Myrskylä 3.9.2016

Syksyn ensimmäinen näyttely pidettiin Myrskylässä. Ulkomuototuomareina toimivat Maria Ottosson sekä Thérése Frack Ruotsista. Pet-tuomarina toimi Jenni Turunen.

 

BIS 1  Bravo Balloon, tan 95p om. Hannele ja Marjaana Hokkanen

BIS 2 Bravo Oliver, tan 95p om. Hannele ja Marjaana Hokkanen

BIS 3 Huge and Handsome, saksanjättischeck 94,5p om. Janita Jasmavaara

BIS 4 Ib, hermeliini 94,5p om. Anne Lähdesmäki

BIS 5  Mafia’s Juno*, venäläinen 94,5p om. Veera Semi

BIS 6  Koka Viru Valge**, rex 94,5p om. Johanne Koivunen

BIS 7 Vihervaaran Ökärsämö, perle-egern 94,5p om. Anne Lähdesmäki

 

Paras juniori: Bravo Balloon, tan 95p om. Hannele ja Marjaana Hokkanen

Paras veteraani: Riemuloikan Tyyrpuuri, kääpiöluppa 94p om. Marika Tehikoski

Paras D-ryhmä: kääpiöluppa, luonnonharmaa 91,5p om. Jenni Turunen

Paras M-ryhmä: kääpiöluppa, luonnonharmaa 94,5p om. Saija Kulhelm

 

Rotunsa parhaat ja palkitut:

Belgianjätti

ROP KUMA Rentukka 94p om. Mia Karvinen

Saksanjättischeck

ROP KUMA Huge And Handsome 95p om. Janita Jasmavaara

Ranskanluppa

ROP Lintutarhan Daredevil 93p om. Amanda Nygård

Kalifornialainen

ROP KUMA Vallmo 94,5p om.Sandra Hagel

Angora

ROP Cupcake 92p om. Tanja Kotamaa

Rex

ROP KUMA Onni 94,5p om. Teemu Lindroos

KUMA Lumshedens Samuel, Birchen Smutsiga Tassar, Salsa, Koka Viru Valge**, Birchen Gula Tassar

Alaska

ROP KUMA Sauruksen Darth Starkiller 94p om. Mari & Sini Winqvist

Perle-egern

ROP KUMA Vihervaaran Ökärsämö 94,5p om. Anne Lähdesmäki

Schwarzgrannen

ROP Birchen Victor Frankenstein 93,5p om. Johanne Koivunen

Tan

ROP SERTI Bravo Balloon 95p om. Hannele ja Marjaana Hokkanen

SERTI Bravo Oliver

Venäläinen

ROP KUMA Mafia’s Memfi 94,5p om. Veera Semi

KUMA Mafia’s Juno*

Pienirex

ROP KUMA Savannas Ingrid 94p om. Heidi Savander

Kääpiöluppa

ROP KUMA Töminän Sisu 94,5p om. Saija Kulhelm

KUMA Vihervaaran Eliisa,  Riemuloikan Tyyrpuuri, Kolartopets Lennart, Hiawatha´s Montana

Leijonanharjas

ROP KUMA Isvinds Belize 94p om. Elina Lustig

Hermeliini

ROP KUMA Ib 94,5p om. Anne Lähdesmäki

KUMA Jorgen, Blåsippans Perla

Kääpiöjänis

ROP KUMA FIN MVA GG-15 Blaxtorps Roy 94,5p om. Hannele ja Marjaana Hokkanen

KUMA Lintutarhan Tasmiina, Lintutarhan Alfred

 

PET-luokan tulokset: 

PPK 1 Isokäenrieska, kääpiöluppa 95,5p om. Saija Kulhelm

PPK 2 Töminän Omeletti, kääpiöluppa 95,5p om. Saija Kulhelm

PPK 3 Myy 95p, pienirex om. Noora Alander

PPK 4 Sulo-Antero, risteytys 95p om. Saaga Vilenius

PPK 5 Rölli, leijonaluppa 95p om. Ansela Siimes

PPK 6 Bravo Jessamina, tan 95p om. Mari ja Sini Winqvist

 

Tuomarin suosikit: Isokäenrieska, kääpiöluppa om. Saija Kulhelm

Sihteerin Suosikki: Eloisan Äimänopee Elohopee, leijoharjas om. Jemina Penttilä-Laukkanen

Assistentin Suosikki: Donitsi von Czoclid, risteytys om. Alissa Viemerö


Paras junorinäytteilleasettaja:
Saija Kulhelm

 

Jenni Untisen lahjoituspalkinnot:

Mieleenpainuvin luppa- Töminän Omeletti, kääpiöluppa 95,5p om. Saija Kulhelm

Hurmaavin vanhus- Rölli, leijonaluppa 95p om. Ansela Siimes

Sini Tummalan lahjoituspalkinto:

Hurmaavin Herrasmies- Aivan Kuin Kupla om. Getrin Saar

 

Muut palkinnot:

Söpö Rokkitukka: Chocolade om. Emilia Viemerö
Raitapaita: Houdini’s Reggae om. Mari ja Sini Winqvist
Moppipupu: Eloisan Äimännopee Elohopee om. Jemina Penttilä-Laukkanen
Viriilipappa: Aivan Kuin Kupla om. Getrin Saar
Topakka Mimmi: Dunludd’s Bubble om. Jenni Untinen
Pusu-Tyttö: Sikuriina om. Vilma Varis

 

Luokkavoittajat:

Urokset:

Baby

LKV 1 Teppo, kääpiöluppa 95p om. Hanna Alisa Tamminen

Nuoret

LKV 1 Dunludd’s Babbler, pienirex 95p om. Jenni Untinen

LKV 2 Eloisan Äimänopee Elohopee, leijoharjas 94,5p om. Jemina Penttilä-Laukkanen

Avoimet

LKV 1 Isokäenrieska, kääpiöluppa 95,5p om. Saija Kulhelm

LKV 2 Sulo-Antero, risteytys 95p om. Saaga Vilenius

LKV 3 Töminän Sisu, kääpiöluppa 94,5p om. Saija Kulhelm

Seniorit

LKV 1 Inkivääri, risteytys 95p om. Saija Kulhelm

Veteraanit

LKV 1 Aivan Kuin Kupla, hermeliini 92,5p om. Getrin Saar

Naaraat:

Baby

LKV 1 Myy 95p, pienirex om. Noora Alander

Nuoret

LKV 1 Bravo Balloon, tan 95p om. Hannele Hokkanen

LKV 2 Houdini’s Hawaii 93,5p om. Mari ja Sini Winqvist

Avoimet

LKV 1 Töminän Omeletti, kääpiöluppa 95,5p om. Saija Kulhelm

LKV 2 Willow’s Capella, kääpiöluppa 95p om. Robert Granström

LKV 3 Indy, kääpiöluppa 94,5p om. Jenina Tukla

Seniorit

LKV 1 Rölli, leijonaluppa 95p om. Ansela Siimes

LKV 2 Bravo Jessamina, tan 95p om. Mari ja Sini Winqvist