Lempäälä 27.2.2016

Lempäälässä pidettiin ulkomuoto- sekä pet-luokat.Ulkomuotoluokan kaneja oli 187 kpl. Pet-luokkaa tuomaroi Anne Sáren ja ulkomuototuomareina toimivat Marika Koivunen-Anttila Suomesta sekä Tanskasta Lissy Söndergaard ja Susan Kristensen.

DSCN1129

DSCN1135

 

BIS 1 Mafia’s Siptah, venäläinen 95p om. Veera Semi

BIS 2 Sauruksen Darth Tyranus, alaska 95p om. Annina Laakkonen

BIS 3 Skogsbackens Kaksugen, belgianjänis 95p om. Elina Back

BIS 4 SWE CH Affe’s Crockett, alaska 95p om. Susanne ja Paavo Virolainen

BIS 5 Bravo Javico, tan 95p om. Outi Virtanen

BIS 6 Matti Näsä, kääpiöluppa 95p om. Marja Pihkanen

BIS 7 Zingarese, hermeliini 95p om. Susanne ja Paavo Virolainen

 

Paras nuori: Picantto’s Rio Negro, wiener 95p om. Mikko Korhonen

Paras veteraani: 3057. hollantilainen 93,5p om. Elina Back

Paras D-ryhmä: hermeliini 95p om. Susanne ja Paavo Virolainen

Paras M-ryhmä: hollantilainen 94p om. Elina Back

 

Sauruksen lahjoituspalkinto:

Paras kääpiörotuinen: Matti Näsä, kääpiöluppa 95p om. Marja Pihkanen

 

Rotunsa parhaat ja palkitut

BELGIANJÄTTI

ROP Hebe 93,5p om. Mia Karvinen

SAKSANJÄTTISCHECK

ROP Blue Aster 93,5p  om. Heini Laaksonen

RANSKANLUPPA

ROP Reetta 91,5p  om. Sinna Riikonen

MECKLENBURGINSCHECK

ROP Picantto´s Avignon*  93,5p  om. Mikko Korhonen

SUURIHOPEA

ROP KUMA Grasshopper Snowstorm  94p  om. Kati Lehti

NEW ZEALAND RED

ROP SERTI Porkkanamaan Rölli 95p  om. Marja Pihkanen

KUMA Sumte

WIENER

ROP SERTI Picantto´s Oregon 95p  om. Mikko Korhonen

KUMA Picantto’s Barbaros, Picantto’s Rio Negro

ANGORA

ROP Amelia Sheepheart 90,5p  om. Elina Keskitalo

SATIINI

ROP SERTI 4102 95p  om: Elina Back

REX

ROP Salaneuvos 93,5p  om. Teemu Lindroos & Juhani Impivaara

VALKOINENMAATIAINEN

ROP Töminän Tellervo 92p  om. Marjut Nokelainen

BELGIANJÄNIS

ROP SERTI Skogsbackens Kaksugen 95p  om. Elina Back

SERTI Skogsbackens Gay For Pay

KUMA Skogsbackens 4213, Skogsbackens Redneck

SALLANDER

ROP KUMA Metz 94p  om. Mikko Korhonen

ALASKA

ROP SERTI Sauruksen Dath Tyranus 95p om. Annina Laakkonen

SERTI SWE SC Affe’s Crockett

KUMA Windmill

RUOTSINTURKIS

ROP Silvergårdens Ester 92p om. Johanne Koivunen

PERLE-EGERN

ROP KUMA Wille 94,5p  om: Arnevi Kittamaa

KUMA Onnimannin Eros, Ronja, Onnimannin Kosti, Onnimannin Klaara

HOLLANTILAINEN

ROP KUMA Skogsbackens 4457  94p  om: Elina Back

PIENIHOPEA

ROP KUMA Royal’s Ludacris* 94p om. Jenni Turunen

TAN

ROP SERTI Bravo Kismet 95p  om. Outi Virtanen

SERTI Bravo Javico*****

KUMA Bravo Oliver,  FIN MVA Bravo Qstock, Bravo Xtra Jumper, Lars, Bravo Quercus, Bravo Roby, Bravo Oodi, Trocadero’s Kielletty Rakkaus

VENÄLÄINEN

ROP SERTI Mafia´s Siptah 95p  om. Veera Semi

KUMA Mafia’s Juno, Mafia’s Pallas*, Mafia’s Thera

PIENIREX

ROP KUMA Mitanka 94p om. Heini Laaksonen

KASMILUPPA

ROP Karvakaaoksen Cointreau 93p  om. Janine Hyvärinen

KÄÄPIÖLUPPA

ROP SERTI Matti Näsä 95p  om. Marja Pihkanen

KUMA Töminän Öllimölli, Töminän Pipari, Töminän Xiirappileivos, Töminän Öllimelli, Töminän Kohvehti, Töminän Vanilla, Töminän Giisseli, Töminän Hilla, Töminän Hunaja, Porkkanamaan Zara

LEIJONANHARJAS

ROP KUMA Sakuran Veronica 94,5p  om.Karina Kyntöaho

HERMELIINI

ROP SERTI Zingarese*  95p  om. Susanne & Paavo Virolainen

KUMA Hede’s Uniq, Taotaon One Way Or Another, Trollskogens Filur, Hops-Ontop’s Ironman, Hops-Ontop’s Wild Wild West, Hops-Ontop’s Pitbull

KÄÄPIÖJÄNIS

ROP KUMA Everything You Want  94,5p  om. Jussi Tapani

KUMA Extreme Ops

 

PET-luokan tulokset: 

PPK 1 Birchen Vähän Ihana 94p, rex om. Johanne Koivunen

PPK 2 Hompetitten’s Purple Vein 94p, risteytys om. Elina Keskitalo

PPK 3 Ivan 94p om, kääpiöluppa. Onni ja Tuomas Niemelä

PPK 4 Miss You Nights 94p, soopeli om. Sanni Sirén

PPK 5 Hottentotin Nalle Puh 94p, kääpiöluppa om. Robert Granström

 

Tuomarin suosikki: Hottentotin Nalle Puh om. Robert Granström

Sihteerin suosikki: Onnimannin Lotta om. Onni ja Tuomas Niemelä

Assintentin suosikki: Allspark om. Juulia Forss

 

Sauruksen-kanilan lahjoituspalkinnot:

Kaunein luppakorvainen kani

Willow’s Wild Thing om. Robert Granström

Rento-Raija

Faabelin Dascha om. Pia Viemerö

Hauskin karvakasa

Karvakaaoksen Coitreau om. Janine Hyvärinen

Grasshopper-kanilan lahjoituspalkinnot:

Päivän positiivisin luonne

Hessu om. Ella Komsi

Vauhtitassu

Chokolade om. Emilia Viemerö

 

Kunniamaininnat:

Turkki:

Lavella’s Routa om. Sanni Sirén

Birchen Vähän Ihana om. Johanne Koivunen

Miss You Nightes om. Sanni Sirén

Arvostettu Asta om. Heini Laaksonen

 Käsiteltävyys:

Onnimannin Leevi om. Onni ja Tuomas Niemelä

Onnimannin Lotta om. Onni ja Tuomas Niemelä

Allspark om. Juulia Forss

Hottentotin Nalle Puh om. Robert Granström

Willow’s Wild Thing om. Robert Granström

Japanese Stitch om. Emilia Viemerö

Birchen Vähän Ihana om. Johanne Koivunen

Ivan om. Onni ja Tuomas Niemelä

Donitsi von Czoclid om. Alissa Viemerö

Hebe om. Mia Karvinen

Faabelin Dascha om. Pia Viemerö

 

Luokkavoittajat:

Urokset:

Baby

LKV 1 Japanese Stitch om. Emilia Viemerö

Nuoret

LKV 1 Lavella’s Routa om. Sanni Sirén

LKV 2 Black Mario om. Mirva Laukkanen

Avoimet

LKV 1 Birchen Vähän Ihana 94 om. Johanne Koivunen

LKV 2 Miss You Nightes 94 om. Sanni Sirén

LKV 3 Hompetitten’s Purple Vein 94 om. Elina Keskitalo

Seniorit

LKV 1 Ivan 94 om. Onni ja Tuomas Niemelä

Naaraat:

Baby

LKV 1 Donitsi von Czoclid om. Alissa Viemerö

LKV 2 Onnimannin Leevi om. Onni ja Tuomas Niemelä

Nuoret

LKV 1 Willow’s Wild Thing om. Robert Granström

LKV 2 Allspark om. Juulia Forss

Avoimet

LKV 1 Santaharjun Aideen om. Robert Granström

LKV 2 Arvostettu Asta om. Heini Laaksonen

Seniorit

LKV 1 Faabelin Dascha om. Pia Viemerö

LKV 2 Kinuski om. Aino Tanninen