Grand Gala 14.11.2020, Orimattila, ulkomuotoluokat

BIS 1 GG-20 Sunflower’s Zeke, saksanjättischeck 95,5p om. Janita Jasmavaara

BIS 2 GG-20 Bravo Starman, tan 95,5p om. Outi Virtanen

BIS 3 GG-19 GG-20 Blaxtorps Asse, belgianjänis 95,5p om. Janina Kujala

BIS 4 PLU-20 GG-20 Rooroon Ringa Rangi*, pienirex 95,5p om. Rosanna Salminen

BIS 5 GG-20 Kotirannan Matti Melkonen, ranskanluppa 95,5p om. Maija Nieminen

BIS 6 GG-20 Royal’s Xcaliber, hermeliini 95,5p om. Jenni & Jussi-Petteri Saarimaa

BIS 7 GG-20 Rooroon Kefeus, rex 95,5p om. Rosanna Salminen

Paras nuori: GG-20 Kotirannan Matti Melkonen, ranskanluppa 95,5p om. Maija Nieminen

Paras veteraani: SWE CH Göstas Johannes, hermeliini 94p
om. Kati Lehti

Paras G-ryhmä: Suvi Komppa, hermeliini 379,5p

Paras G-ryhmä: Suvi Komppa, hermeliini 379,5p

Lahjoituspalkinto:

Anu Könönen / Hiekkarinteen
paras sininen kani: GG-20 Kotirannan Anna Huikka, sininenwiener 95p om. Maija Nieminen

Roturyhmien parhaat:

Paras jättirotu: GG-20 Sunflower’s Zeke, saksanjättischeck 95,5p om. Janita Jasmavaara

Paras suurirotu: Grasshopper Alfa**, suurihopea 95p om. Kati Lehti

Paras poikkeavaturkkinen: PLU-20 GG-20 Rooroon Ringa Rangi*, pienirex 95,5p om. Rosanna Salminen

Paras keskisuuri: GG-19 GG-20 Blaxtorps Asse, belgianjänis 95,5p om. Janina Kujala

Paras pienirotu: GG-20 Bravo Starman, tan 95,5p om. Outi Virtanen

Paras kääpiörotu: GG-20 Royal’s Xcaliber, hermeliini 95,5p om. Jenni & Jussi-Petteri Saarimaa

Kiertopalkinnot:

Löytyvät täältä

Rotunsa parhaat ja palkitut:


Belgianjätti

ROP KUMA GG-20 Aino 94,5p om. Tiina Vittaniemi

VSP Filius 93p om. Linda Sarpila

Saksanjättischeck

ROP SERTI GG-20 Sunflower’s Zeke 95,5p om. Janita Jasmavaara

VSP KUMA Sunflower’s Be My Valentine 94p om. Janita Jasmavaara

KUMA Sunflower’s Zack, Sunflower’s Impossible Dream, Sunflower’s Zero

Ranskanluppa

ROP SERTI GG-20 Kotirannan Matti Melkonen 95,5p om. Maija Nieminen

VSP Kotirannan Tarmo Karvanen 93,5p om. Maija Nieminen

Suurichinchilla

ROP KUMA GG-20 Catassica’s Philosophy 94p om. Jessica Lindström

Suurihopea

ROP SERTI GG-20 Kukamuumuka Vision 95p om. Terhi Järvinen

VSP KUMA Aasamaan Kikattava Kakkiainen 94,5p om. Eeva Fransman

SERTI Grasshopper Alfa**

KUMA Aasamaan Kraken, Aasamaan Katto Kassinen, Aasamaan Lucifer, Aasamaan Lalli, Aasamaan Lear, Kukamuumuka Feed My Frankenstein, Grasshopper Hestia, Grasshopper Fancy, Grasshopper Fantasia

Sininenwiener

ROP SERTI GG-20 Kotirannan Anna Huikka 95p om. Maija Nieminen

VSP KUMA Kotirannan Seppo Terävä 94,5p om. Maija Nieminen

KUMA Kotirannan Prinssi Hans, Kotirannan Julius Väre

New Zealand Red

ROP KUMA GG-20 Kukamuumuka Lane 94,5p om. Terhi Järvinen

KUMA Kukamuumuka Crowberry

Wiener

ROP SERTI GG-20 Ulpukka 95p om. Tiina Vittaniemi

VSP SERTI Nyyrikki 95p om. Tiina Vittaniemi

SERTI Tarmo

KUMA Grasshopper Yeti*, Ryti, Tellervo, Ursula, Sipsetti, Jet-Cet’s Zombie

Angora

ROP GG-20 Villaverstaan Tirlittan 90,5p om. Anni Nyström

Rex

ROP SERTI GG-20 Rooroon Kefeus 95,5p om. Rosanna Salminen

VSP SERTI Rooroon Andromeda 95p om. Rosanna Salminen

SERTI Birchen Zumba Step, Rocky Road’s Facebook, Damien

KUMA Lovenders Pantalaimon, Mio, Birchen Lava, Birchen Aqua Zumba, Birchen Zumba Sentao*, Rooroon Lilianne

Belgianjänis

ROP SERTI GG-19 GG-20 Blaxtorps Asse 95,5p om. Janina Kujala

VSP SERTI Donna 95p om. Jessica Lindströmm

KUMA Hector, Castaway Azus, 95923 / A02, Aelfwine

Alaska

ROP SERTI GG-20 Kukamuumuka Wild Thing 95p om. Terhi Järvinen

VSP Sauruksen End of the Empire 93,5p om. Mari Winqvist

SERTI Kukamuumuka Delta*

Pienisaksanluppa

ROP GG-20 Royal’s Ritch Bitch 92,5p om. Jenni & Jussi-Petteri Saarimaa

Pieniegern

ROP KUMA GG-20 Vihervaaran Romulus 94p om. Anne Lähdesmäki

Perle-egern

ROP SERTI GG-20 Onnimannin Ålli 95p om. Arnevi Kittamaa

VSP KUMA Vihervaaran Hope 94,5p om. Anne Lähdesmäki

SERTI LU-19 Onnimannin Anselmi**

KUMA Vihervaaran Juuli, Vihervaaran Ella, Vihervaaran Hugo, Onnimannin Reino**

Englanninscheck

ROP GG-20 Lady Sonya 93,5p., om. Sanni Sirén

Tan

ROP SERTI GG-20 Bravo Starman 95,5p Outi Virtanen

SERTI PET CH PLU-20 Bravo Orlando, Conny’s Carillo**, Bravo Opium

KUMA Bravo Ramses, Bravo Zipcode*

Venäläinen

ROP SERTI GG-20 Mafia’s Othello 95p om. Veera Semi & Hannele Salo

VSP SERTI Mafia’s Lila 95p om. Veera Semi & Hannele Salo

SERTI Mafia’s Federico, Mafia’s Enzo

KUMA Mafia’s Rufus, Mafia’s Rafaella

Soopeli

ROP SERTI GG-20 Easy Boy 95p om. Elina Ruha

VSP Asvora 94p om. Elina Ruha

KUMA Riwilings Othin

Pienirex

ROP SERTI GG-20 PLU-20 Rooroon Ringa Rangi* 95,5p om. Rosanna Salminen

VSP SERTI Rocky Road’s Verkeerkaas 95p om. Marissa Salonen

SERTI Mintakan Jekku, Rooroon Aldebaran

KUMA Mintakan Common Dandelion, Mintakan Cassiopeia, Rooroon Coma Benedike, Rooroon Rockefeller, Rooroon Reine

Kasmirinluppa

ROP GG-20 Vuorikolon Intiaanikesä 93,5p om. Kirsi Hellsten

VSP Mystical Miracle 93p om. Kirsi Hellsten

Kääpiöluppa

ROP SERTI FIN MVA GG-20 Royal’s Einstein 95p om. Jenni & Jussi-Petteri Saarimaa

VSP SERTI Rooroon Beatrize 95p om. Rosanna Salminen

SERTI Hiekkarinteen Dingo**, Hiekkarinteen Francois, PET CH Trollsländans Miso**, Kolartorpets Harald, FIN MVA Royal’s Helium, Royal’s Yuppidoo, Royal’s Apocalypso, PET CH Onnimannin Karkki**

KUMA FIN MVA Hiekkarinteen OsQ, Hiekkarinteen Dominic, Onnimannin Börje, Kolartorpets Blåklocka**, Riwilings My Love For Evermore, Rooroon Koristearonia, Rooroon Bar Maritza, Balladi’s Umbrella, Royal’s Liqourice Boost, Royal’s Upton, Royal’s Umberto, Royal’s Viking, Onnimannin Vihtori, Onnimannin Cilla, Onnimannin Brita, Mystical One Sweet World, Royal’s Funfetti Brownie**, Mystical Black Star Diopside, Houdini’s Ambassador

Leijonanharjas

ROP SERTI GG-20 Isvind Edelweiss 95p om. Janina Kujala

VSP Sakuran Åsmund 92,5p om. Karina Kyntöaho

KUMA Castaway Fiona, Tunturituulen Olivia

Hermeliini

ROP SERTI SERTI GG-20 Royal’s Xcaliber 95,5p om. Jenni & Jussi-Petteri Saarimaa

VSP SERTI Kantolan Ada Shelby 95p om. Suvi Komppa

SERTI FIN MVA Hops-Ontop’s Avenger, Kantolan Thomas Shelby, Next Door Guy, Chil Out, Zabavnala, NightMary’s Hot To Burn*, Royal’s Eclipse, Nesvik’s Robin Hood, Royal’s Ginger Snap

KUMA Stefan Löfven, Maiken, FIN MVA Hops-Ontop’s Chiron, Näverhattens Cute Maker, Touko, SWE CH Göstas Johannes, Silver Dollar, Royal’s Xhogun, Harakirin Chester*, Vihervaaran Kalle, Vihervaaran Noel, Chansonnet, Utopian Serafina, Rooroon Dracula, EM’s Theodor, Melker, FIN MVA Noe Jarl, FIN MVA Royal’s Viper, FIN MVA Royal’s Gaia Goddess, Royal’s Jokejoint Jezebel, Bjarne

Kääpiöjänis

ROP SERTI GG-20 Castaway Madelein 95p om. Janina Kujala

VSP Passiongree’s Holographic Universe 95p om. Annette Korhonen

SERTI Passiongree’s Snuff The Punk, Passiongree’s Radiant Strain

KUMA FIN MVA Passiongree’s Eyric, Passiongree’s Soundboy Killa, Castaway DiNozo