Pyhtää 26.8.2017

Pyhtäällä pidettiin näyttely syksyisissä tunnelmissa. Ulkomuototuomareina toimivat Mikko Korhonen ja Marjut Nokelainen sekä pet-tuomarina toimi Jenni Saarimaa.

BIS 1  Harakirin Eddy, hermeliini 95p om. Heidi Karonen

BIS 2 Norbergs Viggo, kääpiöluppa 95p om. Jenni ja Jussi-Petteri Saarimaa

BIS 3 Bravo Corvette, tan 95p om. Outi Virtanen

BIS 4 Picantto´s East London, satiini 95p om. Mikko Korhonen

BIS 5 Lintutarhan Tasmiina, kääpiöjänis 94,5p om. Hannele ja Marjaana Hokkanen

BIS 6 Blåsippans Nikokiris, hermeliini 94,5p om. Sandra Hagel

BIS 7 Picantto´s Gdynia, pienisaksanluppa 94,5p om. Mikko Korhonen

 

 

Paras juniori: hermeliini Blåsippans Nikokiris 94,5p om. Sandra Hagel

Paras veteraani: hermeliini Taotaon Thoughful  om. Hannele ja Marjaana Hokkanen

Paras D-ryhmä: pienisaksanluppa 95p om. Mikko Korhonen

Paras M-ryhmä: hermeliini 95p om. Sandra Hagel

 

Rotunsa parhaat ja palkitut:

Ranskanluppa

ROP KUMA Oliver 94p om. Maija Nieminen

Mecklenburginscheck

ROP Picantto´s Mar Del Plata 93,5p  om. Mikko Korhonen

Suurihopea

ROP Grasshopper Hidden Gold 93,5p om. Siina Karvinen

New Zealand Red

ROP Sulo Vilen 93,5p om. Krista Cavén

Wiener

ROP NinjaGo 93,5p om. Jessica Lindström

Satiini

ROP SERTI Picantto´s East London 95p om. Mikko Korhonen

KUMA Picantto´s Arlanda

Rex

ROP PET CH Semiramise Jaguar 93,5p om. Johanne Koivunen

Pienisaksanluppa

ROP KUMA Picantto´s Gdynia 94,5p om. Mikko Korhonen

Sallander

ROP Picantto´s Babylon 91,5p om. Mikko Korhonen

Pienihavanna

ROP Taotaon Xanya 93,5p om. Jenni ja Jussi-Petteri Saarimaa

Pienihopea

ROP Royal´s Bloody Mary 92,5p om. Jenni ja Jussi-Petteri Saarimaa

Tan

ROP SERTI Bravo Corvette 95p om. Outi Virtanen

KUMA Bravo Balloon

Pienirex

ROP KUMA Yellow 94p om. Jenni Untinen

Kääpiöluppa

ROP SERTI Norbergs Viggo 95p om. Jenni ja Jussi-Petteri Saarimaa

KUMA Töminän Walkopippuri, Töminän Woinappi, Töminän Rommirusina

Leijonanharjas

ROP Eloisan Lenni Kymmenpenni 93p om. Satu Sivén

Hermeliini

ROP SERTI Harakirin Eddy 95p om. Heidi Karonen

KUMA Blåsippans Nikokiris, Harakirin Rijeka

Kääpiöjänis

ROP KUMA Lintutarhan Tasmiina 94,5p om. Hannele ja Marjaana Hokkanen

KUMA Lintutarhan Alfons, Lintutarhan Timantti

 

PET-luokan tulokset:

 

PPK 1 Elsa 96p om. Anu Saarela

PPK 2 Muskotti 95,5p om. Saija Kulhelm

PPK 3 Rölli 95,5p om. Ansela Siimes

PPK 4 Lintutarhan Belle 95p om. Hannele Hokkanen

PPK 5 Olivianan Lorupussi 95p om. Tiina Povali

PPK 6 Pippuri 95p om. Jenni Untinen

 

Tuomarin suosikki: Lintutarhan Belle om. Hannele Hokkanen

Sihteerin suosikki: Rölli om. Ansela Siimes

Paras juniorinäytteilleasettaja: Ansela Siimes

 

Erikoispalkinnot:

Tomera Touhottaja: Kino om. Tiitu Koivunen
Valkokorva: PET CH Birchen Lemmus om. Tiitu Koivunen
Kiiltoturkki: Blåsippans Oblivion om. Janina Klawer
Rokkitukka: Inkivääri om. Saija Kulhelm
Isot silmät: Muskotti om. Saija Kulhelm
Karvapallo: Taikatähti om. Mirka Ariluoma
Hamepupu: Nuppu om. Jenni Apaja
Roepllikorva: Dimitri om. Ansela Siimes
Sähköpupu: Jupiter om. Luka Karvinen

Luokkavoittajat:

Urokset:

Baby

LKV 1 Lintutarhan Belle 95p om. Hannele Hokkanen

LKV 2 Lintutarhan Fani om. Hannele ja Marjaana Hokkanen

LKV 3 Jupiter om. Luka Karvinen

LKV 4 Lintutarhan Flippan om. Hannele ja Marjaana Hokkanen

LKV 5 Kino om. Tiitu Koivunen

Nuoret

LKV 1 Pippuri 95p om. Jenni Untinen

LKV 2 Pulla om. Jenni Untinen

LKV 3 Garden’s Small but Wise  om. Amelia Lintu

Avoimet

LKV 1 Blåsippans Oblivion om. Janina Klawer

LKV 2 Faster Than Wind om. Annamaria Suppala

LKV 3 Töminän Oboy om. Kirsti Hellsten

LKV 4 Villavertaan Reipas om. Tia Siren

LKV 5 PET CH Birchen Lemmu om. Tiitu Koivunen

Seniorit

LKV 1 Muskotti om. Saija Kulhelm

LKV 2 Houdini’s Manhattan Memories om. Annamaria Suppala

LKV 3 Inkivääri om. Saija Kulhelm

LKV 4 Töminän Sisu om. Saija Kulhelm

LKV 5 Dimitri om. Ansela Siimes

Naaraat:

Baby

LKV 1 Elsa 96p om. Anu Saarela

LKV 2 Eva Braun om. Charlotte Suonsaari

LKV 3 Utopian Pai-Pai om. Siina Karvinen

LKV 4 Taikatähti om. Mirka Ariluoma

Nuoret

LKV 1 Hiekkarinteen Rebecca om. Kirsi Hellsten

Avoimet

LKV 1 Blåsippans Angelina om. Jenni Klawer

LKV 2 Bella om. Jenni Untinen

LKV 3 Olivianan Lorupussi om. Tiina Povali

Seniorit

LKV 1 Rölli om. Ansela Siimes

LKV 2 Töminän Omeletti