Tampere 8.9.2019 pet-luokan tulokset

PET-luokan tulokset, naaraat. Tuomarina Patrick Parviainen

PPK 1 PET CH Sunny’s Christmas Alpabet, soopeli 95p., om. Elina Ruha

PPK 2 Willow’s Catharsis, kääpiöluppa 94,5p., om. Robert Granström

PPK 3 Hattiwatti, kääpiöluppa 94,5p., om. Lydia Latvala

PPK 4 Onnimannin Taika, kääpiöluppa 94,5p., om. Arnevi Kittamaa

PPK 5 Elviira, kääpiöluppa 94p., om. Elina Ruha

PPK 6 Harhakuvan Lumo, kääpiöluppa 93,5p., om. Kirsi Hellsten

 

Tuomarin suosikki: Zaire, om. Mirka Ariluoma

Sihteerin suosikki: Birchen Chillhowee Dam, om. Johanne Koivunen

Assistentin suosikki: Amelia, om. Mirka Ariluoma

Paras juniorinäytteilleasettaja: Minea & Nella Lumio

 

LAHJOITUSPALKINNOT

Lahjoituspalkinto Grasshopper & Taotaon kanilat:

Paras yleiskunto – seniori naaras: Vihervaaran Ärnikki, om. Minni Laitinen

Lahjoituspalkinto Rocky Road’s -kanila:

Villi ja vapaa: Gothic Stud Sunset Rose, om. Riikka Pääkkönen

Ihastuttava: Amazing Naranja, om. Kerttu Kanko

Herkullinen tapaus: PET CH Blåsippans Angelina, om. Janina Klawér

 

KUNNIAMAININNAT

Yleiskunto

Onnimannin Siina, om. Teemu Lindroos

Birchen Chillhowee Dam, om. Johanne Koivunen

Angelie, om. Minni Laitinen

Käsiteltävyys

Hattiwatti, om. Lydia Latvala

PET CH Sunny’s Christmas Alphabet, om. Elina Ruha

Willow’s Catharsis, om. Robert Granström

Turkki

Sunny’s Love Stealer, om. Sanni Sirén

5-pisteen kohdat

Mystical Tinder, om. Kirsi Hellsten

Onnimannin Taika, om. Arnevi Kittamaa

Onnimannin Namupala, om. Arnevi Kittamaa

Mystical Venus, om. Kirsi Hellsten

Gothic Stud Sunset Rose, om. Riikka Pääkkönen

Töminän Arla, om. Minea & Nella Lumio

 

Luokkavoittajat:

Naaraat:

Babyt

LKV 1 Onnimannin Taika 94,5p., om. Arnevi Kittamaa

Nuoret

LKV 1 Hattiwatti 94,5p., om. Lydia Latvala

LKV 2 Elviira 94p., om. Elina Ruha

Avoimet

LKV 1 PET CH Sunny’s Christmas Alphabet 95p., om. Elina Ruha

LKV 2 Töminän Arla 93,5p., om. Minea & Nella Lumio

LKV 3 Gothic Stud Sunset Rose 93,5p., om. Riikka Pääkkönen

Seniorit

LKV 1 Blåsippans Angelina 93,5p., om. Janina Klawér

Veteraanit

LKV 1 PET CH Willow’s Tiny Terror 91,5p., om. Robert Granström

 

PET-luokan tulokset, urokset. Tuomarina Anna Sarén

PPK 1 Blåsippans Oblivion, risteytys 95,5p., om. Janina Klawér

PPK 2 Willow’s Whirlwind, kääpiöluppa 94,5p., om. Robert Granström

PPK 3 Mustikkametsän Perttu Aittatonttu, leijonanharjas 94,5p., om. Janina Jokinen

PPK 4 Gothic Stud Baron of the Storm, belgianjänis 94,5p., om. Riikka Pääkkönen

PPK 5 Usvametsän Omega, kääpiöluppa 94p., om. Alina & Anna Heinonen

PPK 6 Onnimannin Mauno, kääpiöluppa 94p., om. Arnevi Kittamaa

 

Tuomarin suosikki: Duudson, om. Mirka Ariluoma

Sihteerin suosikki: Blåsippans Oblivion, om. Janina Klawér

Assistentin suosikki: Calle, om. Lydia Latvala

 

LAHJOITUSPALKINNOT

Lahjoituspalkinto Rocky Road’s -kanila:

Muhku: Willow’s Bunnicula, om. Robert Granström

Ulkomuototuomari Therésé Franckin lahjoituspalkinto:

Norbergs Viggo*, om. Kirsi Hellsten

 

KUNNIAMAININNAT

Yleiskunto

Birchen St. Patrick, om. Tiitu Koivunen

Käsiteltävyys

Buddha, om. Lydia Latvala

Turkki

Birchen Uzbekistan, om. Tiitu Koivunen

5p-kohdat

Mustikkametsän Perttu Aittatonttu, om. Janina Jokinen

 

Luokkavoittajat:

Urokset:

Babyt

LKV 1 Buddha 93,5p., om. Lydia Latvala

LKV 2 Cedrik 93p., om. Minni Laitinen

LKV 3 Birchen Uzbekistan 93p., om. Tiitu Koivunen

Nuoret

LKV 1 Mustikkametsän Perttu Aittatonttu 94,5p., om. Janina Jokinen

LKV 2 Usvametsän Omega 94p., om. Alina & Anna Heinonen

LKV 3 Onnimannin Mauno 94p., om. Arnevi Kittamaa

LKV 4 Onnimannin Quartus 94p., om. Arnevi Kittamaa

Avoimet

LKV 1 Willow’s Whirlwind 94,5p., om. Robert Granström

LKV 2 Gothic Stud Baron of the Storm 94,5p., om. Riikka Pääkkönen

LKV 3 Hiekkarinteen Ässä 94p., om. Kirsi Hellsten

Seniorit

LKV 1 Blåsippans Oblivion 95,5p., om. Janina Klawér

LKV 2 Sunny’s We Don’t Talk Anymore 93p., om. Sanni Sirén