Lempäälä 9.9.2017

Lempäälässä pidettiin näyttely Manttaalitalolla. Ulkomuototuomareina toimivat Mikko Korhonen ja Marika Koivunen-Anttila sekä pet-tuomarina toimi Susanna Tuominen.

 

BIS 1  FIN MVA Bravo Corvette,  tan 95p om. Outi Virtanen

BIS 2 Harakirin Eddy,  hermeliini 95p om. Heidi Karonen

BIS 3 Hiekkarinteen Ninja,  kääpiöluppa 95p om. Anu Könönen

BIS 4 Riemuloikan Laukkaava Raviratsu,  kääpiöluppa 95p om. Marika Tehikoski

BIS 5 Bravo Balloon,  tan 95p om. Hannele & Marjaana Hokkanen

BIS 6 Birchen Smutsiga Tassar,  rex 94,5p om. Mirva Laukkanen

BIS 7 Kevätkurjen Sune,  NZR 94,5p om. Mia Nyberg

 

Paras nuori: Onnimannin Venla, perle-egern 94p om. Arnevi Kittamaa

Paras D-ryhmä: Heidi Pollari, kääpiöluppa 93,5p

Paras M-ryhmä: Mari-Tuuli Saunala, kääpiöscheck 95p

Paras juniorinäytteilleasettaja: Siina Karvinen

 

Rotunsa parhaat ja palkitut:


Belgianjätti

ROP Kino 91p om. Tiitu Koivunen

Ranskanluppa

ROP KUMA Narcissus Jonquilla 94p om.Minna Rantanen

Suurihopea

ROP KUMA Grasshopper Hidden Gold 94,5p om. Siina Karvinen

KUMA Grasshopper Marshmallow

Sininen Wiener

ROP Stormyrans Gustav 92,5p om. Mia Nyberg

New Zealand Red

ROP KUMA Kevätkurjen Sune 94,5p om. Mia Nyberg

KUMA Picantto´s Desna

Wiener

ROP KUMA NinjaGo 94p om. Jessica Lindström

KUMA Picantto´s Karoliini

Satiini

ROP KUMA Picantto´s East London 94,5p om. Mikko Korhonen

Rex

ROP KUMA Birchen Smutsiga Tassar 94,5p om. Mirva Laukkanen

KUMA Rumba

Pienisaksanluppa

ROP KUMA Picantto´s Gdynia 94,5p om. Mikko Korhonen

Alaska

ROP Sauruksen Darth Isac 93,5p om. Mari Winqvist

Ruotsinturkis

ROP KUMA LU-16 LU 17 Lehtokanin Johannes 94p om. Johanna Siitonen

Sallander

ROP Picantto´s Babylon 93,5p om. Mikko Korhonen

Perle-egern

ROP KUMA Onnimannin Venla 94p om. Arnevi Kittamaa

KUMA Onnimannin Verneri

Pienihopea

ROP Vihervaaran Severi 93p om. Maiju Särkiniemi

Tan

ROP SERTI FIN MVA Bravo Corvette 95p om. Outi Virtanen

SERTI Bravo Balloon

KUMA Bravo Magic Superstar

Venäläinen

ROP KUMA Mafia´s Verena 94,5p om. Veera Semi

KUMA Mafia´s Frida

Pienirex

ROP KUMA Yellow 94p om. Jenni Untinen

Kasmirluppa

ROP Hypnosis 93p om. Janine Hyvärinen

Kääpiöluppa

ROP SERTI Hiekkarinteen Ninja 95p om. Anu Könönen

SERTI Riemuloikan Laukkaava Raviratsu

Kuma:  Norbergs Viggo 94,5p , Töminän Walkopippuri 94,5 , Eloisan Miina Tyynyliina 94,5p , Töminän Oboy 94p

Leijonanharjas

ROP KUMA Eloisan Qelmi Qekkonen 94p om. Elina Lustig

Hermeliini

ROP SERTI Harakirin Eddy 95p om. Heidi Karonen

KUMA Blåsippans Remon, Blåsippans Orbit

Kääpiöjänis

ROP KUMA Lintutarhan Tasmiina 94p om. Hannele ja Marjaana Hokkanen

 

PET-luokan tulokset:

 

PPK 1 Eloisan Mutkanopeustutka 96p om. Elina Lustig

PPK 2 Aivan Kuin Ykä Yksinäinen 95p om. Aada Pietilä

PPK 3 Lintutarhan Belle 95p om. Hannele Hokkanen

PPK 4 Kinuski 94,5p om. Teresa Hakanen

PPK 5 Houdini’s Milkyway 94,5p om. Sini Winqvist

PPK 6 Sunny’s Fire and Rain 94p om. Sanni Sirén

 

Tuomarin suosikki (Susanna Tuominen): Onnimannin Oliver om. Tuomas Niemelä

Tuomarin suosikki (Jenni Saarimaa): Popcorn om. Jessica Lindström

 

Luokkavoittajat:

Urokset:

Baby

LKV 1 Lintutarhan Belle 95p om. Hannele Hokkanen

LKV 2 Onnimannin Ximon 94p om. Arnevi Kittamaa

LKV 3 Lintutarhan Flippon 94p om. Hannele Hokkanen

LKV 4 Koda 94p om. Lotta Rostedt

LKV 5 A Sky Full Of Stars 93,5p om. Mirka Maaniitty

Nuoret

LKV 1 Eloisan Mutkanopeustutka 96p om. Elina Lustig

LKV 2 Kino 94p om. Tiitu Koivunen

LKV 3 Popcorn 94p om. Jessica Lindström

LKV 4 Onnimannin Verneri 94p om. Arnevi Kittamaa

LKV 5 Eloisan Kuro Aamupuuro 94p om. Elina Lustig

Avoimet

LKV 1 Kinuski 94,5p om. Teresa Hakanen

LKV 2 Houdini’s Milkyway 94,5p om. Sini Winqvist

LKV 3 Sunny’s Fire and Rain 94,5p om. Sanni Sirén

LKV 4 Miss You Nights 94,5p om. Sanni Sirén

LKV 5 PET CH Brichen Lemmus 94p om. Tiitu Koivunen

Seniorit

LKV 1 Badass Baby 92p om. Riina Suoniemi

LKV 2 Elmo 92p om. Saaga Ruosaari

Veteraanit

LKV 1 Aivan Kuin Ykä Yksinäinen 95p om. Aada Pietilä

Naaraat:

Baby

LKV 1 Anda 94p om. Lotta Rostedt

LKV 2 Aliisa 94p om. Mari Winqvist

LKV 3 Elsa 94p om. Anu Saarela

LKV 4 Tinufeel 93,5p om. Saaga Ruosaari

LKV 5 Lion 93,5p om. Siina Karvinen

Nuoret

LKV 1 Villaverstaan Onerva 93,5p om. Hanna Kekäläinen

LKV 2 Riemuloikan Sydänkäpynen 93p om. Marika Tehikoski

LKV 3 Hiekkarinteen Rebecca 92,5p om. Kirsti Hellsten

LKV 4 Britney 91,5p om. Jesse Joutsenlahti

LKV 5 Hymn For The Weekend 91p om. Mirka Maaniitty

Avoimet

LKV 1 Sunny’s Fire and Rain 94,5p om. Sanni Sirén

LKV 2 Eloisan Prinsessa Poutapilvi 93p om. Mika Simola

LKV 3 Santaharjun Aideen 93p om. Robert Granström

LKV 4 Bella 93p om. Jenni Untinen

LKV 5 Willow’s Wild Thing 93p om. Robert Granström

Seniorit

LKV 1 Annabelle 93,5p om. Robert Granström

LKV 2 Willow’s Tiny Terror 92,5p om. Robert Granström

LKV 3 Matilda 92,5p om. Jesse Juotsenlahti

LKV 4 Hottentotin Rekorderlig 91,5p om. Robert Granström

LKV 5 Apila 91p om. Aada Pietilä