Tampere 7.9.2019 ulkomuotoluokan tulokset

NAARAAT

BIS 1 Lintutarhan Untuva**, kääpiöjänis 95,5p om. Miina Särkiniemi

BIS 2 Hallon, hermeliini 95p om. Tina Haals

BIS 3 Skogbackens 8231, hollantilainen 95p om. Elina Back

BIS 4 Skogbackens 8788, hollantilainen 94,5p om. Elina Back

BIS 5 Eloisan Herkku Herkkujemma, kääpiöluppa 94,5p om. Elina Lustig

BIS 6 Claudia, belgianjätti 94,5p om. Marissa Salonen

BIS 7 Luumu, ranskanluppa 94,5p om. Sanna Översti

 

UROKSET

BIS 1 Lasse*, wiener 95p om. Kati Lehti

BIS 2 Grasshopper Helix, suurihopea 95p om. Kati Lehti

BIS 3 Beetroot 95p om. Terhi Järvinen

BIS 4 Onnimannin Posse, perle-egern 95p om. Arnevi Kittamaa

BIS 5 Grasshopper Lithium, suurihopea 94,5p om. Kati Lehti

BIS 6 Stormens Feiton, pienirex 94,5p om. Hannele & Marjaana Hokkanen

BIS 7 Tranbäret’s Kitsunie Luap, pienirex 94,5p om. Jenni Untinen

 

Paras veteraani: Tranbäret’s Kitsunie Luap, pienirex 94,5p om. Jenni Untinen
Paras nuori: Grasshopper Helix, suurihopea 95p om. Kati Lehti
Paras juniorinäytteilleasettaja: Miina Särkiniemi

Taotaon & Grasshopper -kaniloiden lahjoituspalkinnot:

Paras hermeliini uros: Jare 94p om. Anne Lähdesmäki

Paras hermeliini naaras: Hallon 95p om. Tina Haals

 

Roturyhmien parhaat:

Paras jättirotu: Claudia, belgianjätti 94,5p om. Marissa Salonen

Paras suurirotu: Grasshopper Helix, suurihopea 95p om. Kati Lehti

Paras poikkeavaturkkinen: Stormens Feiton, pienirex 94,5p om. Hannele & Marjaana Hokkanen

Paras keskisuuri: Gothic Stud Sunset Rose, belgianjänis 94p om. Riikka Pääkkönen

Paras pienirotu: Skogbackens 8231, hollantilainen 95p om. Elina Back

Paras kääpiörotu: Lintutarhan Untuva**, kääpiöjänis 95,5p om. Miina Särkiniemi

 

Rotunsa parhaat ja palkitut:


Belgianjätti

ROP KUMA Utopian Vadelma 94,5p om. Mia Karvinen

KUMA Claudia, Uffe, Utopian Roll

Saksanjättischeck

ROP KUMA Sunflower’s Lady Blackstar 94p om. Janita Jasmavaara

KUMA Sunflower’s Midnight Magic

Ranskanluppa

ROP KUMA Luumu 94,5p om. Sanna Översti

KUMA Kotirannan Xanor, Kotirannan Diapam

Suurichincilla

ROP Lova 91,5p om. Jessica Lindström

Suurihopea

ROP KUMA Kotirannan Kronos 94,5p om. Maija Nieminen

KUMA Kotirannan Nemesis, Kotirannan Hemera, Kotirannan Gaia

Sininenwiener

ROP Antafarm´s Alessandra 92p om. Mia Nyberg

Hotot

ROP KUMA Catassica’s Pisara 94p om. Jessica Lindström

New Zealand Red

ROP SERTI Beetroot 95p om. Terhi Järvinen

Wiener

ROP SERTI Lasse* 95p om. Kati Lehti

KUMA Grasshopper Green Carpet

Angora

ROP Villaverstaan Alibaba 92,5p om. Teemu Lindroos & Juhani Impivaara

Satiini

ROP Picantto’s Oakland 93p om. Hannele & Marjaana Hokkanen

Rex

ROP KUMA Zazza 94,5p., om. Teemu Lindroos & Juhani Impivaara

KUMA White Lady, Birchen Mohikaani, Birchen Adams Creek, Birchen Chillhowee Dam

Belgianjänis

ROP KUMA Gothic Stud Sunset Rose 94p om. Riikka Pääkkönen

Pienisaksanluppa

ROP KUMA Picantto’s Dudinka 94p om. Riitta & Krista Viitanen

Perle-egern

ROP SERTI Onnimannin Posse 95p om. Arnevi Kittamaa

KUMA Onnimannin Raisa, Onnimannin Pirta, Onnimannin Siina

Hollantilainen

ROP  SERTI Skogsbackens 8231 95p om. Elina Back

KUMA Skogsbackens 8711, Skogsbackens 8788, Skogsbackens  8728, Skogsbackens 8730, Skogsbackens 877, Skogsbackens 8737, Skogsbackens 9055

Schwarzgrannen

ROP KUMA Vihervaaran Hannah 94p om. Anne Lähdesmäki

KUMA Vihervaaran Herman

Pienihopea

ROP KUMA Skogsbackens 9191 94,5p om. Elina Back

KUMA Grasshopper Firecracker

Pieniwiener

ROP KUMA SV CH Cunicules Chigago 93p om. Jenni & Jussi-Petteri Saarimaa

Soopeli

ROP KUMA Sunny’s Dream Lover 94,5p om. Sanni Sirén

KUMA Sunny’s Somethin’is Goin’On

Pienirex

ROP KUMA Stormens Feiton 94,5p om. Hannele & Marjaana Hokkanen

KUMA Tranbäret’s Kitsune Luap, Trollsländan’s Party, Lovender’s Tyrion Lannister, Lovender’s Sansa Stark

Kääpiöluppa

ROP KUMA Eloisan Emma Herkkujemma 94,5p om. Elina Lustig

KUMA Erich, Elviira, Yttertavle’s Robert

Leijonanharjas

ROP Mustikkametsän Ålga Männynkäpy 93,5p om. Sanni Sirén

Hermeliini

ROP SERTI Hallen 95p om. Tina Haals

KUMA FIN MVA Hops-Ontop’s Pitbull, Trollskogens Artic*, Ghostbunny’s Cosmonaut, Onnimannin Namupala, Jare, Vihervaaran Qustaa, Grasshopper Jaquar

Kääpiöjänis

ROP SERTI Lintutarhan Untuva** 95,5p om. Miina Särkiniemi

KUMA English Boy