Salo 24.2.2018

Salon VPK-tiloissa pidettiin näyttely talvisissa tunnelmissa. Ulkomuototuomarina toimi Marjut Nokelainen sekä pet-tuomarina toimi Susanna Tuominen.

 

BIS 1 FIN MVA Grasshopper Snowstorm, suurihopea 95p om. Kati Lehti

BIS 2 Rocky Road’s Marmalade, pienirex 95p om. Marissa Salonen

BIS 3 Alissa, alaska 95p om. Sini Winqvist

BIS 4 Harhakuvan Anthea, pienihopea 95p om. Jonna Hautakangas

BIS 5 LU-18 Picantto’s Delhi*, new zealand red 95p om. Marja Pihkanen

BIS 6 LU-18 Sunflower’s Rico*, saksanjättischeck 95p om. Janita Jasmavaara

BIS 7 Vihervaaran Bart, kääpiöluppa 95p om. Jenni & Jussi-Petteri Saarimaa

 

Paras nuori: LU-18 Sunflower’s Rico*, saksanjättischeck 95p om. Janita Jasmavaara

Paras veteraani: Vihervaaran Bart, kääpiöluppa 95p om. Jenni & Jussi-Petteri Saarimaa

Paras juniorinäytteilleasettaja: Sini Winqvist

 

ROTURYHMÄN PARHAAT:


Paras jättirotuinen:
LU-18 Sunflower’s Rico*, saksanjättischeck 95p om. Janita Jasmavaara

Paras suurirotuinen: LU-18 Picantto’s Delhi*, new zealand red 95p om. Marja Pihkanen

Paras poikkeavaturkkinen: Birchen Singapore Sling, rex 95p om. Johanne Koivunen

Paras keskisuuri rotuinen: Alissa, alaska 95p om. Sini Winqvist

Paras pienirotuinen: LU-18 Taotaon You Made My Day** 95p om. Jenni & Jussi-Petteri Saarimaa

Paras kääpiörotuinen: Vihervaaran Bart, kääpiöluppa 95p om. Jenni & Jussi-Petteri Saarimaa

 

Rotunsa parhaat ja palkitut:


Belgianjätti

ROP KUMA Mollie 94,5p om. Marissa Salonen

KUMA Rocky Road’s Panzerfaust, Beat Box

Sansanjättischeck

ROP SERTI Sunflower’s Rico* 95p om. Janita Jasmavaara

KUMA Sunflower’s Mira

Ranskanluppa

ROP LU-18 Oliver 93p om. Maija Nieminen

Suurihopea

ROP SERTI FIN MVA Grasshopper Snowstorm 95p om. Kati Lehti

KUMA Grasshopper Moonbeam, Schabbit’s Wild Winston

Sininenwiener

ROP SERTI Antafarm’s Blue Crush 95p om. Maija Nieminen

KUMA Stormyrans Gustav

New Zealand Red

ROP SERTI LU-18 Picantto’s Delhi* 95p om. Marja Pihkanen

Wiener

ROP KUMA Åbyggebys Hinahoho 94,5p om. Mia Nyberg

Suurisoopeli

ROP Fancy Pants 92p om. Jessica Lindström

Rex

ROP SERTI Birchen Singapore Sling 95p om. Johanne Koivunen

KUMA Ruby

Valkoinenmaatiainen

ROP SERTI LU-18 Porkkanamaan Lumiukko* 95p om. Marja Pihkanen

Alaska

ROP SERTI Alissa 95p om. Sini Winqvist

KUMA Sauruksen Darth Isac, Macho*

Perle-egern

ROP  KUMA Onnimannin Vilma 94,5p om. Arnevi Kittamaa

KUMA Onnimannin Verneri, Onnimannin Vilja

Pienihavanna

ROP SERTI LU-18 Taotaon You Made My Day** 95p om. Jenni & Jussi-Petteri Saarimaa

Pienihopea

ROP SERTI Harhakuvan Anthea 95p om. Jonna Hautakangas

KUMA Royal’s Toylord Toffee

Pienirex

ROP SERTI Rocky Road’s Marmalade 95p om. Marissa Salonen

Kääpiöluppa

ROP SERTI Vihervaaran Bart 95p om. Jenni & Jussi-Petteri Saarimaa

SERTI Royal’s Ultra Modern

KUMA Royal’s Iron Sling, Royal’s Watagatapitusberry**, Sorrento’s Flip Flop ’n’ Fly, Sorrento’s Fast ’n’ Furious

Leijonaluppa

ROP Delfoin Paris 92,5p om. Mirka Maaniitty

Leijonanharjas

ROP Eloisan Taisto Herkkuvaisto 93p om. Mirka Maaniitty

Hermeliini

ROP KUMA LU-18 NightMary’s Too Perfect** 94,5p om. Heidi Pollari

Kääpiöjänis

ROP KUMA Lintutarhan Alfred* 94p om. Mirka Maaniitty

KUMA Lintutarhan Tasmiin

 

PET-luokan tulokset:

PPK 1 Harhakuvan Anthea, pienihopea 95,5p om. Jonna Hautakangas

PPK 2 You Never Know*, kääpiöluppa 95,5p om. Arnevi Kittamaa

PPK 3 Karma, pienirex 95p om. Nea Laaksonen

PPK 4 Lintutarhan Tasmiin, kääpiöjänis 95p om. Annamaria Suppala

PPK 5 PET CH Cookie, hermeliini 95p om. Arnevi Kittamaa

PPK 6 Royal’s Watagatapitusberry**, kääpiöluppa 95p om. Jenni & Jussi-Petteri Saarimaa

 

Tuomarin suosikki: Viima, om. Jenni Untinen

Paras juniorinäytteilleasettaja: Annamaria Suppala

 

KUNNIAMAININNAT:

Birchen St. Patrick om. Tiitu Koivunen
Nöpö om. Jimi Keränen
You Never Know om. Arnevi Kittamaa
PET CH Cookie om. Arnevi Kittamaa
Hurmukan Helinäkeiju om. Niina Tamminen
Harhakuvan Anthea om. Jonna Hautakangas
Mafia’s Knut om. Sanni Sirén
Houdini’s Manhattan Memories om. Annamaria Suppala

 

Luokkavoittajat:

Urokset:

Nuoret

LKV 1 Birchen St. Patrick 94p om. Tiitu Koivunen

LKV 2 Onnimannin Zulo Omenamies 94p om. Arnevi Kittamaa

Avoimet

LKV 1 You Never Know* 95,5p om. Arnevi Kittamaa

LKV 2 Elmeri 95p om. Milla Vedenpää

LKV 3 Pippuri 95p om. Jenni Untinen

LKV 4 Nuka 95p om. Nea Laaksonen

LKV 5 Pulla 95p om. Jenni Untinen

Seniorit

LKV 1 PET CH Cookie 95p om. Arnevi Kittamaa

LKV 2 DK CH Turbo’s Apollo 94p om. Sanni Sirén

Naaraat:

Nuoret

LKV 1 Hurmukan Helinäkeiju 95p om. Niina Tamminen

LKV 2 Nöpö 95p om. Jimi Keränen

Avoimet

LKV 1 Harhakuvan Anthea 95,5p om. Jonna Hautakangas

LKV 2 Royal’s Watagatapitusberry** 95p om. Jenni & Jussi-Petteri Saarimaa

LKV 3 Lintutarhan Tasmiin 95p om. Annamaria Suppala

LKV 4 Karma 95p om. Nea Laaksonen

LKV 5 Turbo’s Ella 95p om. Sanni Sirén

Seniorit

LKV 1 Matilda 93p om. Jesse Joutsenlahti

Veteraanit

LKV 1 Suippis 93p om. Janita Jasmavaara