Myrskylä 16.04.2017

Myrskylässä järjetettiin näyttely keväisissä merkeissä. Ulkomuototuomareina toimivat Dita Hiillos ja Susanna Tuominen. Pet-tuomarina toimi Jenni Saarimaa.

 

BIS 1  Elebring´s lorek Byrnison, sininenwiener 95p om. Kati Lehti

BIS 2 Grasshopper Heat Wave, suurihopea 95p om. Jessica Lindström

BIS 3 Töminän Rahkamunkki, kääpiöluppa 95p om. Marjut Nokelainen

BIS 4 FIN MVA Hops-Ontop´s Pitbull, hermeliini 95p om. Jenni&Jussi-Petteri Saarimaa

BIS 5  Blackstone, pienirex 95p om. Tanja Laitinen

BIS 6  Sauruksen Darth Starkiller, alaska 95p om. Mari Winqvist

BIS 7 Töminän Zokolaati, kääpiöluppa 95p om. Hannele & Marjaana Hokkanen

 

Paras juniori: Bertta, ranskanluppa 92p. om. Elina Ritvanen

Paras veteraani: Töminän Öljypannu 94,5p. om. Jenni&Jussi-Petteri Saarimaa

Paras D-ryhmä: kalifornialainen 93p om. Jessica Lindström

Paras M-ryhmä: suurihopea 95p om. Kati Lehti

Paras juniorinäytteilleasettaja: Elina Ritvanen

 

Rotunsa parhaat ja palkitut:

Saksanjättischeck:

ROP KUMA Huge And Handsome 94p  om. Janita Jasmavaara

Ranskanluppa

ROP Bertta 92p om. Elina Ritvanen

Suurihopea

ROP SERTI Grasshopper Heat Wave 95p om. Jessica Lindström

SERTI FIN MVA Grasshopper Proteus

KUMA Ludvig

Sininenwiener

ROP SERTI Elebring´s lorek Byrnison 95p om. Kati Lehti

New Zealand Red

ROP GG-16 Sune 93p om. Mia Nyberg

Suurisoopeli

ROP Pupu 93,5p om. Jessica Lindström

Rex

ROP KUMA Birchen Viru Valge Barbaris 94,5p om. Johanne Koivunen

KUMA Birchen Henrik VIII, PET CH Semiramise Jaguar**

Valkoinenmaatiainen

ROP KUMA Töminän Lahja 94,5p om. Amanda Nygård

Alaska

ROP SERTI Sauruksen Darth Starkiller 95p om. Mari Winqwist

Perle-egern

ROP KUMA Onnimannin Nuppu* 94,5p om. Arnevi Kittamaa

KUMA Onnimannin Kaapo*, Onnimannin Kosti**, PET CH Onnimannin Pontus

Englanninscheck

ROP Åttande Stjärn 91,5p om. Tanja Laitinen

Hollantilainen

ROP KUMA Theodor 94p om. Tanja Laitinen

Pienihopea

ROP KUMA Royal’s Ludacris* 94,5p om. Jenni&Jussi-Petteri Saarimaa

Tan

ROP SERTI Bravo Oswald 95p om. Hannele&Marjaana Hokkanena

Pienirex

ROP SERTI Blackstone 95p om. Tanja Laitinen

KUMA Lay It All On Me

Kääpiöluppa

ROP SERTI Töminän Zokolaatti 95p om. Hannele&Marjaana Hokkanen

SERTI Töminän Räiskäle*, Töminän Tutti Frutti*, Töminän Rahkamunkki*

KUMA Royal’s Joytoy , Töminän Juhlamokka*, Töminän Wiineripötkö*, Royal’s xtreme Rainbow, Töminän Rommirusina, Töminän Turkinpippuri, Töminän Walkopippuri, Royal’s Qoffiecake, Royal’s Rainbow Vodka, FIN MVA Töminän Öljypannu, Töminän Noitapilli*, Töminän Rinkeliritari, Töminän Redbull**, Töminän Raclette*, Töminän Sisupussi

Leijonanharjas

ROP KUMA Houdini’s Xanthia 94p om. Mari Winqvist

Hermeliini

ROP SERTI FIN MVA Hops-Ontop´s Pitbull 95p om. Jenni&Jussi-Petteri Saarimaa

KUMA Lintutarhan Odiboy, Picantto’s Daba Shan*

Kääpiöjänis

ROP Lintutarhan Tasmiina 91,5p om. Hannele&Marjaana Hokkanen

 

 

PET-luokan tulokset:


myrskyläpet

 

PPK 1 Töminän Oboy, kääpiöluppa 96,5p om. Kirsi Hellsten

PPK 2 Picantto’s Daba Shan, hermeliini 96p om. Tuomas Niemelä

PPK 3 Mafia’s Knossos, venäläinen 95,5p om. Sanni Sirén

PPK 4 Harri, leijonanharjas 95,5p om. Mari Winqvist

PPK 5 PET CH Cookie, hermeliini 95,5p om. Onni Niemelä

PPK 6 Santaharjun Aideen, kääpiöluppa 95,5p om. Robert Granström

 

Tuomarin suosikki: Houdini’s Manhattan Memories om. Annamaria Suppala

Sihteerin suosikki: Harri om. Mari Winqvist

Assistentin suosikki: PET CH LU-17 GG-16 Turbo’s Emma om. Sanni Sirén


Kunniamaininnat:

5p-kohdat:
Gunnar om. Tanja Laitinen
Shinka om. Charlotte Suonsaari
Onnimannin Rasmus om. Tuomas Niemelä
Faster Than Wind om. Annamaria Suppala
Töminän Oboy om. Kirsi Hellsten
PET CH Onnimannin Oliver om. Tuomas Niemelä
Apila om. Hanna Alisa Tamminen
Mafia’s Knossos om. Sanni Sirén
Picantto’s Daba Shan om. Tuomas Niemelä
VLK-15 Miss You Mights om. Sanni Sirén
Houdini’s Manhattan Memories om. Annamaria Suppala
PET CH Cookie om. Onni Niemelä
Sunny’s Summer Rain om. Sanni Sirén
Harhakuvan Lumo om. Kirsi Hellsten
PET CH LU-17 GG-16 Turbo’s Emma om. Sanni Sirén
Untuva om. Hanna Alisa Tamminen
Myy om. Ida Pettersson
Kärleken Väntar, om. Teemu Lindroos
PET CH Birchen Lemmus om. Tiitu Koivunen
Theodor om. Tanja Laitinen
Harri, om. Mari Winqvist
Willow’s Wild Thing om. Robert Granström
Santaharjun Aideen om. Robert Granström
Annabelle om. Robert Granström
Hottentotin Rekorderlig om. Robert Granström
Olaf om. Siina Karvinen


Muut palkinnot:

Muhkea mies: Apila om. Hanna Alisa Tamminen
Wannabe leijona: Olaf om. Siina Karvinen
Uniikki: PET CH Birchen Lemmus om. Tiitu Koivunen

Luokkavoittajat:

Urokset:

Baby

LKV 1 Gunnar, risteytys 94,5p om. Tanja Laitinen

Nuoret

LKV 1 Onnimannin Rasmus, hermeliini 94,5p om. Tuomas Niemelä

LKV 2 Shinka, risteytys 94p om. Charlotte Suonsaari

LKV 3 Faster than wind, kääpiöluppa 92,5p om. Annamaria Suppala

Avoimet

LKV 1 Töminän Oboy, kääpiöluppa 96,5p om. Kirsi Hellsten

LKV 2 Picantto’s Daba shan, hermeliini 96p om. Tuomas Niemelä

LKV 3 PET CH Onnimannin Pontus, perle-egern 95,5p om. Onni Niemelä

LKV 4 PET CH Onnimannin Oliver, hermeliini 95,5p om. Tuomas Niemelä

LKV 5 Mafia’s Knossos, venäläinen 95,5p om. Sanni Sirén

Seniorit

LKV 1 PET CH Cookie, hermeliini 95,5p om. Onni Niemelä

LKV 2 Houdini’s Manhattan Memories, kääpiöluppa 95p om. Annamaria Suppala

Veteraanit

LKV 1 Theodor, hollantilainen 95p om. Tanja Laitinen

Naaraat:

Baby

LKV 1 Felisia, englanninscheck 93p om. Tanja Laitinen

LKV 2 Kärleken Väntar, rex 91,5p om. Teemu Lindroos

LKV 3 Nipsu’s Starin La Belle Epoque, rex 91p om. Teemu Lindroos

Nuoret

LKV 1 Sunny’s Summer Rain, soopeli 94,5p om. Sanni Sirén

LKV 2 Never Never Land Tinker Bell, kääpiöluppa 92p om. Annamaria Suppala

Avoimet

LKV 1 Santaharjun Aideen, kääpiöluppa 95,5p om. Robert Granström

LKV 2 Willow’s Wild Thing, kääpiöluppa 95p om. Robert Granström

LKV 3 Myy, englanninscheck 95p om. Ida Pettersson

Seniorit

LKV 1 Hottentotin Rekorderlig, kääpiöluppa 94p om. Robert Granström

LKV 2 Willow’s Tiny terror, kääpiöluppa 93,5p om. Robert Granström