Ylivieska 2.4.2016

Ylivieskan Liikuntakeskuksella pidettiin kaninäyttely. Ulkomuoto- sekä pet-kanit arvosteli Maria Ottosson Ruotsista. Onnea voittajille!

 

BIS 1 Skogsbackens Kaksugen, belgianjänis 95,5p om. Elina Back

BIS 2 Skogsbackens Gay For Pay, belgianjänis 95,5p om. Elina Back

BIS 3 Excume My French, alaska 95p om. Elisa Honkala

BIS 4 FIN MVA Vihervaaran Xamuli, perle-egern 95p om. Anne Lähdesmäki

BIS 5 Skogsbackens 5200, hollantilainen 95p om. Elina Back

BIS 6 Ib, hermeliini 95p om. Anne Lähdesmäki

BIS 7 Skogsbackens 4213, belgianjänis 95p om. Elina Back

 

Paras nuori: Skogsbackens 5200, hollantilainen 95p om. Elina Back

Paras veteraani: Hops-Ontop’s Wonderbuck, hermeliini 93,5p om. Marjut Rinne

Paras M-ryhmä: ruotsinturkis 94p om. Johanne Koivunen

 

Rotunsa parhaat ja palkitut

BELGIANJÄTTI

ROP Lumi 92p om. Maria Juhala

RANSKANLUPPA

ROP Satun Hedwig 91,5p  om. Satu Hirvonen

SUURIHOPEA

ROP Alisa 92,5p  om. Riina Hosionaho

WIENER

ROP KUMA White Christmas 94p  om. Elisa Honkala

SATIINI

ROP KUMA 4102 94,5p  om: Elina Back

REX

ROP KUMA Kika Viru Valge 94,5p om. Johanne Koivunen

KUMA Narnia

BELGIANJÄNIS

ROP SERTI Skogsbackens Gay For Pay 95,5p om. Elina Back

SERTI Skogsbackens 4213, Skogsbackens Kaksugen

ALASKA

ROP SERTI Excuse My French 95p om. Elisa Honkala

RUOTSINTURKIS

ROP KUMA Elvis 94,5p om. Jenni Lehto

KUMA Lehtokanin Kuura, Stormyrans Felix

PERLE-EGERN

ROP SERTI FIN MVA Vihervaaran Xamuli 95p om. Anne Lähdesmäki

HOLLANTILAINEN

ROP SERTI Skogsbackens 5200 95p om. Elina Back

KUMA Skogsbackens 4600

LUX

ROP Vihervaaran Walkowuokko 93,5p om. Anne Lähdesmäki

SCHWARZGRANNEN

ROP Aage 91,5p om. Anne Lähdesmäki

VENÄLÄINEN

ROP Vertigo 93p  om. Nina Hovi

KÄÄPIÖLUPPA

ROP Brookside Dale Hill 92,5p om. Anne Lähdesmäki

KÄÄPIÖSCHECK

ROP Vihervaaran Cikuri 93,5p om. Anne Lähdesmäki

HERMELIINI

ROP SERTI Ib 95p om. Anne Lähdesmäki

KUMA Dreamer’s Xanthe, Honey I’m Home, No Question Asked, Midas Touch, Jörgen

 

PET-luokan tulokset: 

PPK 1 Pyry 94p. leijonanharjas om. Anni Haukipuro

PPK 2 Robert, risteytys 94p om. Aada Myllyneva

PPK 3 Twis, risteytys 94p om. Eveliina Vatius

PPK 4 Tupu 94p om. Jasmiina Raappana

PPK 5 Bianca, hermeliini 93,5p om. Eija Körkkö

PPK 6 Vertigo, venäläinen 93,5p om. Nina Hovi

 

Tuomarin suosikit:

Uros: Robert, risteytys 94p om. Aada Myllyneva

Naaras: Pyry 94p, leijonanharjas om. Anni Haukipuro

 

Kunniamaininnat:

5-pisteen kohdat:

Vertigo om. Nina Hovi

Bianca om. Eija Kärkkö

Twis om. Eveliina Vatius

Robert om. Aada Myllyneva

Aquabunny’s Harald om. Jenna Lindela

Dreamer’s Orion om. Milla Tanttu

Vili om. Mette Kotilainen

 

Luokkavoittajat:

Urokset: 

Baby

LKV 1 Beast om. Eija Kärkkö

Nuoret

LKV 1 Eketorps om. Milja Piukkala

Avoimet

LKV 1 Robert om. Aada Myllyneva

LKV 2 Tupu om. Jasmiina Raappana

Seniorit

LKV 1 Vertigo om. Nina Hovi

Naaraat:

Baby

LKV 1 Bianca om. Eija Kärkkö

Nuoret

LKV 1 Delfoin Verona om.Riikka Hakala

Avoimet

LKV 1 Algiebe om. Elina Greus

Seniorit

LKV 1 Lucky Seven om. Manda Kosola

Veteraanit

LKV 1 Pyry om. Anny Haukipuro