Jyväskylä 4.1.2020

BIS 1 Bravo Vidya, Örestad 95,5p om. Outi Virtanen

BIS 2 Kukamuumuka Making Attention, Alaska 95p om. Terhi Järvinen

BIS 3 Hops-Ontop´s Chiron, Hermeliini 95p om. Suvi Komppa

BIS 4 Hercules, Suurihopea 95p om. Kati Lehti

BIS 5 Royal`s Einstein, Kääpiöluppa 95p om. Jenni ja Jussi-Petteri Saarimaa

BIS 6 Royal´s Viper, Hermeliini 95p om. Jenni ja Jussi-Petteri Saarimaa

BIS 7 Bravo Kingi, White 95p om. Outi Virtanen

 

Paras nuori: Kukamuumuka Making Attention 95p om. Terhi Järvinen

Paras veteraani: Tranbärets Kitsune Luap, pienirex 93,5p om. Jenni Untinen

Paras D-ryhmä: Hermeliini 94p om. Patrick Parviainen

Paras juniorinäytteilleasettaja: Lotta Juhala

 

Roturyhmien parhaat:

Paras jättirotu: Kotirannan Suppo 94p om. Maija Nieminen

Paras suurirotu: Kukamuumuka Se Sitten Ois 95p om. Terhi Järvinen

Paras poikkeavaturkkinen: Lovenders Tyrion Lannister 95p om. Jenni Untinen

Paras keskisuuri: Bravo Kingi 95p om. Outi Virtanen

Paras pienirotu: Bravo Vidya 95,5p om. Outi Virtanen

Paras kääpiörotu: Hops-Ontop´s Avenger 95p om. Suvi Komppa

 

Rotunsa parhaat ja palkitut:

 

Belgianjätti

ROP KUMA Utopian Roll 94p om.Mia Karvinen

Ranskanluppa

ROP KUMA Kotirannan Suppo 94p om. Maija Nieminen

Suurihopea

ROP SERTI Kukamuumuka Se Sitten Ois 95p om. Terhi Järvinen

SERTI Hercules

KUMA Kukamuumuka Had To Be You, Kukamuumuka Quality Controller, Grasshopper Crossfire

Sininenwiener

ROP KUMA  Kotirannan Ares 94p om. Maija Nieminen

New Zealand Red

ROP KUMA Kukamuumuka Beetroot 94p om. Terhi Järvinen

Wiener

ROP KUMA Allis 94,5p om. Tiina Vittaniemi

KUMA Grasshopper Hornet

Angora

ROP Pikkurilli om. Saana-Maarit Rajala

Satiini

ROP Birchen Nanotech 93p om. Johanne Koivunen

Rex

ROP KUMA Birchen Zumba Sentao 94,5p om. Johanne Koivunen

KUMA Birchen Aqua Zumba, Birchen Chilhowee Dam

Belgianjänis

ROP Dornröschen 91,5p om. Annamaria Suppala

White

ROP ROP SERTI Bravo Kingi 95p om. Outi Virtanen

SERTI Bravo Kasper

Alaska

ROP SERTI  Affes Rafaello 95p om. Terhi Järvinen

SERTI Kukamuumuka Making Attention

KUMA Kukamuumuka Mystic Falls

Pienisaksanluppa

ROP KUMA  Saltsjö´s Hot Rod 94,5p om. Jenni ja Jussi-Petteri Saarimaa

KUMA Saltsjö´s Hot Rod, GG-19 Schokokuss

Tan

ROP SERTI  Bravo Remus 95p om. Outi Virtanen

KUMA Zazazaa, FIN MVA Bravo Brick-A-Brac, GG-19 Bravo Nelson, Bravo Peppiina, Björkebys Festprisse

Örestad

ROP SERTI  Bravo Vidya 95,5p om. Outi Virtanen

Pienirex

ROP SERTI  Lovenders Tyrion Lannister 95p om. Jenni Untinen

Kasmirluppa

ROP Ludentuss Gunnel 92p om. Tiina Vittaniemi

Kääpiöluppa

ROP SERTI  Royal´s Einstein 95p om. Jenni ja Jussi-Petteri Saarimaa

SERTI Royal´s Caporusso, Kolartorpets Olaf

KUMA Nurinkurin Hippulatvinkuu, Nurinkurin Maahinen, Nurinkurin Vetehinen, Nurinkurin Wattumatonen, Royal´s I´m A Barbie Girl, Royal´s Orion, Royal´s Lightning Bolt, Royal´s Ziggety Zap, Royal´s Quarter, Töminän Herne, Royal´s Toyboy, Töminän Kabanossi, Royal´s Ursus, Royal´s Helium, Royal´s Octopia, Royal´s Peach Schnapps, Willow´s Plutonium, Kolartorpets Smurf, Hiekkarinteen Dingo, Hiekkarinteen OSQ, Sven

Leijonaharjas

ROP Sakuran Bernice 93p om. Minni Laitinen

Hermeliini

ROP SERTI  Hops-Ontop´s Avenger 95p om. Suvi Komppa

SERTI Hops-Ontop´s Chiron, Royal´s Viper

KUMA Hops-Ontop´s Keira, Royal´s Gaia Goddess, Grasshopper Blackbird, Rebekka, Göstas Johannes

 

 

PET-luokan tulokset:

PPK 1 Hops-Ontop´s Avenger, hermeliini 96p om. Suvi Komppa

PPK 2 Kukamuumuka Beetroot, new zealand red 95,5p om. Terhi Järvinen

PPK 3 Windfall´s Gracefull Capricoran, risteytys 95,5p om. Nenna Vertainen

PPK 4 Kanerva, risteytys 95,5p om. Hanna Huovinen

PPK 5 Lavella´s Kaepora Gaepora, risteytys 95,5p om. Janina Jokinen

PPK 6 Lintutarhan Tasmiin, kääpiöjänis 95p om. Annamaria Suppala

 

Tuomarin suosikki (Jenni Saarimaa): Lavella´s Fire Rainbows om. Katriona Aakkula

Tuomarin suosikki (Patrick Parviainen): Lavella´s Snipp Snapp Snorrem om. Rianna Lalli

Sihteerin suosikki: Lavella´s Geocentric, om. Janina Jokinen

Assistentin suosikki: Helmi, om. Venla Kontio

Paras juniorinäytteilleasettaja: Nenna Vertainen

 

MUUT PALKINNOT

LIHASKUNTO

Angelie om. Minni Laitinen

Belmiina om. Lotta Juhala

HYVÄ HIUSPÄIVÄ

Aava om. Laura Parviainen

Tupunan Karisma om. Sanna Hofmeister

Imaginaerum´s McChicken om. Viola Kohonen

Mocca om. Anu Tegelberg

Iltausvan Amai om. Venja Lahdenperä

PAPERISILPPURI

Hupsis Skyline om. Anniina Häkkinen

PUSUTTELIJA

PET CH Mustikkametsän Pertti Aittatonttu om. Janina Jokinen

Kaapo om. Anu Tegelberg

 

Luokkavoittajat:

Urokset:

Nuoret

LKV 1 Nutcracker, 95,5p om. Niina Savela

Nuoret

LKV 1 Kukamuumuka Beetroot, 95,5p om. Terhi Järvinen

LKV 2 Lovenders Tyrion Lannister, 95p om. Veera Ruotsalainen

LKV 3  Willow´s Twister, 94,5p om. Elina Ruha

Avoimet

LKV 1 Hops-Ontop´s Avenger, 96p om. Suvi Komppa

LKV 2 Lavella´s Kaepora Gaepora 95,5p om. Janina Jokinen

LKV 3 Windfall´s Graceful Capricorn 95,5p om. Nenna Vertainen

LKV 4 Hops-Ontop´s El Camino 95p om. Minna Rajala

LKV 5 Martti 95p om. Inka Periviita

Seniorit

LKV 1 Turbo 94,5p om. Niina Savela

Veteraanit

LKV 1 Kaapo 95p om. Anu Tegelberg

Naaraat:

Babyt

LKV 1 Denwen´s Loota Dijala 94p om. Jonna Hautakangas

Nuoret

LKV 1 Windfall´s Popocatepetl 94,5p om. Venja Lahdenperä

LKV 2 Kukamuumuka Had to Be you 94,5p om. Terhi Järvinen

Avoimet

LKV 1 Lintutarhan Tasmiin 95p om. Annamaria Suppala

LKV 2 Hiekkarinteen Crowmoor 95p om. Vilma Flinkman

LKV 3 Kotirannan Ninja 94,5p om. Iina Niskanen

Seniorit

LKV 1 Hiawatha´s Eyak 94p om. Jenna Minkkinen

LKV 2 Adele, 93,5p om. Laura Parviainen