Salo 21.1.2017

Salossa järjestettiin vuoden ensimmäinen näyttely. Ulkomuototuomareina toimivat Marika Koivunen-Anttila, Dita Hiillos, Marjut Nokelainen, Mikko Korhonen, Susanna Tuominen ja Ville Parviainen. Pet-tuomarina toimi Jenni Saarimaa.

 

BIS 1  Sauruksen Darth Starkiller, alaska 95,5p om. Mari Winqwist

BIS 2 Picantto´s Norfolk, satiini 95,5p om. Mikko Korhonen

BIS 3 Sune, new zealand red 95p, om. Mia Nyberg

BIS 4 GG-16 Grasshopper Proteus, suurihopea 95p om. Kati Lehti

BIS 5  Töminän Rahkamunkki, kääpiöluppa 95p om. Marjut Nokelainen

BIS 6  GG-16 Lumshedens Samuel, rex 95p om. Teemu Lindroos

BIS 7 Mafia´s Tigris, venäläinen 95p om. Veera Semi

 

Paras juniori: Töminän Redbull, kääpiöluppa 95p om. Marjut Nokelainen

Paras veteraani: Hops-Ontop´s Blackfoot , hermeliini 95p om. Jaana Vainikka

Paras M-ryhmä: perle-egern 94p om. Arnevi Kittamaa

Paras juniorinäytteilleasettaja: Siina Karvinen

 

Kiertopalkinnot:

Millenium-malja: Sauruksen Darth Starkiller, alaska 95,5p om. Mari Winqwist
Silverado’s – näyttelyn paras kääpiöluppa: Töminän Rahkamunkki 95p om. Marjut Nokelainen

 

Rotunsa parhaat ja palkitut:

Belgianjätti

ROP KUMA Ikkunaprinsessa 94,5p om. Siina Karvinen

Saksanjättischeck:

ROP KUMA Domino 94p  om. Janita Jasmavaara

KUMA Huge And Handsome

Ranskanluppa

ROP Lintutarhan Daredevil 93,5p om. Amanda Nygård

Suurihopea

ROP SERTI Olaf 95p om. Kati Lehti

SERTI GG-16 Grasshopper Proteus

KUMA Grasshopper Triton, Silvia

Kalifornialainen

ROP SERTI GG-16 Picantto´s Fukushima 95p om. Mikko Korhonen

KUMA Lennard

New Zealand Red

ROP SERTI Sune 95p om. Mia Nyberg

SERTI Porkkanamaan Spaceball

Suurisoopeli

ROP  Kojak 92,5p  om. Jessica Lindström

Satiini

ROP SERTI Picantto´s Norfolk 95,5p om. Mikko Korhonen

SERTI  überre, Picantto´s Arlanda, Picantto´s Toluca, Picantto´s Arkansas, Picantto´s Pisa

KUMA  Picantto´s Tarragona,  Picantto´s Argentiina

Rex

ROP SERTI Semiramise Jaguar 95p om. Johanne Koivunen

SERTI GG-16 Lumshedens Samuel

KUMA  Birchen Smutsiga Tassar, Zumba, Al Nair al Kent

Valkoinenmaatiainen

ROP KUMA Töminän Liina 94p om. Marjut Nokelainen

KUMA Porkkanamaan Lumiukko

Belgianjänis

ROP Skogsbackens Redneck 93,5p om. Jussi Tapani

Alaska

ROP SERTI Sauruksen Darth Starkiller 95,5p om. Mari Winqwist

Perle-egern

ROP SERTI GG-16 Onnimannin Niiskuneiti 95p om. Arnevi Kittamaa

SERTI Onnimannin Kaapo

KUMA Onnimannin Kosti, Onnimannin Pontus, Onnimannin Nuppu, Onnimannin Peppi

Pienihopea

ROP KUMA Royal´s Ludacris 94p  om. Jenni Saarimaa

Tan

ROP SERTI GG-16 Bravo Bonbon 95p om. Outi Virtanen

KUMA Bravo ZZTop, Bravo Corvette, Bravo Zazaba

Soopeli

ROP KUMA GG-16 Turbo´s Emma 94p om. Sanni Sirén

Venäläinen

ROP SERTI Mafia´s Tigris 95p om. Veera Semi

SERTI Mafia´s Knossos

KUMA Mafia´s Verena,  Mafia´s Dilbat

Kääpiöluppa

ROP SERTI Töminän Redbull 95p om. Marjut Nokelainen

SERTI GG-16 Töminän Omenawiineri, Töminän Rahkamunkki, Töminän Öljypannu, Royal´s Bangarang, Hiekkarinteen Iisak

KUMA  Töminän Noitapilli, Töminän Pätkis, Töminän Tutti Frutti, Töminän Juhlamokka, Töminän Wiineripötkö, Töminän Zinappi, Royal´s Xtreme Rainbow, Royal´s Zhahwaniah, Royal´s Jelly Bean, Royal´s Qoffiecake, Willow´s Takahiro

Leijonanharjas

ROP Hurmukan Zorro 93,5p om. Olivia Indrén

Hermeliini

ROP SERTI Hops-Ontop´s Blackfoot 95p om. Jaana Vainikka

SERTI Hops-Ontop´s Pitbull

KUMA  Picantto´s Dada Shan, Onnimannin Oliver, Onnimannin Onneli, Harakirin Queen Bee, Jet-Cet´s Oca-Loca

Kääpiöjänis

ROP KUMA Sauruksen Starfighter 94p om. Jussi Tapani

 

PET-luokan tulokset: 

PPK 1 Sorrento’s Voracious Vagrant 96,5p om. Amanda Nygård

PPK 2 GG-16 Turbo’s Emma 96,5p om. Sanni Sirén

PPK 3 Sorentto’s All About Me 96p om. Tia Kurttila

PPK 4 Onnimannin Pontus 96p om. Onni Niemelä

PPK 5 Onnimannin Oliver 96p  om. Tuomas Niemelä

PPK 6 Summer Rain 96p om. Sanni Sirén

 

Tuomarin suosikit: Sorrento’s All About Me om. Tia Kurttila

Sihteerin suosikki: Elvis om. Emilia Söderlund

Paras junorinäytteilleasettaja: Onni Niemelä

 

Kunniamaininnat:

Valkoiset tassut:

Elvis om. Emilia Söderlund
PETGG-16 Laipao om. Paula Kivikko

Karvamoppi:

Houdini’s Hawaii om. Mari ja Sini Winqvist
Rupert von HoffenToffen om. Anu Holopainen ja Sini Lahti

Muut maininnat:

Sylipupu: Onnimannin Pontus om. Onni Niemelä

Pusuttelija: Birchen Lemmus om. Tiitu Koivunen

Viriilimies: Sorrento’s All About Me om. Tia Kurttila

 

Luokkavoittajat:

Urokset:

Baby

LKV 1 Onnimannin Rasmus 94,5p om. Tuomas Niemelä

Nuoret

LKV 1 Onnimannin Rasmus 96p om. Onni Niemelä

LKV 2 Onnimanin Oliver 96p om. Tuomas Niemelä

LKV 3 Harhakuvan Solidago 94,5p om. Jasmin Rahkamo

Avoimet

LKV 1 Sorrento’s All About Me 96p om. Tia Kurttila

LKV 2 Rupert von HoffenToffen 95,5p om. Anu Holopainen ja Sini Lahti

LKV 3 Paroni von Schafhoffen 95p om. Elina Keskitalo

LKV 4 Willie Van Gogh 95p om. Pia Viemerö

Seniorit

LKV 1 Cookie 96p om. Onni Niemelä

LKV 2 Brookside Steeldust 95p om. Aki Vähäkangas

Veteraanit

LKV 1 Sorrento’s Vocacious Vagrant 95,6p om. Amanda Nygård

Naaraat:

Baby

LKV 1 Usva 95 p om. Joel Herranen

Nuoret

LKV 1 GG-16 Turbo’s Emma 96,5p  om. Sanni Sirén

LKV 2 Summer Rain 96p om. Sanni Sirén

LKV 3 Onnimannin Onneli 95,5p om. Tuomas Niemelä

Avoimet

LKV 1 Amalie Sheepheart 95,5p  om. Elina Keskitalo

LKV 2 Tinkerbell 95,5p om. Satu Kiuru

LKV 3 Houdini’s Hawaii om. Mari ja Sini Winqvist

LKV 4 Willow’s Capella 95p om. Robert Granström

LKV 5 Santaharjun Aideen 95p om. Robert Granström

Seniorit

LKV 1 Hottentotin Recorderlig 94,5p om. Robert Granström

Veteraanit

LKV 1 Nu Ska Vi Baila 92,5p om. Satu Kiuru