Kangasniemi 8.2.2020

Kääpiö- ja pienten- sekä poikkeavaturkkisten rotujen erikoisnäyttely

 

BEST OF THE BEST-kani: Hiekkarinteen Michelle*, kääpiöluppa 95p om. Anu Könönen

NAARAAT:

BIS 1 Hiekkarinteen Michelle*, kääpiöluppa 95p om. Anu Könönen

BIS 2 Töminän Tikkunekku*, kääpiöluppa 95p om. Marjut Nokelainen

BIS 3 FIN MVA Hiekkarinteen Madeleine, kääpiöluppa 95p om. Anu Könönen

BIS 4 FIN MVA Royal’s Gaia Goddess, hermeliini 95p om. Jenni & Jussi-Petteri Saarimaa

BIS 5 Hiekkarinteen Fransiina, kääpiöluppa 95p om. Anu Könönen

BIS 6 Töminän Gini**, kääpiöluppa 95p om. Marjut Nokelainen

BIS 7 Royal’s Octopia**, kääpiöluppa 95p om. Jenni & Jussi-Petteri Saarimaa

 

UROKSET:

BIS 1 Töminän Toffeenappi**, kääpiöluppa 95p om. Marjut Nokelainen

BIS 2 FIN MVA Hops-Ontop’s Avenger, hermeliini 95p om. Suvi Komppa

BIS 3 Hiekkarinteen OsQ**, kääpiöluppa 95p om. Anu Könönen

BIS 4 Töminän Xaherkakkku, kääpiöluppa 95p om. Marjut Nokelainen

BIS 5 Royal’s Orion**, kääpiöluppa 95p om. Jenni & Jussi-Petteri Saarimaa

BIS 6 FIN MVA Hops-Ontop’s Chiron, hermeliini 95p om. Suvi Komppa

BIS 7 Royal’s Wee Willbur**, hermeliini 95p om. Jenni & Jussi-Petteri Saarimaa

 

Paras nuori: Lovenders Son of a’ Wich, pienirex 94p om. Tiina Tarvainen

Paras veteraani: Aslak, kääpiöluppa 93p., om. Elina Ritvanen

Paras D-ryhmä: hermeliini 95p om. Patrick Parviainen

Paras juniorinäytteilleasettaja: Alisa Niemelä, kääpiöluppa 94,5p

 

Kangasniemen ulkomuotoluokan luettelo pisteillä

 

 

Rotunsa parhaat ja palkitut:

Rex

ROP KUMA Birchen Chillhowee Dam 94p om. Johanne Koivunen

KUMA Birchen Zumba Sentao*

Pienirex

ROP KUMA Lovenders Son of a’ Wich 94p om. Tiina Tarvainen

KUMA Lovenders Bijozakura

Kääpiöluppa

ROP SERTI Töminän Tiikerikakku 95p om. Marjut Nokelainen

SERTI Hiekkarinteen Dingo*, Hiekkarinteen OsQ**, Hiekkarinteen Fransiina, FIN MVA Hiekkarinteen Madeleine, Hiekkarinteen Michelle*, Royal’s Orion**, FIN MVA Royal’s Helium, Töminän Kabanossi**, LU-19 Töminän Rennie**, Royal’s Octopia**, Töminän Toffeenappi**, Töminän Xaherkakku, Töminän Feta, Töminän Nakki, Töminän Gini**, Töminän Ituhippi*, Töminän Tikkunekku

KUMA Hiekkarinteen Diana*, Hiekkarinteen Madonna, Hiekkarinteen Taifuuni, Nurinkurin Vetehinen**, Nurinkurin Wattumatonen, Nurinkurin Rommikola, Willow’s Umtiti, Hulivilin Athos, Hulivilin Charlotte, Hiekkarinteen Fizz, Royal’s Ice Cream Man, Royal’s Funfetti Brownie**, FIN MVA Royal’s Caporusso, FIN MVA Royal’s Einstein, Töminän Herne, Royal’s Bamboozle, Töminän Durian, Royal’s Quinella, Royal’s Qwin, Töminän Amerikankeksi, Töminän Eetvartti*, Töminän Huituvelli, Töminän Fariini**, Töminän Karhunvatukka*, Töminän Korvapuusti*, Töminän Pullava

Leijonaharjas

ROP Melina 93,5p., om. Laura Parviainen

Hermeliini

ROP SERTI FIN MVA Hops-Ontop’s Avenger 95p om. Suvi Komppa

SERTI FIN MVA Hops-Ontop’s Chiron, Royal’s Wee Willbur, FIN MVA Royal’s Gaia Goddess

KUMA Hops-Ontop’s Keira, FIN MVA Royal’s Viper, Ghostbunny’s Extreme Evoboost