Klaukkala, PET-LU 2020, 31.10.2020

UROKSIEN PPK-sijoitukset

PPK 1 PLU-20 PET CH Bravo Orlando, tan 96 p. om. Sini Winqvist

PPK 2 PLU-20 Catassica´s Grandalf, kääpiöluppa 96 p. om. Jessica Lindström

PPK 3 PLU-20 Rooroon Samurai, pienirex 95,5 p. om. Sini Winqvist

PPK 4 PLU-20 Rooroon Ringa Rangi*, 95.5 p. om. Rosanna Salminen

PPK 5 PLU-20 PET CH Putte, hermeliini 95,5 p. om. Elina Ruha

PPK 6 PLU-20 Grasshopper Yeti, wiener 95,5 p. om. Kati Lehti


NAARAIDEN PPK-sijoitukset

PPK 1 PLU-20 Onnimannin Brita, kääpiöluppa 96 p. om. Arnevi Kittamaa

PPK 2 PLU-20 Onnimannin Bicca, kääpiöluppa 96 p. om. Arnevi Kittamaa

PPK 3 PLU-20 Mystical Amethyst, kääpiöluppa 96 p. om. Kirsi Hellsten

PPK 4 PLU-20 Utopian Jenkka-Janna, hermeliini 95,5 p. om. Siina Karvinen

PPK 5 PLU-20 Sunny´s Love Stealer, soopeli 95 p. om. Matilda Toivonen

PPK 6 PLU-20 Siiri, tan 95 p. om. Sini Winqvist

Paras Juniorinäytteilleasettaja: Sini Winqvist


Urosten palkintoja (Jenni Saarimaa)
Tuomarin suosikki: Grasshopper Dark Arches, om. Elina Ruha
Sihteerin suosikki: FI CH Noe Jarl, om. Jaana Vainikka
Assarin suosikki: Mystical Black Star Diopside, om. Kirsi Hellsten
Paras yleiskunto: Grasshopper Dark Arches, om. Elina Ruha
Paras käsiteltävyys: Viljami, om. Carita Sonne
Paras turkki: Mikke-Nikke, om. Siina Karvinen

Naaraiden palkintoja (Dita Hiillos)
Tuomarin suosikki: Jet Cet´s Tananana, om. Jaana Vainikka
Sihteerin suosikki: Villaverstaan Tirlittan, om. Anni Nyström & Lare Kärpänen
Assarin suosikki: Rooroon Andromela, om. Rosanna Salminen
Paras yleiskunto: Bounsweet, om. Riikka Pääkkönen
Paras käsiteltävyys: Jet Cet´s Tananana, om. Jaana Vainikka
Paras turkki: Rooroon Inga, om. Rosanna Salminen

Grasshopper – kanilan sponsoripalkinnot:

Päivän ihanin kani: Rooroon Inga, om. Rosanna Salminen
Hieno pörrökani: Kerubiel, om. Janina Jokinen
Söpö baby: Rocky Road´s Mad Croc, om. Matilda Toivonen
Söpö luppa: Catassica´s Herr Smil, om. Jessica Lindström

Luokkavoittajat:

Urokset:

Baby

LKV 1 Rooroon Samurai, 95,5 p. om. Sini Winqvist

LKV 2 Oti, 95 p. om. Sini Winqvist

Nuoret

LKV 1 Catassica´s Grandalf, 96 p. om. Jessica Lindström

LKV 2 Riwilings My Love For Evermore, 95,5 p. om. Elina Ruha

LKV 3 Rooroon Ringa Rangi*, 95,5 p. om. Rosanna Salminen

LKV 4 Grasshopper Yeti, 95,5 p. om. Kati Lehti

LKV 5 Love at first light might, 95 p. om. Iida Kivikko

Avoimet

LKV 1 PET CH Bravo Orlando, 96 p. om. Sini Winqvist

LKV 2 Willow´s Twister, 95,5 p. om. Elina Ruha

LKV 3 Onnimannin Vihtori, 95,5 p. om. Arnevi Kittamaa

LKV 4 Lavella´s Kaepora Geabora, 95,5 p. om. Janina Jokinen

LKV 5 Grasshopper Dark Arches, 95 p. om. Elina Ruha

Seniorit

LKV 1 Putte, 95,5 p. om. Elina Ruha

Veteraanit

LKV 1 LKV1 FI CH Noe Jarl, 93 p. om. Jaana Vainikka

Naaraat:

Baby

LKV 1 Utopian Jenkka-Janna, 95,5 p. om. Siina Karvinen

LKV 2 Siiri 95 p. om. Sini Winqvist

Nuoret

LKV 1 Onnimannin Brita, 96 p. om. Arnevi Kittamaa

LKV 2 Onnimannin Bicca, 96 p. om. Arnevi Kittamaa

LKV 3 Mystical Amethyst, 96 p. om. Kirsi Hellsten

LKV 4 Riwilings Jukebox Jive, 95 p. om. Elina Ruha

LKV 5 Toiveen Balenciaga, 95 p. om. Miia Kröger

Avoimet

LKV 1 Sunny´s Love Stealer, 95 p. om. Matilda Toivonen

LKV 2 PET CH Onnimannin Qvinna, 95 p. om. Arnevi Kittamaa

Seniorit

LKV 1 PET CH Lintutarhan Tasmiin, 93 p. om. Annamaria Suppala

Veteraanit

LKV 1 PET CH Willow´s Wild Thing, 95 p. om. Robert Granström