Tortinmäki 8.6.2019 

BIS 1 Sunflower’s Lady Blackstar, saksanjättischeck 95p, om. Janita Jasmavaara

BIS 2 Sunny’s Something Is Going On, soopeli 95p, om. Sanni Sirén

BIS 3 Onnimannin Anselmi, perle-egern 95p, om. Arnevi Kittamaa

BIS 4 Sir Sean Connery, englanninscheck 95p, om. Sanni Sirén

BIS 5 Sunflower’s Everything Nice, saksanjättischeck 95p, om. Janita Jasmavaara

BIS 6 Sertiboy, New Zealand Red 94,5p, om. Terhi Järvinen

BIS 7 Östtomta’s Spirit’s Herman, hermeliini 94,5p, om. Patrick Parviainen

 

Rotunsa parhaat ja palkitut:

Belgianjätti

ROP KUMA Uffe om. Mia Karvinen

KUMA Jääkärin Morsian

Saksanjättischeck

ROP SERTI LU-19 Sunflower’s Everything Nice om. Janita Jasmavaara

SERTI Sunflower’s Lady Blackstar

KUMA GG-18 Sunflower’s Dancing Queen

Suurihopea

ROP KUMA Hercules om. Kati Lehti

KUMA Rillirousku

New Zealand Red

ROP KUMA Sertiboy om. Terhi Järvinen

Wiener

ROP KUMA Lasse om. Kati Lehti

Belgianjänis

ROP Gothic Stud Baron Of The Storm om. Riikka Pääkkönen

Englanninscheck

ROP SERTI Sir Sean Connery om. Sanni Sirén

Soopeli

ROP SERTI Sunny’s Something Is Going On om. Sanni Sirén

Kääpiöluppa

ROP KUMA Onnimannin Lasse om. Arnevi Kittamaa

Leijonaharjas

ROP Sakuran Ädelpion om. Karina Kyntöaho

Hermeliini

ROP KUMA Silverstjärnans Boo om. Kati Lehti

KUMA Östtomta Spirit’s Herman

 

PET-luokan tulokset:

PPK 1 Sunny’s We Don’t Talk Anymore, om. Sanni Sirén

PPK 2 Mustikkametsän Perttu Aittatonttu, om. Janina Jokinen

PPK 3 Onnimannin Elli, om. Arnevi Kittamaa

PPK 4 Onnimannin Mauno, om. Arnevi Kittamaa

PPK 5 Midnight Jewel, om. Janita Jasmavaara

PPK 6 Antafarm’s Cody, om. Anu Holopainen

 

Tuomarin suosikki: Mustikkametsän Perttu Aittatonttu, om. Janina Jokinen

Sihteerin suosikki: Sakuran Loraine, om. Maria Nieminen

Assistentin suosikki: Luppis, om. Moona Kantola

 

LAHJOITUSPALKINNOT

Näyttelyn puhtain valkoinen tai vaalea kani, Ghostbunny’s lahjoituspalkinto

Onnimannin Ihmemies, om. Arnevi Kittamaa

Vanha ja hurmaava, Rocky Road’s lahjoituspalkinto

Sunny’s Ocean Deep, om. Sanni Sirén

Tukkajumala, Utopian lahjoituspalkinto

Kaneli, om. Jemina Tallqvist

Isoin röntti, Utopian lahjoituspalkinto

Sertiboy, om. Terhi Järvinen

 

KUNNIAMAININNAT

Nuori, villi ja vapaa

Utopian Paukku, om. Siina Karvinen

Tähtiainesta

Gothic Stud Baron of the Storm, om. Carita Hallasmaa

Herkun tarpeessa

Teppana, om. Janina Jokinen

Mieletön turkki

Onnimannin Lasse, om. Arnevi Kittamaa

Tässä oli vain sitä jotain

Mustikkametsän Perttu Aittatonttu, om. Janina Jokinen

 

Luokkavoittajat:

Urokset:

Baby

LKV 1 Onnimannin Mauno, om. Arnevi Kittamaa

Nuoret

LKV 1 Antafarm’s Cody, om. Anu Holopainen

Avoimet

LKV 1 Onnimannin Ihmemies, om. Arnevi Kittamaa

LKV 2 Eloisan Kymppitonni, om. Sanni Sirén

Seniorit

LKV 1 Sunny’s We Don’t Talk Anymore, om. Sanni Sirén

 

Naaraat:

Nuoret

LKV 1 Sunny’s Christmas Alphabet, om. Elina Ruha

Avoimet

LKV 1 Onnimannin Elli om. Arnevi Kittamaa

LKV 2 Onnimannin Hippu, om. Arnevi Kittamaa

Seniorit

LKV 1 Sunny’s Ocean Deep, om. Sanni Sirén