Grand Gala Vaasa 30.11.201

BIS 1  GG-19 Lumshedens Vera, angora 96p om.Teemu Lindroos

BIS 2 GG-19 Blaxtorps Asse, belgianjänis 95,5p om. Janina Kujala

BIS 3 GG-19 Beetroot, new zealand red 95,5p om. Terhi Järvinen

BIS 4 GG-19 Harakirin Iowa, hermeliini 95,5p om.Heidi Karonen

BIS 5 GG-19 Villaverstaan Filipa, suurihopea 95,5p om.Saana-Maarit Rajala

BIS 6 Vihervaaran Qustaa, hermeliini 95,5p om.Anne Lähdesmäki

BIS 7 GG-19 Lumshedens Milo, rex 95,5p om. Jenni Untinen

 

Paras nuori: Multipurpose, alaska 95p om. Terhi Järvinen

Paras veteraani: Picantto´s Arlanda, satiini 94p om. Mikko Korhonen

Paras juniorinäytteilleasettaja: Sofia Ruutiainen

 

Roturyhmien parhaat:

Paras jättirotu: Saksanjättischeck GG-19 Sunflower’s Midnight Dancer om. Janita Jasmavaara

Paras suurirotu: Suurihopea GG-19 Villaverstaan Filipa om. Saana-Maarit Rajala

Paras poikkeavaturkkinen: Angora GG-19 Lumshedens Vera, angora 96p om.Teemu Lindroos

Paras keskisuuri: Belgianjänis GG-19 Blaxtorps Asse om.Janina Kujala

Paras pienirotu: Hollantilainen  GG-19 Skogsbackens 8728 om. Elina Back

Paras kääpiörotu: Hermeliini GG-19 Harakirin Iowa om.Heidi Karonen

 

Rotunsa parhaat ja palkitut:

Belgianjätti

ROP KUMA GG-19 Utopian Roll 94,5p om.Mia Karvinen

VSP KUMA Big Butt 94p om. Mia Karvinen

Saksanjättischeck

ROP KUMA GG-19 Sunflower´s Midnight Dancer 94,5p om. Janita Jasmavaara

VSP KUMA Sunflower´s Midnight Magic 94p om. Janita Jasmavaara

KUMA Sunflower´s Lucky Star, Sunflower´s Lady Blackstar, Sunflower´s Victory Blue

Ranskanluppa

ROP KUMA GG-19 Panda 94,5p om. Jessica Gullblom

VSP Linnunlaulun WattiWatti 93,5p om. Sanna Översti

KUMA Picantto´s Isfahan

Suurichinchilla

ROP GG-19 Lova 93,5p om.Jessica Lindström ja Lydia Latvala

VSP Chille 93p om. Jessica Lindström ja Lydia Latvala

Suurihopea

ROP SERTI GG-19 Villaverstaan Filipa 95,5p om. Saana-Maarit Rajala

VSP SERTI Star Is Born 95p om. Terhi Järvinen

SERTI Had To Be You, Se Sitten Ois, Näpsäkän Kikka

KUMA Just For Fun, Jänis Joplin, Grasshopper Nitrogen, Grasshopper Alfa, Näpsäkän Liukas Lennart, Näpsäkän Elina, Näpsäkän Viileä Venla

Sininenwiener

ROP SERTI GG-19 Kotirannan Ares 95p om. Maija Nieminen

VSP KUMA Kotirannan Hades 94p om. Maija Nieminen

SERTI Kotirannan Kronos

KUMA Kotirannan Theia

Hotot

ROP KUMA GG-19 Catassica´s Pisara 94,5p om. Jessica Lindström ja Lydia Latvala

New Zealand Red

ROP SERTI GG-19 Beetroot 95,5p om. Terhi Järvinen

VSP KUMA Schabbit´s Scilla 94,5p om. Eeva Fransman

SERTI Tahiti

KUMA Porkkanamaan Unto, Firefox

Angora

ROP SERTI GG-19 Lumshedens Vera 96p om. Teemu Lindroos

VSP SERTI Lumshedens Alvin 95p  om. Teemu Lindroos

Satiini

ROP SERTI GG-19 Picantto´s El Mansura 95p om. Mikko Korhonen

VSP SERTI Picantto´s Graham 95p  om. Mikko Korhonen

KUMA FIN MVA  Picantto´s Arlanda, Picantto´s Orleans, Picantto´s El Escorial, Picantto´s Tijuana

Rex

ROP SERTI GG-19 Lumshedens Milo 95,5p om. Jenni Untinen

VSP KUMA Vihervaaran Qiana 94p om. Anne Lähdesmäki

SERTI Svante, Lennart

KUMA Rose, Liirum-Laarum, FIN MVA GG-17 Rumba, Zumba Gold, Vihervaaran Quintos, Vihervaaran Quianna, Birchen Mohikaani, Birchen Sloosha, Birchen Zumba Sentao, Birchen Zumba Step, Wensleydale´s Dick, Birchen Chilhowee Dam

Belgianjänis

ROP SERTI GG-19 Blaxtorps Asse 95,5p om. Janina Kujala

VSP KUMA  932 94p om. Janina Kujala

Alaska

ROP SERTI  GG-19 Affes Rafaello 95p om. Terhi Järvinen

VSP Multipurpose 95p om. Terhi Järvinen

KUMA My First Bitch, Macho, Elisa, Sauruksen End Of The Empire

Ruotsinturkis

ROP GG-19 Lehtokanin Julma T 93,5p om. Jenni Lehto

Pienisaksanluppa

ROP SERTI GG-19 Schokokuss 95p om.Jenni ja Jussi-Petteri Saarimaa

VSP Saltsjö´s Hot Rod 94,5p om. Jenni ja Jussi-Petteri Saarimaa

KUMA Saltsjö´s Rockabill, Saltsjö´s Fresita

Perle-egern

ROP KUMA LU-19 Onnimannin Anselmi 94,5p om. Arnevi Kittamaa

VSP KUMA  Metsää Meni 94,5p om. Lyydia Latvala

KUMA Frida, Taka Pakki, Vihervaaran Toivo, Vihervaaran Xesa, Vihervaaran Cecilia, PET CH Onnimannin Pontus

Hollantilainen

ROP SERTI GG-19 Skogsbackens 8728  95p om. Elina Back

VSP KUMA Skogsbackens 8770 94p om. Elina Back

KUMA Skogsbackens 8711, Skogsbackens 875, Skogsbackens 8788, Skogsbackens 8310, Skogsbackens 8291, Skogsbackens 8144

Schwarzgrannen

ROP LU-19 Taotaon Zipper 93,5p om. Elsa Niittyinperä

Hollantilainen

ROP SERTI LU-19 Skogsbackens 8728 95p om. Elina Back

VSP KUMA Skogsbackens 4817 94,5p om. Elina Back

KUMA Skogsbackens 7228, Skogsbackens 8310, Skogsbackens 8721, Skogsbackens 6581, Skogsbackens 8351

Schwarzgrannen

ROP KUMA GG-19 Vihervaaran Herman 94p om. Anne Lähdesmäki

Hollantilainen

ROP SERTI LU-19 Skogsbackens 8728 95p om. Elina Back

VSP KUMA Skogsbackens 4817 94,5p om. Elina Back

KUMA Skogsbackens 7228, Skogsbackens 8310, Skogsbackens 8721, Skogsbackens 6581, Skogsbackens 8351

Schwarzgrannen

ROP KUMA GG-19 Vihervaaran Herman 94p om. Anne Lähdesmäki

Tan

ROP KUMA GG-19 Bravo Nelson 94,5p om. Outi Virtanen

VSP KUMA Bravo Zigzag 94,5p om. Mari Winqvist

KUMA Bravo Peppiina, Zazazaa, Bravo Coconut

Pieniwiener

ROP GG-19 Royal´s Victoria´s Secret 93 om. Amanda Nygård

Örestad

ROP SERTI GG-19 Bravo Vidya 95p om. Outi Virtanen

VSP KUMA Bravo Vicar 94p om. Outi Virtanen

KUMA Bravo Vienna

Pienirex

ROP KUMA GG-19 Tranbärets Kitsune Luap 94p om. Jenni Untinen

VSP KUMA Lovenders Sansa Stark 94p om. Jenni Untinen

KUMA GG-18 VPET-18 Antafarm´s Figaro, Trollsländans Party, Carlos, Rocky Road´s Plutonium, Stormens Ruottalainen Kille

Kasmirluppa

ROP GG-19 Puck 93p om. Susanna Östman

Kääpiöluppa

ROP  SERTI GG-19 Silver 95p om. Jessica Lindström ja Lydia Latvala

VSP SERTI Kolartorpets Blåklocka 95p om. Jessica Lindström ja Lydia Latvala

SERTI Royal´s Caporusso

KUMA Kolartorpets Olaf, Sven, Kolartorpets Cruella De Vil, Romeo Bleu Parfait, Ponteroosan Massachusetts, Royal´s Kameleon, Töminän Durian, Royal´s Octopia, Royal´s Quequeq, Lumihauva, Hulivilin Carrie, Töminän Ed, PET CH Onnimannin Hippu, Onnimannin Taika, PET CH You Never Know, Onnimannin Karkki, Trollsländans Miso, Millie, Royal´s Hashtag

Leijonanharjas

ROP KUMA  GG-19 335 94p om. Ulla Järvinen

VSP Minessa 93,5p om. Sofia Ruutiainen

Leijonaluppa

ROP GG-19 Leevi 92p om. Ulla Järvinen

Hermeliini

ROP SERTI GG-19 Harakirin Iowa 95,5p om. Heidi Karonen

VSP Royal´s Gaia Goddess om. Jenni ja Jussi-Petteri Saarimaa

SERTI Vihervaaran Qustaa, Ghostbunny´s Cosmonaut, Dreamer´s Yantis, Harakirin Davidoff, Harakirin Bilbo, Orsakulla´s Blanco

KUMA Krus, Ruth, Pikkumurun Ikaros, Ponteroosan Angelica Sylvestris, FIN MVA Hops-Ontop´s Rum Shot, Royal´s Viper, Royal´s Wee Wilbur, Royal´s Edelweiss, Hops-Ontop´s El Camino, Roock, Vihervaaran Bea, Vihervaaran Queen, Harakirin Eddy, Harakirin Innsbruck, Harakirin Casanova, Harakirin Fort-Lamy, Harakirin Chester, Harakirin Cavan, Harakirin Heidenau

Kääpiöjänis

ROP GG-19 Emanuel 92,5p  om. Janina Kujala