Jyväskylä 10.9.2016

Jyväskylässä toimi tuomarina Annina Laakkonen.

 

PET-luokan tulokset: 

PPK 1 Chocolade, leijonaluppa 96p om. Emilia Viemerö

PPK 2 Lilla, risteytys 95,5p om. Matilda Myllymäki

PPK 3 Isac, risteytys 95,5p om. Sonja Salmi

PPK 4 Dunludd’s Babbler, pienirex 95,5p om. Jenni Untinen

PPK 5 Heka, risteytys 95,5p om. Jenna Lindelä

PPK 6 Huli, risteytys 95p om. Henna Tuominiemi

 

Tuomarin suosikit: Donitsi von Czoclid om. Alissa Viemerö

Sihteerin Suosikki: Lilla om. Matilda myllymäki

Assistentin Suosikki: Mocca om. Alissa Viemerö


Paras junorinäytteilleasettaja:
Emilia Viemerö

Kunniamaininnat:

Yleiskunto:

Randi om. Vilma Nurminen
Bond om. Heidi Kallonen-Seppälä
Nöpö-Rumpali om. Eevi Parkkonen
Kössi om. Jaana ja Birgitta Tujamo
Siriuksen Jack om. Emilia Viemerö
Leskenlehti om. Neaa Pitkänen
Bravo Enya om. Jaana ja Birgitta Tujamo
Mocca om. Alissa Viemerö
Ginny om. Paula Hautala.

Käsiteltävyys:

Laikku om. Neaa Pitkänen
Cola om. Rebekka Parkkila
Allu Jr. om. Jaana ja Birgitta Tujamo
Töminän Öllimölli om. Jaana ja Birgitta Tujamo
Garden’s Pete om. Neea Pitkänen
Vilma om. Jaana ja Birgitta Tujamo

Turkki:

Savanna’s Kasper om. Vilma Nurminen
Kaninbackens Finland om. Miro Virtanen
Andy om. Paula Hautala
Bravo Lillilein om. Outi Seppälä
Sweet Pinkie Pie om. Jenna Lindelä

Puhtaat tassut:

Twinkle Twirl om. Neea Pitkänen
Darude om. Jenni Untinen

Hyvin leikatut kynnet:

Satun Idal om. Taru Anttila
Aquabunny’s Harald om. Jenna Lindelä
Mirri om. Saija Paldanius

Muut palkinnot:

Rokkitukka: Werneri Wagawa om. Pia Viemerö
Hauskin Väritys: Valkia om.Neea Pitkänen
Säihkysilmä: Popcorn om. Jenni Untinen
Hieno Neiti: Princessa om. Jenni Untinen
Rauhallinen jättiläinen: Mansikki om. Neea Pitkänen
Upeat jätit:
Grandgiants Vesna om. Sandra Tiikkala
IInes om. Jaana ja Birgitta Tujamo
Utelias Kaveri:
Dunludd’s Bubble om. Jenni Untinen
Iiris om. Jaana ja Birgitta Tujamo
Suika om. Jenni Untinen
Hieno Irokeesi:
Ukkeli Toivonen om. Pia Viemerö
Tico om. Nuppu Hirsimäki

”Minä olen tähti ja tiedän sen!”:
Vihervaaran Yster om. Paula Hautala
Zeeta om. Paula Hautala
Cola om. Rebekka Parkkila
Papu om. Anni Kaarlela

Luokkavoittajat:

Urokset:

Baby

LKV 1 Randi, pienirex 94p om. Vilma Numinen

Nuoret

LKV 1 Dunludd’s Babbler, pienirex 95,5p om. Jenni Untinen

Avoimet

LKV 1 Chocolade, leijonaluppa 96p om. Emilia Viemerö

LKV 2 Heka, risteytys 95,5p om. Jenna Lindelä

LKV 3 Isac, risteytys 95,5p om. Sonja Salmi

Seniorit

LKV 1 Andy,  kääpiöluppa 95p om. Paula Hautala

 

Naaraat:

Baby

LKV 1 Zeeta, risteytys 94,5p om. Paula Hautala

Nuoret

LKV 1 Princessa, pienirex 95p om. Jenni Untinen

Avoimet

LKV 1 Donitsi von Czoclid, risteytys 94,5p om.Alissa Viemerö

Seniorit

LKV 1 Ginny, kääpiöluppa 94,5p om.Paula Hautala

Veteraanit

LKV 1 Lilla, risteytys 95,5p om. Matilda Myllymäki