Pori 1.2.2020

BIS 1 Picantto’s Cardigan Bay, mecklenburginscheck 95p om. Mikko Korhonen

BIS 2 Bravo Opium, tan 95p om. Outi Virtanen

BIS 3 Affe’s Rafaello, alaska 95p. om. Terhi Järvinen

BIS 4 Sertiboy, new zealand red 95p. om. Terhi Järvinen

BIS 5 Bravo Vienna, örestad 95p om. Outi Virtanen

BIS 6 Royal’s Helium, kääpiöluppa 95p om. Jenni ja JP Saarimaa

BIS 7 Royal’s Einstein, kääpiöluppa 95p om. Jenni ja JP Saarimaa

 

Paras nuori: Kukamuumuka Just Ina, alaska 94,5p om. Terhi Järvinen

Paras veteraani: FIN MVA Hops-Ontop’s Rum Shot, hermeliini 94,5p, om. Jenni & Jussi-Petteri Saarimaa

Paras juniorinäytteilleasettaja: Janina Jokinen

 

Porin ulkomuotoluokan luettelo pisteillä

Roturyhmien parhaat:

Paras jättirotu: Utopian Nam-Nam, belgianjätti 94,5p om. Mari Winqvist

Paras suurirotu: Picantto’s Cardigan Bay, mecklenburginscheck 95p om. Mikko Korhonen

Paras poikkeavaturkkinen: Birchen Final Destination, rex 94,5p om. Johanne Koivunen

Paras keskisuuri: GG-19 Schokokuss*, pienisaksanluppa 95p om. Jenni & Jussi-Petteri Saarimaa

Paras pienirotu: Bravo Opium, tan 95p om. Outi Virtanen

Paras kääpiörotu: FIN MVA Royal’s Caporusso, kääpiöluppa 95p om. Jenni ja JP Saarimaa

 

Rotunsa parhaat ja palkitut:

Belgianjätti

ROP KUMA Utopian Nam-Nam 94,5p om. Mari Winqvist

Saksanjättischeck

ROP KUMA GG-18 Sunflower’s Dancing Queen 94p om. Janita Jasmavaara

KUMA FIN MVA Sunflower’s Lady Blackstar, Sunflower’s Victory Blues

Ranskanluppa

ROP Kotirannan Xanor 93p om. Maija Nieminen

Mecklenburginscheck

ROP SERTI Picantto’s Cardigan Bay 95p om. Mikko Korhonen

Suurihopea

ROP Gretel 93,5p om. Eeva Fransman

Sininenwiener

ROP KUMA Kotirannan Hades 94,5p om. Maija Nieminen

New Zealand Red

ROP SERTI Sertiboy 95p om. Terhi Järvinen

Satiini

ROP KUMA Picantto’s El Escorial 94,5p om. Mikko Korhonen

KUMA Picantto’s Graham, Picantto’s Tijuana

Rex

ROP KUMA Birchen Final Destination 94,5p om. Johanne Koivunen

KUMA Birchen Neelanjali Ruby, Birchen Colin McGregor, Birchen Chilhowee Dam, Aprillia Aprillia, Kvantorps Zeus, Diana

Isabella

ROP Mikko 93,5p om. Marika Koivunen-Anttila

White

ROP KUMA Bravo Kingi 94p. om. Outi Virtanen

Alaska

ROP SERTI Affe’s Rafaello 95p om. Terhi Järvinen

KUMA  Kukamuumuka Just Ina

Pienisaksanluppa

ROP SERTI GG-19 Schokokuss 95p om. Jenni ja JP Saarimaa

KUMA Saltsjö’s Hot Rod

Perle-Egern

ROP KUMA LU-19 Onnimannin Anselmi 94p om. Arnevi Kittamaa

KUMA Onnimannin Reino, Onnimannin Robin

Tan

ROP SERTI Bravo Opium 95p om.Outi Virtanen

KUMA Bravo Remus

Soopeli

ROP Sunny’s Sam 93p om. Janina Jokinen

Örestad

ROP SERTI Bravo Vienna 95p om. Outi Virtanen

KUMA Bravo Vidya

Pienirex

ROP KUMA Mintakan Cinderella 94,5p om. Nea ja Heini Laaksonen

KUMA Mintakan Ariel, Mintakan Rio Ohio

Kasmirluppa

ROP Ludentuss’ Joel 91p om. Susanna Östman

Kääpiöluppa

ROP SERTI FIN MVA Royal’s Caporusso 95p om. Jenni ja JP Saarimaa

SERTI Royal’s Orion, Royal’s Helium, Royal’s Einstein, Töminän Herne, Töminän Kabanossi, Royal’s Octopia, Le Buisson Bleu

KUMA NightMary’s Finally Hope, NightMary’s Empress Elsa, NightMary’s Finally One, Töminän Cheddar, Töminän Ed, Onnimannin Karkki, Kolartorpets Rocket, Royal’s Ice Cream Man, LU-19 Töminän Rennie, Töminän Durian, Royal’s Quinella, Royal’s Qwin, Hiekkarinteen Mörkö

Leijonaharjas

ROP PET CH Mustikkametsän Perttu Aittatonttu 92p om. Janina Jokinen

Hermeliini

ROP KUMA FIN MVA  Hops-Ontop’s Rum Shot 94,5p om. Jenni ja JP Saarimaa

KUMA FIN MVA LU-18 NightMary’s Too Perfect, Ponteroosan Timantti, Ponteroosan Wyoming, Ponteroosan Propanoli, Ghostbunny’s Extreme Evoboost, FIN MVA Royal’s Viper, FIN MVA Royal’s Gaia Goddess, Royal’s Je T’adore

 

 

 

PET-luokan tulokset:

PPK 1 Le Buisson Bleu, kääpiöluppa 96,5p om. Jessica Gulblom

PPK 2 Onnimannin Qvinna, hermeliini 96,5p om. Arnevi Kittamaa

PPK 3 Onnimannin Severi, perle-egern 96p om. Arnevi Kittamaa

PPK 4 Ponteroosan Anneli, kääpiöluppa 96p om. Matilda Toivonen

PPK 5 PET CH You Never Know, kääpiöluppa 96p om. Arnevi Kittamaa

PPK 6 Onnimannin Quartus, hermeliini 96p om. Arnevi Kittamaa

 

Tuomarin suosikki: Le Buisson Bleu om. Jessica Gullblom

Sihteerin suosikki: Diamond’s Faray om. Teresa Hakanen

Assistentin suosikki: Jekku om. Milla Rantala

Paras juniorinäytteilleasettaja: Janina Jokinen

 

Ghostbunny’s – Puhtain vaalea kani:

Mustikkametsän Xuklaa om. Emilia Jalonen

 

Luokkavoittajat:

Urokset:

Baby

LKV 1 Ghostbunny’s Horns And Halos Effect 92p om. Patrick Parviainen

Nuoret

LKV 1 Onnimannin Severi 96p om. Arnevi Kittamaa

LKV 2 Lavella’s Geocentric 95p om. Janina Jokinen

LKV 3 NightMary’s Do It Now 95p om. Matilda Toivonen

Avoimet

LKV 1 Onnimannin Quartus 96p om. Arnevi Kittamaa

LKV 2 PET CH You Never Know 96p om. Arnevi Kittamaa

LKV 3 Sunny’s Sam 95,5p om. Janina Jokinen

LKV 4 Töminän Ed 95,5p om. Arnevi Kittamaa

LKV 5 Eelis 95p om. Luka Karvinen

Seniorit

LKV 1 Mustikkametsän Xuklaa 95p om. Emilia Jalonen

Naaraat:

Nuoret

LKV 1 Ponteroosan Anneli 96p om. Matilda Toivonen

Avoimet

LKV 1 Le Buisson Bleu 96,5p om. Jessica Gullblom

LKV 2 Onnimannin Qvinna 96,5p om. Arnevi Kittamaa

Seniorit

LKV 1 Santaharjun Hani 95,5p om. Anni-Maria Jalonen

Veteraanit

LKV 1 Matilda 94p om. Jesse Joutsenlahti