Lempäälä 13.4.2019

PET-luokan tulokset:

PPK 1 PET CH Harhakuvan Anthea om. Jonna Hautakangas

PPK 2 Demerara Sugar om. Minna Martikainen

PPK 3 You Never Know om. Arnevi Kittamaa

PPK 4 Elmo om. Josefiina Joutsenlahti

PPK 5 Willow’s Whirlwind om. Robert Granström

PPK 6 Sunny’s Christmas Alphabet om. Elina Ruha

 

Tuomarin suosikki: Olli om. Eija Leinonen

Sihteerin suosikki: Elämänroihu om. Luka Karvinen

Assistentin suosikki: Onnimannin Hippu om. Arnevi Kittamaa

 

KUNNIAMAININNAT

Päivän kutkuttavin kampaus:

Usva, om. Minea & Nella Lumio

Päivän hupaisin hörökorva:

Eloisan Öinen Hukanhuuto, om. Jade Huka

Parhaat peppulihakset:

Angelie, om. Minni Laitinen

5p. kohdat:

Huligaani, om. Elina Ruha

Yleiskunto:

Mr Magic Sheep, om. Minna Martikainen

Turkki:

Jaakko, om. Viivi Tuomisto

Putte, om. Elina Ruha

Käsiteltävyys:

Laku, om. Siiri Sarkkinen

Britney, om. Josefiina Joutsenlahti

 

Luokkavoittajat:

Urokset:

Babyt

LKV 1 Onnimannin Lasse, om. Arnevi Kittamaa

Nuoret

LKV 1 Onnimannin Karkki, om. Arnevi Kittamaa

LKV 2 Eloisan Öinen Hukanhuuto, om. Jade Hukka

LKV 3 Onnimannin Ihmemies, om. Arnevi Kittamaa

Avoimet

LKV 1 You Never Know om. Arnevi Kittamaa

LKV 2 Willow’s Whirlwind, om. Robert Granström

LKV 3 Pilkku, om. Sasu Liinanen

LKV 4 Petkelkannan Quinten, om. Elina Ruha

LKV 5 Alexander, om. Minni Laitinen

Seniorit

LKV 1 Elmo, om. Josefiina Joutsenlahti

Veteraanit

LKV 1 PET CH Cookie, om. Arnevi Kittamaa

Naaraat:

Babyt

LKV 1 Demerara Sugar, om. Minna Martikainen

Nuoret

LKV 1 Töminän Arla, om. Minea ja Nella Lumio

Avoimet

LKV 1 PET CH VPP-18 Harhakuvan Anthea, om. Jonna Hautakangas

LKV 2 Onnimannin Hippu, om. Arnevi Kittamaa

LKV 3 Onnimannin Elli, om. Arnevi Kittamaa

LKV 4 Petkelkannan Savanna, om. Elina Ruha

LKV 5 Onnimannin Wilhelmiina, om. Arnevi Kittamaa

Seniorit

LKV 1 Santaharjun Aideen, om. Robert Granström

LKV 2 Annabella, om. Robert Granström

LKV 3 Matilda, om. Josefiina Joutsenlahti

Veteraanit

LKV 1 Willow’s Tiny Terror, om. Robert Granström