Lempäälän LU-näyttely 27.1.2018

Lempäälän LU-2018, ulkomuotoluokat 27.1.2018

Lempäälässä pidettiin vuotuinen LU-2018 näyttely Manttaalitalolla. Ulkomuototuomareina toimivat Thormod Saue Norjasta ja Poul-Erik Söndergård Tanskasta sekä Marika Koivunen-Anttila ja Mikko Korhonen Suomesta.

 

BIS_LU_2018.jpg

 

BIS 1  LU-18 Yellow, pienirex 96p om. Jenni Untinen

BIS 2 LU-18 Nuka, pienirex 95,5p om. Neea Laaksonen

BIS 3 LU-18 NightMary´s Too Perfect, hermeliini 95p om. Heidi Pollari

BIS 4 LU-18 Porkkanamaan Lumiukko, valkoinenmaatiainen 95p om. Marja Pihkanen

BIS 5 LU-18 Sunflower´s Rico, saksanjättischeck 95p om. Janita Jasmavaara

BIS 6 LU-18 Picantto´s Tasmania, satiini 95p om. Mikko Korhonen

BIS 7 LU-18 FIN MVA GG-17 Töminän Öinen Herkkupala, kääpiöluppa 95p om. Jenni & Jussi-Petteri Saarimaa

 

Paras nuori:  LU-18 Sunflower’s Rico, saksanjättischeck 95p om. Janita Jasmavaara

Paras veteraani: FIN MVA Töminän Öljypannu, kääpiöluppa 94,5p om. Jenni & Jussi-Petteri Saarimaa

Paras juniorinäytteilleasettaja: Nea Laaksonen

 

Roturyhmien parhaat:

Paras jättirotu: LU-18 Sunflower’s Rico, saksanjättischeck 95p om. Janita Jasmavaara

Paras suurirotu: LU-18 Picantto’s Delhi, new zealand red 95p om. Marja Pihkanen

Paras poikkeavaturkkinen: LU-18 Yellow, pienirex 96p om. Jenni Untinenn

Paras keskisuuri: LU-18 Porkkanamaan Lumiukko, valkoinenmaatiainen 95p om. Marja Pihkanen

Paras pienirotu: LU-18 Mafia’s Frida, venäläinen 95p om. Veera Semi

Paras kääpiörotu: LU-18 NightMary’s Too Perfect*, hermeliini 95p om. Heidi Pollari

 

Rotunsa parhaat ja palkitut:


Belgianjätti

ROP KUMA LU-18 Love Supreme 94p om. Linda Sarpila

VSP KUMA Hi-Fly Aeroplane 94p om. Linda Sarpila

Saksanjättischeck

ROP SERTI LU-18 Sunflower´s Rico 95p om. Janita Jasmavaara

VSP Sunflower´s Mira 93p om. Janita Jasmavaara

Ranskanluppa

ROP KUMA LU-18 Oliver 94,5p om. Maija Nieminen

VSP  KUMA Athena 94,5p om. Amanda Nygård

Suurihopea

ROP KUMA LU-18 Grasshopper Snowdonia 94p om. Kati Lehti

VSP  KUMA  Grasshopper Moonbeam 94p om. Jessica Lindström

KUMA: Birchen Vicky Rosti, Indigo, Grasshopper After Dark

Sininenwiener

ROP LU-18 Antafarm´s Blue Crush 93,5p om. Mia Nyberg

VSP  Antafarm´s Alcina 93,5p om. Sandra Hagel

Kalifornialainen

ROP LU-18 Picantto´s Iberia 93,5p  om. Mikko Korhonen

New Zealand Red

ROP SERTI LU-18 Picantto´s Delhi 95p om. Marja Pihkanen

VSP KUMA Aquabunny´s Pin-Up 94p om. Perhe Parviainen

KUMA Svein, Porkkanamaan Spaceball

Wiener

ROP SERTI LU-18 Åbyggebys Hinahoho 95p om. Mia Nyberg

VSP KUMA Åbyggebys Phyllis Crane 94,5p om. Mia Nyberg

KUMA Popcorn, Åbyggebys Ingrid Marie

Suurisoopeli

ROP LU-18 Fancy Pants 90p om. Jessica Lindström

Satiini

ROP SERTI LU-18 Picantto´s East London 95p om. Mikko Korhonen

VSP KUMA Picantto´s Elche 94p om. Mikko Korhonen

SERTI Picantto´s Tasmania

KUMA Picantto´s Tweed, Picantto´s Leicester, Picantto´s Arlanda

Rex

ROP KUMA LU-18 Birchen Smutsiga Tassar 94p om. Mirva Laukkanen

VSP Hintelä Hillevi 94p om. Yvonne Westergård

KUMA Nipsu´s Starin Al Nai al Kent, GG-17 Rumba

Valkoinenmaatiainen

ROP SERTI LU-18 Porkkanamaan Lumiukko 95p om. Marja Pihkanen

Belgianjänis

ROP KUMA LU-18 726/J26 94,5p om. Elina Back

VSP Apilaniityn Poppamies 93p om. Mirja Säynäjoki

Sallander

ROP KUMA LU-18 Picantto´s Hamina 94p om. Mikko Korhonen

VSP  Picantto´s Bahrain 93,5p om. Mikko Korhonen

White

ROP LU-18 GG-17 LU-17 GG-16 Bravo Jezzabella 92p om. Outi Seppälä

Alaska

ROP KUMA LU-18 Elisa 94p om. Mari Winqwist

VSP KUMA Macho 94p om. Sini Winqwist

KUMA Sauruksen Darth Isac

Ruotsinturkis

ROP LU-18 LU-17 LU-16  Lehtokanin Johannes 92p om. Johanna Siitonen

Perle-egern

ROP SERTI LU-18 Frida 95p om. Anne Lähdesmäki

VSP KUMA  Björn 94,5p om. Anne Lähdesmäki

KUMA Vihervaaran Janus, Vihervaaran Janita, Onnimannin Kaapo, Onnimannin Niiskuneiti, Onnimannin Vilja, Vihervaaran Ökärsämö, Onnimannin Kosti, Onnimannin Pontus, Onnimannin Verneri, Onnimannin Vilma

Englanninscheck

ROP KUMA LU-18 GG-17 LU-17  Lady Diana 94p om. Sanni Sirén

Pienihavanna

ROP KUMA LU-18 Taotaon You Made My Day 94,5p om. Jenni& Jussi-Petteri Saarimaa

VSP Hagström´s Pretty Woman 93p om. Kati Lehti

Hollantilainen

ROP KUMA LU-18 Skogsbackens 4238  94,5p om. Elina Back

VSP KUMA Skogsbackens 7266 94p om. Elina Back

Schwarzgrannen

ROP LU-18 Vihervaaran Benji 92,5p om. Anne Lähdesmäki

Pienihopea

ROP LU-18 Royal´s Toylord Toffee 93,5p om. Jenni & JP Saarimaa

VSP  Harhakuvan Anthea 93p om. Jonna Hautakangas

Tan

ROP KUMA LU-18 Bravo Chrysler 94,5p om. Outi Virtanen

VSP KUMA Bravo Only For Guess 94p om. Outi Virtanen

Venäläinen

ROP SERTI  LU-18 Mafia´s Frida 95p om. Veera Semi

VSP KUMA Mafia´s Opossum 94,5p om. Veera Semi

KUMA Mafia´s Tjasse, Mafia´s Dayanara

Pienirex

ROP SERTI LU-18 Yellow 96p om. Jenni Untinen

VSP Rocky Road´s Heavy Duty 93,5p om. Marissa Salonen

SERTI Nuka

KUMA Rocky Road´s Hole-In-One, Rocky Road´s Platina, Willow

Kääpiöluppa

ROP SERTI LU-18 Töminän Öinen Herkkupala 95p om. Jenni& Jussi-Petteri Saarimaa

VSP SERTI  Töminän Grandi 95p om. Marjut Nokelainen

KUMA Töminän Öinen Pikkupurtava, Töminän Ed, Töminän Yömyssy, Töminän Bilar, FIN MVA Töminän Öljypannu, Töminän Xuklaamuro, Royal´s Xtreme Rainbow, Royal´s Watagatapitusberry, Royal´s Million Dollar Baby, Willow´s Lakeland, Hiekkarinteen Ninja, Töminän Pannari, Sorrento´s Get Ready For Action

Leijonaluppa

ROP LU-18 GG-17 Lintutarhan Fortunio 91,5p om. Mirka Maaniitty

VSP Delfoin Paris 90p om. Mirka Maaniitty

Leijonanharjas

ROP LU-18 Tuulitukan Neiti Leppäkerttu 92,5p om. Satu Sivén

Hermeliini

ROP SERTI LU-18 NightMary´s Too Perfect 95p om. Heidi Pollari

VSP SERTI Hops-Ontop´s Rum Shot 95p om. Jenni& Jussi-Petteri Saarimaa

SERTI Harakirin Åiva Ålli

KUMA Vihervaaran Bea, Onnimannin Wiljami, Onnimannin Ximon, Harakirin Eddy, Harakirin Rodez, Harakirin Iron Heart, Harakirin Queen Bee, Blåsippans Tipikós, Hege, FIN MVA Hops-Ontop´s Pitbull

Kääpiöjänis

ROP SERTI SWE& FIN CH, LU-18 GG-15 LU-17 BlaxtorpsRoy 95p om. Hannele Hokkanen

VSP Queens Of The Stone Age 92,5p om. Jussi Tapani