Klaukkala 12.9.2020

BIS 1 NightMary’s Hot To Burn, hermeliini 95p om. Heidi Pollari

BIS 2 Kukamuumuka Star Is Born**, suurihopea 95p om. Terhi Järvinen

BIS 3 Rocky Road’s Facebook, rex 95p om. Marissa Salonen

BIS 4 Kukamuumuka Delta, alaska 95p om. Terhi Järvinen

BIS 5 Grasshopper Yeti, wiener 95p om. Kati Lehti

BIS 6 Ulpukka, wiener 95p om. Tiina Vittaniemi

BIS 7 Saltsjö’s Rockabill, pienisaksanluppa 95p om. Jenni & Jussi-Petteri Saarimaa

Paras veteraani: FIN MVA Noe Jarl, hermeliini 94,5p om. Jaana Vainikka
Paras nuori:
NightMary’s Hot To Burn, hermeliini 95p om. Heidi Pollari

Paras M-ryhmä:
suurihopea 95p om. Terhi Järvinen
Paras D-ryhmä:
kääpiöluppa 95p om. Arnevi Kittamaa

Rocky Road’s -kanilan lahjoituspalkinnot:

Paras jätti-/suurirotuinen:
Kukamuumuka Star Is Born**, suurihopea 95p om. Terhi Järvinen

Paras poikkeavaturkkinen:
Rooroon Ringa Rangi, pienirex 95p om. Rosanna Salminen

Kukamuumuka -kanilan lahjoituspalkinnot:

Paras musta keskisuuri rotuinen:
Kukamuumuka Pii, alaska 95p om. Terhi Järvinen

Paras musta suurirotuinen:
Kukamuumuka Star Is Born**, suurihopea 95p om. Terhi Järvinen

Rotunsa parhaat ja palkitut:

Belgianjätti

ROP Aino 93,5p om. Tiina Vittaniemi

Saksanjättischeck

ROP Sunflower’s Lucky Star 93p om. Janita Jasmavaara

Ranskanluppa

ROP Kotirannan Tarmo Karvanen 93p om. Maija Nieminen

Suurichinchilla

ROP Catassica’s History 93,5p om. Jessica Lindström

Suurihopea

ROP SERTI Kukamuumuka Star Is Born** 95p om. Terhi Järvinen

KUMA Kukamuumuka Vision

Sininenwiener

ROP KUMA Kotirannan Tauno Torvi 94,5p om. Maija Nieminen

KUMA Kotirannan Seppo Terävä

Wiener

ROP SERTI Ulpukka 95p om. Tiina Vittaniemi

SERTI Grasshopper Yeti

KUMA Jet-Cet’s X.O.X, Jet-Cet’s Xeraphina, Ryti, Myssy, Nyyrikki, Ursula, Sipsetti

Rex

ROP SERTI Lovenders Pantalaimon 95p om. Jenni Untinen

SERTI Rocky Road’s Facebook

KUMA Rooroon Lilianne, Takapellon Jones, Rocky Road’s Makita, Rocky Road’s Festool

Belgianjänis

ROP KUMA Hagstabackens Vilgot* 94,5p., om. Jessica Lindström

Alaska

ROP SERTI Kukamuumuka Pii 95p om. Terhi Järvinen

SERTI Kukamuumuka Delta

Pienisaksanluppa

ROP SERTI Saltsjö’s Rockabill 95p om. Jenni & Jussi-Petteri Saarimaa

Perle-Egern

ROP KUMA Onnimannin Åtto 94,5p om. Arnevi Kittamaa

KUMA Onnimannin Ålli, Onnimannin Åskar, Onnimannin Åssi

Pienihopea

ROP Denwen’s Eeta Elvoret 93,5p om. Jonna Hautakangas

Tan

ROP KUMA PET CH Bravo Orlando 94,5p om. Mari Winqvist

Soopeli

ROP Asvora 93p om. Elina Ruha

Venäläinen

KUMA Mafia’s Rafaella 94p om. Veera Semi & Hannele Salo

Pienirex

ROP SERTI Rooroon Ringa Rangi 95p om. Rosanna Salminen

KUMA Lovenders Karamel Sutra, Rooroon Rappsong, Rocky Road’s Maaslander, Rocky Road’s Bancha, Rocky Road’s Kekecha

Kasmirluppa

ROP KUMA Norrhavets Lilla My 94p om. Kirsi Hellsten

Kääpiöluppa

ROP SERTI PET CH Trollsländans Miso* 95p om. Jessica Lindström

KUMA Onnimannin Ässä Hihassa, Onnimannin Brita, Royal’s Jagermonster, Catassica’s Gandalf

Hermeliini

ROP SERTI Harakirin Cavan 95p om. Elina Ruha

SERTI NightMary’s Hot To Burn

KUMA FIN MVA Noe Jarl, Jet-Cet’s Taffel

Kääpiöjänis

ROP KUMA Passiongree’s Snuff The Punk 94,5p om. Annette Korhonen

KUMA Passiongree’s Soundboy Killa, Passiongree’s Roots In Stereo