PPK 1 Bravo Orlando, tan 96,5p om. Mari Winqvist

PPK 2 Villaverstaan Armas, angora 96p om. Alice Siltanen

PPK 3 König Edward VII, belgianjänis 96p om. Amanda Nygård

PPK 4 Royal’s Victoria’s Secret, pieniwiener 95,5p om. Amanda Nygård

PPK 5 PET CH Sunny’s Christmas Alphabet, soopeli 95,5p om. Elina Ruha

PPK 6 Royal’s Hashtag, kääpiöluppa 95,5p om. Mari Winqvist

 

Tuomarin suosikki: Hops-Ontop’s Avenger om. Suvi Komppa

Sihteerin suosikki: Villaverstaan Armas om. Alice Siltanen

Assistentin suosikki: Mustikkametsän Xandra Far Away om. Emmi Vitikainen

 

KUNNIAMAININNAT

Paras yleiskunto: Bravo Orlando, om. Mari Winqvist

Paras turkki: König Edward VII, om. Amanda Nygård

Paras käsiteltävyys: Hiawatha’s Niohols, om. Venla Minkkinen

Puhtaan valkoiset tassut: Lovenders Glacial Blue, om. Tiina Tarvainen

 

Luokkavoittajat:

Urokset:

Babyt

LKV 1 Forget The Rules om. Elina Ruha

Nuoret

LKV 1 Bravo Orlando om. Mari Winqvist

Avoimet

LKV 1 König Edward VII om. Amanda Nygård

LKV 2 Royal’s Hashtag om. Mari Winqvist

LKV 3 Hops-Ontop’s Avenger om. Suvi Komppa

LKV 4 Martti om. Luka Periviita

Seniorit

LKV 1 Hiawatha’s Trier om. Tiina Tarvainen

Naaraat:

Babyt

LKV 1 Amazing Zulu om. Aino Bruun

Nuoret

LKV 1 Royal’s Victoria’s Secret om. Amanda Nygård

LKV 2 Bravo Zig Zag om. Mari Winqvist

LKV 3 Elviira om. Elina Ruha

Avoimet

LKV 1 PET CH Sunny’s Christmas Alphabet om. Elina Ruha

Seniorit

LKV 1 Hiawatha’s Eyak om. Jenna Minkkinen