Näyttelytuloksia Tampere pet-näyttely 18.3.2018

Tampereella pidettiin pet-näyttely Eläinklinikan Timantin tiloissa. Pet-tuomarina toimi Jenni Saarimaa. Kaneja oli näyttelyssä 35 kpl.

 

PPK 1 Turbo’s Ella, soopeli 96p om. Sanni Sirén

PPK 2 Harhakuvan Anthea, pienihopea 96p om. Jonna Hautakangas

PPK 3 Birchen Bushwacker, rex 96p om. Johanne Koivunen

PPK 4 Onnimannin Wilhelmiina, hermeliini 96p om. Arnevi Kittamaa

PPK 5 DK CH Turbo’s Apollo, soopeli 96p om. Sanni Sirén

PPK 6 Santaharjun Aideen, kääpiöluppa 95,5p om. Robert Granström

 

Tuomarin suosikki: Willow’s Wild Thing om. Robert Granström

Paras juniorinäytteilleasettaja: Amelia Kumpulainen

 

Kunniamaininnat:

Valkoiset tassut:

Pulla om. Jenni Untinen
Pippuri om. Jenni Untinen
King Arthur om. Jonna Hautakangas
Rumpali om. Senja Kivistö

Jättiläinen:


Loving Liam om. Hannele Koivisto
Kino om. Tiitu Koivunen

Tukkapupu: Mauri-Petteri Leijonamieli om. Amelia Kumpulainen
Mr. Sunshine: Birchen St. Patrick om. Tiitu Koivunen
Risto Reipas: Albert om. Satu Nokkonen
Papparainen: Picantto’s Daba Shan om. Arnevi Kittamaa
Viriilimies: Sulo om. Sanni Ahonen
Mahti baby: Viuhti om. Jenni Untinen
Paras käsiteltävyys:
Onnimannin Wilhelmiina om. Arnevi Kittamaa
Lihaksikas kaveri: Sunny’s Butterfly Kisses om. Sanni Sirén
Mamma matami: Hottentotin Rekorderlig om. Robert Granström

 

Lahjoituspalkinnot:

Timantin suosikit:
Mauri-Petteri Leijonamieli om. Amelia Kumpulainen
Birchen St. Patrick om. Tiitu Koivunen
Bella om. Jenni Untinen

Sponsori Tujaman suosikki:
Albert om. Satu Nokkonen

Jenni Untisen lahjoituspalkinnot:
Hurmaavin vanhus:
PET CH Cookie om. Arnevi Kittamaa
Mieleenpainuvin luppa: King Arthur om. Jonna Hautakangas

Nipsu’s Starin lahjoituspalkinto:
Hurmaavin samettiturkki:
Birchen Bushwacker om. Johanne Koivunen

Sunny’s Bunnies lahjoituspalkinnot:
Paras uros:
DK CH Turbo’s Apollo om. Sanni Sirén
Paras naaras: Onnimannin Wilhelmiina om. Arnevi Kittamaa

 

Luokkavoittajat:

Urokset:

Baby

LKV 1 Mauri-Petteri Leijonamieli 95p om. Amelia Kumpulainen

Nuoret

LKV 1 Birchen St. Patrick 95p om. Tiitu Koivunen

LKV 2 Willow’s Whirlwind 94,5p om. Robert Granström

Avoimet

LKV 1 Picantto’s Daba Shan 95,5p om. Arnevi Kittamaa

LKV 2 Eloisan Onni Kymppitonni 95p om. Sanni Sirén

LKV 3 Kino 95p om. Tiitu Koivunen

LKV 4 Onnimannin Ximon 95p om. Arnevi Kittamaa

Seniorit

LKV 1 DK CH Turbo’s Apollo 96p om. Sanni Sirén

LKV 2 PET CH Cookie 95,5p om. Arnevi Kittamaa

Naaraat:

Baby

LKV 1 Viuhti 94,5p om. Jenni Untinen

Nuoret

LKV 1 Turbo’s Ella 96p om. Sanni Sirén

Avoimet

LKV 1 Onnimannin Wilhelmiina 96p om. Arnevi Kittamaa

LKV 2 Birchen Bushwacker 96p om. Johanne Koivunen

LKV 3 Harhakuvan Anthea 96p om. Jonna Hautakangas

LKV 4 Bella 95p om. Jenni Untinen

Seniorit

LKV 1 Santaharjun Aideen 95,5p om. Robert Granström

Veteraanit

LKV 1 Hottentotin Rekorderlig 94p om. Robert Granström