Pyhtää 21.-22.08.2021

Tuomarit: Mikko Korhonen ja Marjut Nokelainen

BIS 1 Bravo Starman, tan 95,5p  om.Outi Virtanen

BIS 2 Harakirin Chester, hermeliini 95,5p  om. Tiina Vittaniemi

BIS 3 Töminän Woinappi, kääpiöluppa 95p om.Marjut Nokelainen

BIS 4 Royal’s Xhogun, hermeliini 95p  om.Rosanna Salminen

BIS 5 Catassica’s Alfred, kääpiöluppa 95p om.Jessica Lindström

BIS 6 Goldtail’s Hakuna Matata, pienirex 95p om.Marissa Salonen

BIS 7 Kukamuumuka Feed My Frankenstein, suurihopea 95p om.Terhi Järvinen

Paras veteraani: Harakirin Chester 95,5p, hermeliini  om. Tiina Vittaniemi
Paras nuori: 
Riwilings Leave Me Alone 95p, hermeliini   om.Tiina Vittaniemi

Paras M-ryhmä:
saksanjättischeck 95p  om.Janita Jasmavaara

Paras juniorinäytteilleasettaja: Taimi Kylväjä

Rotunsa parhaat ja palkitut:

Belgianjätti

ROP Bubbly Blue 93p  om. Linda Sarpila

Saksanjättischeck

ROP KUMA Sunflower’s Zack 94p  om. Janita Jasmavaara

Ranskanluppa

ROP Gojira 90,5p  om.Paula Kantola

Suurihopea

ROP SERTI Kukamuumuka Feed My Frankenstein 95p om .Terhi Järvinen

SERTI Kukamuumuka Vision

KUMA Kukamuumuka Sofia, Kukamuumuka Madison

Wiener

ROP KUMA Ewokin Ryti 94p  om. Jenni Untinen

KUMA Ewokin Edna, Ewokin Ukkopekka

Satiini

ROP Picantto’s Fargo 93,5p  om. Hannele Hokkanen

Rex

ROP KUMA 4you Commander 94p  om. Juho Vuorenmaa

Belgianjänis

ROP KUMA Catassica’s Bianca 94p  om. Jessica Lindström

KUMA Castaway Zenyatta

Alaska

ROP KUMA Tähti 94,5p om. Mari Winqvist

KUMA Kukamuumuka Wild Thing

Pienisaksanluppa

ROP Royal’s Crash Bandicoot 93,5p  om. Jenni ja JP Saarimaa

Tan

ROP SERTI GG-20 Bravo Starman 95,5p  om. Outi Virtanen

SERTI FIN MVA VV-17 Bravo Corvette

KUMA FIN MVA Bravo Opium, Bravo Remus

Örestad

ROP KUMA Bravo Hilton 94,5p  om. Outi Virtanen

Pienirex

ROP SERTI Goldtail’s Hakuna Matata 95p  om. Marissa Salo

KUMA Lintutarhan Gango, Yesterday Once More

Kasmirluppa

ROP Norrhavets Lilla My 93,5p  om.Kirsi Hellsten

Leijonanharjas

ROP KUMA Tuulitukan Neiti Tähdenlento 94,5p  om. Satu Sivén

Kääpiöluppa

ROP SERTI Töminän Woinappi 95p  om.Marjut Nokelainen

SERTI Catassica’s Alfred

KUMA Royal’s Apocalypso, Catassica’s Anita, Töminän Tabasco, Mystical Jolteon, Töminän Noitapilli

Hermeliini

ROP SERTI Harakirin Chester 95,5p  om. Tiina Vittaniemi

SERTI Royal’s Xhogun, Royal’s Pokerface, Riwilings Leave Me Alone

KUMA Royal’s Why Not, Ghostbunny’s Which Witch Is Which?, Chill Out

Kääpiöjänis

ROP Passiongree’s Soundboy Killa 93,5p  om.Annette Korhonen