Paippinen 15.2.2020, Ystävänpäivä-näyttely & luppien erikoisnäyttely

LUPPAKORVAISTEN BEST IN SHOW

BIS 1 Royal’s Einstein, kääpiöluppa 95p om. Jenni & Jussi-Petteri Saarimaa

BIS 2 Töminän Feta*, kääpiöluppa 95p om. Marjut Nokelainen

BIS 3 Onnimannin Karkki*, kääpiöluppa 95p om. Arnevi Kittamaa

BIS 4 Töminän Fariini**, kääpiöluppa 95p om. Marjut Nokelainen

BIS 5 Töminän Herne*, kääpiöluppa 95p om. Jenni & Jussi-Petteri Saarimaa

BIS 6 Saltsjö’s Hot Rod, pienisaksanluppa 95p om. Jenni & Jussi-Petteri Saarimaa

BIS 7 FIN MVA Norbergs Marciano, kääpiöluppa 95p om. Marjut Nokelainen

 

PYSTYKORVAISTEN BEST IN SHOW

BIS 1 Onnimannin Reino*, perle-egern 95p om. Arnevi Kittamaa

BIS 2 Passiongree’s Eyric, kääpiöjänis 95p om. Annette Korhonen

BIS 3 FIN MVA Hercules, suurihopea 95p om. Kati Lehti

BIS 4 FIN MVA English Boy, kääpiöjänis 95p om. Hannele & Marjaana Hokkanen

BIS 5 Sauruksen End of the Empire, alaska 95p om. Mari Winqvist

BIS 6 Grasshopper Alfa**, suurihopea 94,5p om. Kati Lehti

BIS 7 FIN MVA Hops-Ontop’s Chiron, hermeliini 94,5p om. Suvi Komppa

 

Paras nuori: Royal’s I’m A Barbie Girl, kääpiöluppa 94p om. Elina Ruha

Paras veteraani: SV CH Jens, tan 94p om. Anu Tokola

Luppakorvaisten paras juniorinäytteilleasettaja: Sini Winqvist, alaska 94,5p

Pystykorvaisten paras juniorinäytteilleasettaja: Alisa Niemelä, kääpiöluppa 94,5p

 

Paippisen ulkomuotoluokan luettelo pisteillä

 

Rotunsa parhaat ja palkitut:

Belgianjätti

ROP KUMA Kuusiku Börje 94p om. Linda Sarpila

KUMA Utopian Roll

Ranskanluppa

ROP KUMA Kotirannan Suppo 94,5p om. Maija Nieminen

KUMA Kotirannan Oxamon

Suurihopea

ROP SERTI FIN MVA Hercules 95p om. Kati Lehti

KUMA Kukamuumuka Captain Jack Sparrow, Grasshopper Alfa**

Sininenwiener

ROP Kotirannan Hades** 93,5p om. Maija Nieminen

Wiener

ROP KUMA Grasshopper Tibet 94p om. Jaana Vainikka

Satiini

ROP Picantto’s Oakland 93,5p om. Hannele & Marjaana Hokkanen

Rex

ROP KUMA Rooroon Elvi 94,5p om. Rosanna Salminen

Alaska

ROP SERTI Sauruksen End of the Empire 95p om. Mari Winqvist

KUMA Macho

Pienisaksanluppa

ROP SERTI Saltsjö’s Hot Rod 95p om. Jenni & Jussi-Petteri Saarimaa

KUMA Saltsjö’s Rockabill

Perle-Egern

ROP SERTI Onnimannin Reino* 95p om. Arnevi Kittamaa

KUMA LU-19 Onnimannin Anselmi**

Tan

ROP KUMA Bravo Zig Zag 94,5p om. Mari Winqvist

KUMA SV CH Jens, FIN MVA Bravo Chrysler, Björkeby’s Festprisse

Pienirex

ROP KUMA Stormens Felton 94p om. Hannele & Marjaana Hokkanen

Kasmirluppa

ROP Vuorikolon Intiaanikesä 93,5p om. Kirsi Hellsten

Kääpiöluppa

ROP SERTI Töminän Feta* 95p om. Marjut Nokelainen

SERTI Royal’s Ice Cream Man, FIN MVA Royal’s Einstein, Töminän Herne*, Töminän Ed**, Onnimannin Karkki*, Töminän Qermavaahto**, FIN MVA Norbergs Marciano, Töminän Fariini**, Trollsländans Miso

KUMA FIN MVA Royal’s Orion, Royal’s Funfetti Brownie**, FIN MVA Royal’s Helium, FIN MVA Royal’s Caporusso, Royal’s Lucky Duck, Royal’s Quarter, FIN MVA Töminän Kabanossi, Royal’s Ursus, FIN MVA Royal’s Octopia, Royal’s Peach Schnapps, Royal’s Qwin, Töminän Karuselli, Royal’s Xclusive, Royal’s Hashtag, Royal’s Octavia, Royal’s Queque, Royal’s I’m A Barbie Girl, FIN MVA Töminän Toffeenappi, Risto**, Töminän Xaherkakku, Töminän Eetvartti*, Töminän Huituvelli*, Töminän Nakki*, Töminän Pringles*, Töminän Yllätysmuna, Töminän Tikkunekku**, Töminän Ituhippi**, Töminän Karhunvatukka*, Töminän Korvapuusti*, Töminän Pullava, Royal’s Jagermonster, Benita, LU-19 Silver*, Kolartorpets Blåklocka, Millie

Hermeliini

ROP KUMA FIN MVA Hops-Ontop’s Avenger 94,5p om. Suvi Komppa

KUMA FIN MVA Hops-Ontop’s Chiron, Hops-Ontop’s Keira, Blåsippans Point of No Return*

Kääpiöjänis

ROP SERTI FIN MVA English Boy 95p om. Hannele & Marjaana Hokkanen

SERTI Passiongree’s Eyric

KUMA FIN MVA Blaxtorps Snowball, Passiongree’s Hollowgram, Castaway Petite Sombra

 

 

 

PET-luokan tulokset:

PPK 1 Onnimannin Namupala, hermeliini 96,5p om. Arnevi Kittamaa

PPK 2 Rölli, leijonaluppa 95,5p om. Ansela Siimes

PPK 3 Elviira*, kääpiöluppa 95,5p,om. Elina Ruha

PPK 4 PET CH You Never Know*, kääpiöluppa 95,5p om. Arnevi Kittamaa

PPK 5 Herr Smil, kääpiöluppa 95,5p om. Lydia Latvala & Jessica Lindström

PPK 6 Miso, kääpiöluppa 95,5p om. Lydia Latvala & Jessica Lindström

 

NAARAAT:

Tuomarin suosikki: Vuorikolon Intiaanikesä, om. Kirsi Hellsten

Sihteerin suosikki: Onnimannin Qvinna, om. Arnevi Kittamaa

Assistentin suosikki: Mustikkametsän Xandra Far Away, om. Enni Vitikainen

UROKSET:

Tuomarin suosikki: Villaverstaan Armas, om. Alice Siltanen

Sihteerin suosikki: Royal´s Aftershock, om. Heidi Innala

Assistentin suosikki: Villaverstaan Armas, om. Alice Siltala

 

Paras juniorinäytteilleasettaja: Ansela Siimes

 

MUUT PALKINNOT

Hurmaava herrasmies
Tapani, om. Marjaana Hokkanen

Lupsakka leidi
Tinker bell, om. Annamaria Suppala

Paras turkki (urokset)
PET CH You Never Know*, om. Arnevi Kittamaa

Paras turkki (naaraat)
Aubergine, om. Lydia Latvala & Jessica Lindström

Paras käsitellä (urokset)
Villaverstaan Armas, om. Alice Siltanen

Paras käsitellä (naaraat)
Elviira*, om. Elina Ruha

Paras yleiskunto (urokset)
Onnimannin Vihtori, om. Arnevi Kittamaa

Paras yleiskunto (naaraat)
Bravo Peppina, om. Anu Tokola

 

Luokkavoittajat:

Urokset:

Baby

LKV 1 Cyber Monday 93p om. Lydia Latvala & Jessica Lindström

Nuoret

LKV 1 Herr Smil, 95,5p om. Lydia Latvala & Jessica Lindström

Avoimet

LKV 1 PET CH You Never Know 95,5p om. Arnevi Kittamaa

LKV 2 Miso, 95,5p om. Lydia Latvala & Jessica Lindström

LKV 3 Silver, 95p om. Lydia Latvala & Jessica Lindström

LKV 4 Mystical One Sweet World 95p om. Kirsi Hellsten

Seniorit

LKV 1 Royal´s Aftershock, 95p om. Heidi Innala

Veteraanit

LKV 1 PET CH Blåsippans Oblivion 95 p om. Janina Klawér

Naaraat:

Baby

LKV 1 Go Buddy Go 93,5p om. Elina Ruha

Nuoret

LKV 1 Aubergine 95,5p om. Lydia Latvala & Jessica Lindström

Avoimet

LKV 1 Onnimannin Namupala 96,5p om. Arnevi Kittamaa

LKV 2 Elviira* 95,5p om. Elina Ruha

LKV 3 Grasshopper Tibet, 95p om. Jaana Vainikka

LKV 4 Mustikkametsän Yasmeen Tulip, 95 p om. Enni Vitikainen

Seniorit

LKV 1 Lintutarhan Tasmiin 95p om. Annamaria Suppala

LKV 2 PET CH Willow´s Wild Thing, 94,5 p om. Robert Granström

Veteraanit

LKV 1 Rölli, 95,5p om. Ansela Siimes