Pyhtää 11.8.2018

Pyhtää_umltuomarit.jpg
Pyhtään VPK:n lavalla pidettiin jo perinteeksi tullut jokaisen syksyn ensimmäinen näyttely. Ulkomuototuomareina toimivat Marjut Nokelainen ja Dita Hiillos. Pet-tuomarina toimi Vilja Varis.

 

BIS 1 Blaxtorps Agata***, kääpiöjänis 95,5p om. Hannele Hokkanen

BIS 2 Grasshopper Juno, suurihopea 95p om. Terhi Järvinen

BIS 3 Akseli Pölykapseli, kääpiöluppa 95p om. Sara Vares

BIS 4 Sinikka, sininenwiener 95p om. Terhi Järvinen

BIS 5 Töminän Grandi***, kääpiöluppa 95p om. Marjut Nokelainen

BIS 6 Bravo Balloon*, tan 95p om. Hannele Hokkanen

BIS 7 Seppiina, sininenwiener 94,5p om. Siina Karvinen

 

Paras nuori: Sinikka, sininenwiener 95p om. Terhi Järvinen

Paras veteraani:Töminän Xuklaamuro*, kääpiöluppa 94p om. Jenni & Jussi-Petteri Saarimaa

Paras juniorinäytteilleasettaja: Siina Karvinen

Paras G-ryhmä: Kati Lehti 373,5p

Paras M-ryhmä: kääpiöluppa 95p om. Marjut Nokelainen

 

Rotunsa parhaat ja palkitut:


Belgianjätti

ROP KUMA The Winner Takes It All 94,5p om. Linda Sarpila

KUMA Iron Man, Waterloo, Mamma Mia

Ranskanluppa

ROP Kotirannan Dalia 93p om. Maija Nieminen

Suurihopea

ROP SERTI Grasshopper Juno 95p om. Terhi Järvinen

KUMA Grasshopper Tuiskutukka, Grasshopper Talvihalla

Sininenwiener

ROP SERTI Sinikka 95p om. Terhi Järvinen

KUMA Paavo, Seppiina

Wiener

ROP KUMA Catassica’s Elsa 94,5p om. Jessica Lindström

Satiini

ROP Marjapolun Älva 92,5p om. Marja-Liisa Haatainen

Rex

ROP Birchen Ainu 92,5p om. Johanne Koivunen

Belgianjänis

ROP K&P Lamborghini 93p om. Jessica Lindström

Perle-egern

ROP  Onnimannin Kosti** 93,5p om. Lydia Latvala

Tan

ROP SERTI Bravo Balloon* 95p om. Hannele Hokkanen

KUMA Bravo Magic Superstar

Soopeli

ROP Sunny’s Everyman 92,5p om. Sanni Sirén

Kääpiöluppa

ROP SERTI Töminän Grandi*** 95p om. Marjut Nokelainen

SERTI Akseli Pölykapseli

KUMA Onnimannin Dumle, Töminän Kanelitanko, Töminän Xuklaamuro*, Vihervaaran Bart**

Leijonanharjas

ROP KUMA Tuulitukan Neiti Napakymppi 94,5p om. Satu Sivén

KUMA Tuulitukan Veli Veikeä

Kääpiöjänis

ROP SERTI Blaxtorps Agata*** 95,5p om. Hannele Hokkanen

 

pyhtää_tila.jpg

 

PET-luokan tulokset:

PPK 1 Sunny, kääpiöluppa 95p om. Rosa Tuovinen

PPK 2 Mystical Peanut Butter Cup, kääpiöluppa 94,5p om. Kirsi Hellsten

PPK 3 Silver Princess, risteytys 94p om. Charlotte Suonsaari

PPK 4 GG-17 Sunny’s Slow Rivers, soopeli 94p om. Sanni Sirén

PPK 5 Lintutarhan Piipero, kääpiöluppa 94p om. Rosa Tuovinen

PPK 6 Annabelle, kääpiöluppa 94p om. Robert Granström

 

Tuomarin suosikki: Diana om. Jenny Nikunen

Paras juniorinäytteilleasettaja: Charlotte Suonsaari

 

KUNNIAMAININNAT:

Käsiteltävyys:
Lintutarhan Fanerazio om. Suvi Saarelainen
Royal’s Absolut Vodka om. Joel Back

Turkki:
Catassica’s Smultron om. Jessica Lindström
Zaire om. Mirka Ariluoma
Lovenders Tiuht om. Viola Kohonen

Yleiskunto:
Houdini’s Manhattan Memories om. Annamaria Suppala
Lumoava Luppakorva om. Sonja Jalkanen

 

Luokkavoittajat:

Urokset:

Babyt

LKV 1 Keiko 93,5p om. Jenni Untinen

Nuoret

LKV 1 Onnimannin Dumle 93p om. Anu Luostarinen

Avoimet

LKV 1 GG-17 Sunny’s Slow Rivers 94p om. Sanni Sirén

LKV 2 Blåsippans Oblivion 93,5p om. Janina Klawér

Seniorit

LKV 1 Fager 93p om. Miina Lätti

Naaraat:

Babyt

LKV 1 Faith 93,5p om. Jenny Nikunen

Nuoret

LKV 1 Mystical Peanut Butter Cup 94,5p om. Kirsi Hellsten

Avoimet

LKV 1 Sunny 95p om. Rosa Tuovinen

LKV2 Silver Princess 94p om. Charlotte Suonsaari

LKV3 Blåsippans Angelina 93,5p om. Janina Klawér

Seniorit

LKV 1 Lintutarhan Piipero 94p om. Rosa Tuovinen

Veteraanit

LKV 1 Ruusun Nuppu 93p om. Charlotte Suonsaari