Porin PET- Grand Gala 20.10.2017

PET- Grand Gala pidettiin Porissa kauppakeskus Puuvillan tiloissa. Tuomareina
näyttelyssä toimi Päivi Tiitinen, Tiina Polo sekä Jenni Saarimaa. Kaneja oli
ennakkoon ilmoitettu 79kpl.

 

PPK 1 Aivan Kuin Ykä Yksinäinen, hermeliini 95p Om. Aada Pietilä

PPK 2 Eberswalde, risteytys 95p Om. Suvi Viikilä

PPK 3 Hilla, risteytys 95p Om. Johanna Pihlajaniemi

PPK 4 Elvis, leijonaluppa 95p Om. Emilia Söderlund

PPK 5 Houdini’s Bilbo Baggins, kääpiöluppa 95p Om. Tia Kurttila

PPK 6 Hilla, leijonaharjas 95p Om. Venla Mäensivu

 

Paras juniorinäytteilleasettaja: Emilia Söderlund

 

Paras yksivärinen: Rumba, rex om. Mirva Laukkanen
Paras kuviollinen: Anda, pienirex om. Lotta Rostedt
Paras baby: Furby, risteytys om. Johanna Pihlajaniemi
Paras nuori: Onnimannin Ximon, hermeliini om. Arnevi Kittamaa
Paras avoin: Mustikkametsän Xuklaa, leijonaharjas om. Emilia Jalonen
Paras seniori: Aamorin Isabel, kääpiöluppa om. Suvi Viikilä
Paras veteraani: Geely, risteytys om. Miia Savila
Herkkutassun lahjoituspalkinto: Aurinkovillan Irkku, kääpiöluppa. Om. Venla & Eetu Tapani

Rocky Road’s – kanilan lahjoituspalkinnot:

Paras turkki: Aivan Kuin Bandi, leijonaharjas om. Milla Myllymäki
Mahdoton tapaus: Dunludd’s Bubble, pienirex om. Jenni Untinen
Lempeä jätti: Neela, rex om. Jessica Gullblom
Rokkitähti: Pörrö, risteytys om. Teresa Hakanen
Pieni sisupussi: Pohjanpojan Danél, kääpiöjänis om. Saaga Ruosaari
Lötköpötkö: Birchen Amurensis, risteytys om. Katja Porvari

Kunniamaininnat:
Popeda om. Nea Laaksonen
A Sky Full Of Stars om. Mirka Maaniitty
Täplä om. Teresa Hakanen
Elmo om. Jesse Joutsenlahti
Aivan Kuin Bandi om. Milla Myllymäki
Yellow om. Janni Untinen
Solen’s Niccolo om. Sanni Syrén
Insomniac’s Destrier om. Neea Esama
Hello World om. Venla & Eetu Tapani
TinuFeel om. Saaga Ruosaari
Houdini’s Sabra om. Tia Kurttila
Insomniac’s Deeja om. Kristiina Liukonen
Eloisan Kultu Kimallus om. Sonja Kangas
Aivan Kuin Ursella om. Jesse Joutsenlahti
Suippis om. Janita Jasmavaara
Eloisan Zäihkysääri om. Saaga Ruosaari
Muru om. Anna Haukipuro
Nuppu om. Anny Haukipuro

Luokkavoittajat:

Urokset:

Babyt

LKV 1 Popeda 94,5p om. Nea Laaksonen

Nuoret

LKV 1 Houdini’s Bilbo Baggins 95p om. Tia Kurttila
LKV 2 A Sky Full Of Stars 95p om. Mirka Maaniitty
LKV 3 Willow 94p om. Jenni Untinen

Avoimet

LKV 1 Elvis 95p om. Emilia Söderlund
LKV 2 Mustikkametsän Xuklaa 95p om. Emilia Jalonen
LKV 3 DK CH Turbo’s Apollo 95p om. Sanni Sirén

Seniorit

LKV 1 FIN MVA Quicksilver 93p om. Sanni Sirén

Veteraanit

LKV 1 Aivan Kuin Ykä Yksinäinen 95p om. Aada Pietilä

Naaraat:

Babyt

LKV 1 Furby 94,5p om. Johanna Pihlajaniemi

Nuoret

LKV 1 Hilla 95p om. Johanna Pihlajaniemi
LKV 2 Anda 95p om. Lotta Rostedt
LKV 3 Solen’s Lilla Blomma 94p om. Salla Murtoniemi

Avoimet

LKV 1 Hilla 95p om. Venla Mäensivu
LKV 2 Harhakuvan Lumo 94,5p om. Kirsi Hellsten
LKV 3 Aurinkovillan Irkku 93,5p om. Venla & Eetu Tapani

Seniorit

LKV 1 Eberswalde 95p om. Suvi Viikilä
LKV 2 Aamorin Isabel 95p om. Suvi Viikilä

Veteraanit

LKV 1 Geely 94p om. Miia Savila