Pyhtää 24.8.2019

Pyhtäällä pidettiin tuttuun tapaan syksyn ensimmäinen näyttely. Ulkomuototuomareina toimivat Susanna Tuominen sekä Dita Hiillos. Pet-tuomareina toimivat Vilja Varis ja Jenni Saarimaa.

 

BIS 1 Bravo Brick-A-Brac, tan 95,5p om. Outi Virtanen

BIS 2 Stormen´s Feiton, pienirex 95,5p om. Hannele ja Marjaana Hokkanen

BIS 3 English Boy, kääpiöjänis 95p om. Hannele ja Marjaana Hokkanen

BIS 4 Bravo Forgiven, tan 95p om. Outi Virtanen

BIS 5 Nurinkurin Vetehinen, kääpiöluppa 95p  om.Heli Surakka

BIS 6 Sunny´s Dream Lover, soopeli 95p om. Sanni Sirén

BIS 7 Noe Jarl, hermeliini 95p om. Jaana Vainikka

 

Paras nuori: Schabbit´s Scilla, New Zealand Red 95p om. Eeva Fransman

Paras veteraani: Hops-Ontop´s Pitbull, hermeliini 95p om.Jenni ja JP Saarimaa

Paras D-ryhmä: kääpiöluppa 94,5p om. Jenni ja JP Saarimaa

Paras juniorinäytteilleasettaja: Joel Back

 

Rotunsa parhaat ja palkitut:

Belgianjätti

ROP KUMA Cloudberry 94p om.Linda Sarpila

KUMA Utopian Roll, Simasuu

Ranskanluppa

ROP Lintutarhan Kingi 91p om. Hannele ja Marjaana Hokkanen

Suurihopea

ROP KUMA Kukamuumuka Star Is Born 94p om. Terhi Järvinen

New Zealand Red

ROP SERTI Schabbit´s Scilla 95p om. Eeva Fransman

Wiener

ROP KUMA Grasshopper Tibet 94p om. Jaana Vainikka

Satiini

ROP KUMA Picantto´s Luanda 94,5p om. Mikko Korhonen

Rex

ROP KUMA Thora 94p om. Teemu Lindroos

White

ROP KUMA Bravo Konstantin 94p om. Outi Virtanen

Pienisaksanluppa

ROP Picantto´s Dudinka 93,5p om. Krista ja Riitta Viitanen

Perle-egern

ROP Onnimannin Pirta 92,5p om. Teemu Lindroos

Englanninscheck

ROP KUMA  FIN MVA Sir Sean Connery 94p om. Sanni Sirén

Tan

ROP SERTI  FIN MVA Bravo Brick-A-Brack 95,5p om. Outi Virtanen

SERTI  Bravo Forgiven, Bravo Coconut

KUMA Bravo Narnia

Pieniwiener

ROP SWE CH Cunicules Chigago 93,5p om. Jenni ja JP Saarimaa

Soopeli

ROP SERTI Sunny´s Dream Lover 95p om. Sanni Sirén

Venäläinen

ROP KUMA Mafia´s Jimbob 94,5p  om. Veera Semi ja Hannele Salo

KUMA Mafia´s Tazaw, Mafia´s Frodo, Mafia´s Marimia

Pienirex

ROP SERTI  Stormens Feiton 95,5p om. Hannele ja Marjaana Hokkanen

SERTI Tranbärets Kitsune Luap

KUMA Lovenders Tyrion Lannister

Kääpiöluppa

ROP SERTI Nurinkurin Rusetti 95p om. Heli Surakka

SERTI Nurinkurin Vetehinen, Töminän 501

KUMA Nurinkurin Maahinen, Töminän 461, Hiekkarinteen Ässä, Nurinkurin Oikea Olkihattu,  Nurinkurin Romppu, Royal´s Absolut Vodka, Royal´s Utopica, Royal´s

Xclusive, Töminän 472

Leijonaluppa

ROP Trocadero´s Sisu 92p om. Janina Jokinen

Leijonanharjas

ROP Cecilia 93,5p om. Satu Sivén

Hermeliini

ROP SERTI Trollskogens Artic 95p om. Hannele ja Marjaana Hokkanen

SERTI Noe Jarl, FIN MVA Hops-Ontop´s Pitbull

KUMA Blåsippans Líker Apó Vótana

Kääpiöjänis

ROP SERTI Passiongree´s Eyric 95p om. Annette Korhonen

SERTI English Boy, FIN MVA Blaxtorps Agata

 

 

PET-luokan tulokset:

PPK 1 Grasshopper Tibet, wiener 96p om. Jaana Vainikka

PPK 2 Blåsippans Oblivion, risteytys 96p om. Janina Klawér

PPK 3 PET CH Blåsippans Angelina, risteytys 95,5p om. Janina Klawér

PPK 4 ExRosaris Hellebore, kääpiöluppa 95,5p om. Julia Tuomisto

PPK 5 Aiming Hight, risteytys 95,5p om. Aada Santala

PPK 6 Sunny’s White Christmas, venäläinen 95,5p om. Aada Santala

 

Tuomarin suosikki: Aiming Hight, om. Aada Santala

Sihteerin suosikki: Zaine, om. Mirka Ariluoma

Paras juniorinäytteilleasettaja: Julia Tuomisto

 

KUNNIAMAININNAT

Paras käsiteltävyys:

Mustikkametsän Perttu Aittatonttu, om. Janina Jokinen
Houdini’s Manhattan Memories, om. Annamaria Suppala

Paras turkki:

Infinity Boy, om. Annamaria Suppala
Lintutarhan Tasmiina, om. Annamaria Suppala

Paras yleiskunto:

Sunny’s We Don’t Talk Anymore, om. Sanni Sirén
Grasshopper Tibet, om. Jaana Vainikka

5p. kohdat:

Sunny’s Sam, om. Janina Jokinen
Mustikkametsän Perttu Aittatonttu, om. Janina Jokinen
Willow’ Umtiti, om. Alisa Niemelä
Hiekkarinteen Ässä, om. Kirsi Hellsten
Mystical One Sweet World, om. Kirsi Hellsten
Trocadero’s Sisu, om. Janina Jokinen
Willow’s Bunnicula, om. Robert Granström
Lintutarhan Fanerazio, om. Suvi Saarelainen
Blåsippans Oblivion, om. Janina Klawér
Noe Jarl, om. Jaana Vainikka
Töminän Limppari, om. Suvi Saarelainen
Mystical Tinder, om. Kirsi Hellsten
Mystical Snapchat, om. Kirsi Hellsten
Onnimannin Siina, om. Teemu Lindroos
Mystical Venus, om. Kirsi Hellsten
Tuksu, om. Janina Jokinen
Mystical Cloudberry, om. Kirsi Hellsten
Grasshopper Tibet, om. Jaana Vainikka
Willow’s Catharsis, om. Robert Granström
PET CH Blåsippans Angelina, om. Janina Klawér
Infinity Boy, om. Annamaria Suppala
Houdini’s Manhattan Memories, om. Annamaria Suppala
Alvin, om. Aaada Santala
Sunny’s White Christmas, om. Aada Santala
Blåsippans Tinder, om. Charlotte Suonsaari
Neva, om. Charlotte Suonsaari

Luokkavoittajat:

Urokset:

Babyt

LKV 1 Sunny’s Sam 93,5p om. Janina Jokinen

Nuoret

LKV 1 Sunny’s White Christmas 95,5p om. Aada Santala

LKV 2 Mustikkametsän Perttu Aittatonttu 95p om. Janina Jokinen

Avoimet

LKV 1 Aiming Hight 95,5p om. Aada Santala

LKV 2 Hiekkarinteen Ässä 95p om. Kirsi Hellsten

Seniorit

LKV 1 Blåsippans Oblivion 96p om. Janina Klawér

LKV 2 Sunny’s We Don’t Talk Anymore 94,5p om. Sanni Sirén

LKV 3 Blåsippans Tinder 94,5p om. Charlotte Suonsaari

Naaraat:

Nuoret

LKV 1 Mystical Venus 93p om. Kirsi Hellsten

Avoimet

LKV 1 Grasshopper Tiber 96p om. Jaana Vainikka

LKV 2 PET CH Blåsippans Angelina 95,5p om. Janina Klawér

LKV 3 ExRosaris Hellebone 95,5p om. Julia Tuomisto

LKV 4 Willow’s Catharsis 95p om. Robert Granström

Seniorit

LKV 1 Elämänroihu 92,5p om. Luka Karvinen

Veteraanit

LKV 1 Hottentotin Recorderlig 94,5p om. Robert Granström