LU-2018 pet-näyttely 28.1.2018

Lempäälässä pidettiin Pet-LU näyttely. Tuomareina toimivat Kirsi Ruotsalainen sekä Heli Kuoppamäki.

 

PPK 1 Lintutarhan Tasmiin, kääpiöjänis 94,5p om. Annamaria Suppala

PPK 2 Skogsbackens Zander, hollantilainen 94,5p om. Heidi Silén

PPK 3 Britney, risteytys 94,5p om. Jesse Joutsenlahti

PPK 4 Baloo, kääpiöluppa 95p om. Jonna Hautakangas

PPK 5 Malla, kääpiöluppa 94,5p om. Taimi Kylväjä

PPK 6 Eloisan Onni Kymppitonni, pienihopea 94,5p om. Sanni Sirén

 

Tuomarin suosikki: Topi om. Hannele Koivisto ja Lintutarhan Tasmiin om. Annamaria Suppala

Sihteerin suosikki: PET CH Birchen Lemmus om. Tiitu Koivunen ja Malla om. Taimi Kylväjä

Paras juniorinäytteilleasettaja: Annamaria Suppala

 

Rocky Road’s – kanilan lahjoituspalkinto:

Mahdoton tapaus: Sunflower’s Ringo om. Sanni Sirén

 

Kunniamaininnat:

Endless Forms Most Beautiful om. Jasmine Dietz

Baloo om. Jonna Hautakangas

Skogsbackens Zander om. Heidi Silén

PET CH Birchen Lemmus om. Tiitu Koivunen

Teddy Bear om. Charlotte Suonsaari

Shinka om. Charlotte Suonsaari

Eloisan Onni Kymppitonni om. Sanni Sirén

Little Prince Om. Annamaria Suppala

Houdini’s Manhattan Memories  Om. Annamaria Suppala

Sunny’s Fire and Rain om. Sanni Sirén

Loving Liam om. Hannele Koivisto

Mafia’s Knut om. Sanni Sirén

Cassandra Om. Sinna Riikonen

White Night Fantasy om. Jasmine Dietz

Harhakuvan Anthea om. Jonna Hautakangas

Hiekkarinteen Rebecca om. Kirsi Hellsten

Malla om. Taimi Kylväjä

Lintutarhan Tasmiin  Om. Annamaria Suppala

Märta  om. Jonna Hautakangas

Sunny’s Summer Rain om. Sanni Sirén

Matilda om. Jesse Joutsenlahti

 

Luokkavoittajat:

Urokset:

Nuoret

LKV 1 Loving Liam 94,5p om. Hannele Koivisto

LKV 2 Endless Forms Most Beautiful 94p om. Jasmine Dietz

Avoimet

LKV 1 Baloo 95p om. Jonna Hautakangas

LKV 2 Skogsbackens Zander 94,5p om. Heidi Silén

LKV 3 Eloisan Onni Kymppitonni 94, 5p om. Sanni Sirén

Seniorit

LKV 1 Houdini’s Manhattan Memories 94p om. Annamaria Suppala

Naaraat:

Baby

LKV 1 Cassandra 95p om. Sinna Riikonen

Nuoret

LKV 1 Harhakuvan Anthea 94p om. Jonna Hautakangas

Avoimet

LKV 1 Lintutarhan Tasmiin 94,5p om. Annamaria Suppala

LKV 2 Malla 94,5p om. Taimi Kylväjä

Seniorit

LKV 1 Matilda 92,5p om. Jesse Joutsenlahti