Näyttelytulokset Polvijärvi 5.12.2015

BIS_polvijärvi

Best In Show-kanit ja omistajat sekä tuomarit

BISpalkinnot

Polvijärvelle oli ilmoitettu 149 ulkomuotoluokan kania ja kymmenen lemmikkikania. Tuomareina toimivat Erik Pihl ja Benny Garly Tanskasta. Pet-tuomarina toimi Annina Laakkonen.

Ulkomuotoluokat:

BIS 1 Vihervaaran Xamuli 96p, perle-egern om. Anne Lähdesmäki

BIS 2 Rasmeryrs Zeke 95,5p, hermeliini om. Susanne ja Paavo Virolainen

BIS 3 Grasshopper Snowdrop* 95,5p, suurihopea om. Kati Lehti

BIS 4 Leggin at Withyhays 95p, kääpiöjänis om. Annina Laakkonen

BIS 5 Grasshopper Snowstorm 95p, suurihopea om. Kati Lehti

BIS 6 Skogsbackens 4213 95p, belgianjänis om. Elina Back

BIS 7 FIN MVA Bravo Qstock 95p, tan om. Outi Virtanen

 

Paras nuori: Grasshopper Solar Flare 95p om. Kati Lehti

Paras veteraani: FIN MVA Vihervaaran Aapo 94,5p om. Anne Lähdesmäki

Paras D-ryhmä: Kääpiöluppa, valkoinen ps 90p om. Sini Tummala

Paras M-ryhmä: Suurihopea, luonnonharmaa 90,5p om. Johanne Koivunen

 

Rotunsa parhaat ja palkitut:

BELGIANJÄTTI

ROP Mollie 92,5p om. Marissa Salonen

RANSKANLUPPA

ROP Liljan Barzul 91p om. Anita Ylönen

SUURIHOPEA

ROP SERTI Grasshopper Snowdrop* 95,5p om. Kati Lehti

SERTI Grasshopper Snowstorm, Grasshopper Solar Flare

KUMA Grasshopper Blizzard

NEW ZEALAND RED

ROP KUMA Aquabunny’s Kerosine** 94,5p om. Perhe Parviainen

WIENER

ROP KUMA Kiaran Matilda 94p om. Sanna Ihalainen

REX

ROP SERTI Narnia 95p om. Johanne Koivunen

SERTI Koka Viru Valge

KUMA Omppu, CSI, Semiramise Cher-Khan, Semiramise Ziva

BELGIANJÄNIS

ROP SERTI Skogsbackens 4213 om. Elina Back

KUMA Skogsbackens Gay For Pay

WHITE

ROP SERTI Bravo Huntley 95p om. Outi Virtanen

ALASKA

ROP KUMA Affe’s Fake Magic 94,5p om. Susanne ja Paavo Virolainen

PERLE-EGERN

ROP SERTI Vihervaaran Xamuli 96p om. Anne Lähdesmäki

SERTI FIN MVA Vihervaaran Aapo, Silje, Vihervaaran Qultapiisku

KUMA Vihervaaran Qurjenkello

HOLLANTILAINEN

ROP SERTI Skogsbackens 3951

KUMA Skogsbackens 567, Skogsbackens 4238, Skogsbackens 532, Skogsbackens 5222

SACHSENGOLD

ROP KUMA Looks Like Milky Way 94p om. Saila Heiskanen

SCHWARZGRANNEN

ROP Vihervaaran Sandra 93p om. Anne Lähdesmäki

PIENIHOPEA

ROP Vihervaaran Yrtti 93p om. Anne Lähdesmäki

TAN

ROP SERTI FIN MVA Bravo Qstock 95p om. Outi Virtanen

SERTI Bravo Uploaded*

KUMA Bravo Javico, Bravo Don Juan*, Aquabunny’s Infinity*, Aquabunny’s Xcalibur, Aquabunny’s Hope

VENÄLÄINEN

ROP KUMA Olivianan Jutunjuuri 94,5p om. Saana Randén

KUMA Olivianan Kultakuume

PIENIREX

ROP KUMA Dexter 94,5p om. Marissa Salonen

KÄÄPIÖLUPPA

ROP KUMA Töminän Öinen Salaisuus* 95p om. Anne Lähdesmäki

KUMA Ze mr. hankey, Dominos, Olivianan Vaimoaines, Töminän Öljykannu, Nurinkurin Fantti, Nörtti

KÄÄPIÖSCHECK

ROP Vihervaaran Yrjö 92p om. Anne Lähdesmäki

HERMELIINI

ROP SERTI Rasmeryrs Zeke 95,5p om. Susanne ja Paavo Virolainen

KUMA Hede’s Othello, Taotaon Paddington, Taotaon Return to Sender

KÄÄPIÖJÄNIS

ROP SERTI Leggin at Withyhays 95p om. Annina Laakkonen

KUMA Sauruksen Post Mortem, Sauruksen Venom

 

PET-luokan tulokset: 

PPK 1 Tupunan Hupi 95p om. Vilja ja Venla Nisonen

PPK 2 Aamu-Usva 94,5p om. Janika Räsänen

PPK 3 Olivianan Arpaonni 94p om. Sinna Randén

PPK 4 Looks Like Valiant 93,5p om. Saila Heiskanen

PPK 5 Olivianan Noppapeli 93,5p om. Piia Seppälä

PPK 6 Satun Gamaelel 93,5p om. Piia Seppälä

 

Tuomarin suosikki: Olivianan Arpaonni om. Sinna Randén

Sihteerin suosikki: Peppermint om. Jaana Tujamo

 

Kunniamaininnat:

5-pisteen kohdat:

Aamu-Usva om. Janika Räsänen

Tupunan Hupi om. Vilja ja Venla Nisonen

Iisoppi om. iina Havukainen

Möhkö om. Iina Havukainen

Turkki:

Aquabunny’s Walker om. Iina Havukainen

Aquabunny’s Kitty om. Julia Burtsov

 Käsiteltävyys:

Olivianan Ähäkutti om. Iida Rouhiainen

Iisoppi om. iina Havukainen

Möhkö om. Iina Havukainen

Tsemppipalkinnot:

Olivianan Instruktiivi om. Jonne Miettinen

Olivianan Jatsi om. Piia Seppälä

 

Luokkavoittajat:

Urokset:

Baby

LKV 1 Aquabunny’s Walker 93,5p om. Iina Havukainen

Nuoret

LKV 1 Olivianan Ähäkutti 92p om. Iida Rouhiainen

Avoimet

LKV 1 Olivianan Arpaonni 94p om. Sinna Randén

Seniorit

LKV 1 Olivianan Instruktiivi 92,5p om. Jonne Miettinen

Naaraat:

Nuoret

LKV1 Tupunan Hupi 95p om. Vilja ja Venla Nisonen

LKV 2 Aamu-Usva 94,5p om. Janika Räsänen

Seniorit

LKV 1 Iisoppi 93,5p om. Iina Havukainen