Näyttelytuloksia Grand Gala Vaasa 30.11.2019 pet-luokka

PPK 1 Miso, kääpiöluppa, om. Lydia Latvala & Jessica Lindström

PPK 2 Beetroot, new zealand red, om. Terhi Järvinen

PPK 3 Onnimannin Severi, perle-egern, om. Arnevi Kittamaa

PPK 4 Bravo Orlando, tan, om. Mari Winqvist

PPK 5 Hops-Ontop’s El Camino, hermeliini, om. Minna & Milja Rajala

PPK 6 Onnimannin Karkki, kääpiöluppa, om. Arnevi Kittamaa

 

Tuomareiden suosikit:
Kaapo, om. Anu Tegelberg
Imaginaerum’s McWrap, om. Aino Salonen

Assistenttien suosikit:
Orkidea, om. Minna & Milja Rajala
Fazerin Sininen, om. Jessica Gullblom

Sihteerien suosikit:
Utopian Roll, om. Mia Karvinen
Rocky Road’s Asarum, om. Maisa Dahl

Paras juniorinäytteilleasettaja: Minna & Milja Rajala

 

KUNNIAMAININNAT:

5-pisteen kohdat:
Kaapo, om. Anu Tegelberg
Hiekkarinteen Frank, om. Elina Ruha
Onnimannin Zulo Omenamies, om. Arnevi Kittamaa
Töminän Ed, om. Arnevi Kittamaa
Norbergs Viggo, om. Arnevi Kittamaa
Filemon, om. Lydia Latvala & Jessica Lindström

Turkki:
Sakuran Marmori, om. Kaisu Marttila
PET CH You Never Know, om. Arnevi Kittamaa
Silver, om. Lydia Latvala & Jessica Lindström
Huli, om. Ilona Raatikainen
Lumihauva, om. Minna & Milja Rajala
Blåklocka, om. Lydia Latvala & Jessica Lindström
Hattiwatti, om. Lydia Latvala & Jessica Lindström
Mocca, om. Anu Tegelberg
Had To Be You, om. Terhi Järvinen
Peppi, om. Anu Tokola
Aubergine, om. Lydia Latvala & Jessica Lindström

Yleiskunto:
Kalliomäen Thuja, om. Maisa Dahl
Utopian Roll, om. Mia Karvinen

Käsiteltävyys:
Lily, om. Lydia Latvala & Jessica Lindström
Royal’s Victoria’s Secret, om. Amanda Nygård

Muut palkinnot:

Paras hollantilaisrotuinen lemmikkikani: Skogsbackens Engine & Tonic
Paras vaasalainen juniorinäytteilleasttaja: Max Vegelius
Paras pörröinen naaras: Orkidea, om. Minna & Milja Rajala
Paras pörröinen uros: Sakuran Marmori, om. Kaisu Marttila

Kiva väritys: Satun Bernard, om. Aada Rantakangas
Muhku: Fazerin Sininen, om. Jessica Gullblom
Kiva tukka: Teppana, om. Janina Jokinen
Vauhtiheppu: Lavella’s Snip Snap Snorren, om. Rianna Lalli
Esiintyy nätisti: Forget The Rules, om. Elina Ruha

Luokkavoittajat:

Urokset:

Nuoret

LKV 1 Miso om. Lydia Latvala & Jessica Lindström

LKV 2 Beetroot om. Terhi Järvinen

LKV 3 Onnimannin Severi om. Arnevi Kittamaa

LKV 4 Bravo Orlando om. Mari Winqvist

Avoimet

LKV 1 Hops-Ontop’s El Camino om. Minna & Milja Rajala

LKV 2 Onnimannin Karkki om. Arnevi Kittamaa

LKV 3 PET CH You Never Know om. Arnevi Kittamaa

Seniorit

LKV 1 Norbergs Viggo om. Kirsi Hellsten

Veteraanit

LKV 1 Kaapo om. Anu Tegelberg

Naaraat:

Nuoret

LKV 1 Royal’s Victoria’s Secret om. Amanda Nygård

LKV 2 Aubergine om. Lydia Latvala & Jessica Lindström

LKV 3 Blåklocka om. Lydia Latvala & Jessica Lindström

Avoimet

LKV 1 Mocca om. Anu Tegelberg

LKV 2 Orkidea om. Minna & Milja Rajala

Seniorit

LKV 1 Harhakuvan Lumo om. Kirsi Hellsten

LKV 2 Orkidea, om. Minna & Milja Rajala